• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta
V

vbr666

Guest
evo slikao sam sad u boljoj kvaliteti i označio žutim krugom gdje je štiftić od gumbića. sad sam natrpao silikona oko njega jer rastavio sam sve šerafiće, plovak, igle, sve sam rupe ispuhao kompresorom, kao i na samim vijcima, imaju sitne rupice na obodu i čelu i njih sam ispuhao i sve je prohodno, puhao sam i po karburatoru kompresorom nasumično tek toliko ako sam išta previdio, ali mislim da nisam jer sam ga u detalje pregledao za svaku rupicu i ništa nije začepljeno, sastavio sam i opet curi ispod tog gumbića...


sad mi pada na pamet da nije samo to tijelo gumbića tj cjevčica po kojoj se crna kapica kliže, umetnuta u kućište karburatora?

pa da se nije od vibracija rasklimalo i sad ispod njega curi?

ali probao sam kliještima primiti i samu crnu kapicu i vući, ne da se skinuti.
probao sam kliještima vući tu sjajnu cjevćicu na koju kapica naliježe, ne miče se, probao sam je lijevo desno klimati, ne klima se, možda je u komadu sa ostatkom karburatora izrađena...

inače taj gumbić funkcionira po principu uloška kemijske olovke, kad stisneš gumbić štiftić izađe i odgurne plovak prema dolje čime se otvori protok prema karburator, kad pustiš gumbić, opruga vrati štift u početni položaj i benzin u čašici podigne plovak nazad i zatvori protok.

nije mi jasno što može biti uzrok curenja na spoju tijela gumbića i karburatora...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mio 300 pušta ispod gumba za otvor dovoda goriva na karburatoru

Tu ti curi jer ili plovak zašteka u donjem položaju ili iglica na plovku koja zatvara dotok ne zatvara(dihta)
Kod setova fergazera se uz dihtunge dobivala nova dizna i ta iglica koja ide na plovak i zatvara dotok benzina.
A TAj crni gumb ti ne dihta više vjerojatno se izlizala polugica,sutra ču pogledat kak se to raskapa ako se opče da.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mio 300 pušta ispod gumba za otvor dovoda goriva na karburatoru

Ako tu curi benzin znači da je u karburatoru preisoki nivo goriva .
Ventil komandiran plovkom ne zatvara ili je krivo podešen .
Probaj iskopati "mauel" od tog karburatora pa pravilno podesi visinu goriva (ako je to problem )
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Re: mio 300 pušta ispod gumba za otvor dovoda goriva na karburatoru

Jedini razlog da tu curi benzin je iglica (ventil goriva) ne zatvara ili taj pipac (crni) zapinje, ili nema oprugu pa se ne vraća u gornji položaj i time ne dozvoljava da se plovak digne i zatvori gorivo. Može bit da je konusni dio ventila oštećen, da je prljavštine , ili da je oštećeno sjedište gdje ventil zatvara. Treba sve oprati i ispuhati, složiti i probati. Ako pušta opet, treba mijenjati ventil, pogledati da li je oštećeno sjedište ventila, Ako je je oštećeno možeš ga baciti.:(wasntme):
 
V

vbr666

Guest
Re: mio 300 pušta ispod gumba za otvor dovoda goriva na karburatoru

evo sad sam je dobio, nije htjela ni palit majku joj, odjednom više nije puštala kao što je jučer puštala i išao sam probat upalit je, neće pa neće, skinem svjećicu očistim, vidim da je iskra jaka i pravilna, probam opet, neće, probavam i probavam, kad ono počne lagano dimit na auspuh, aha znam da si blizu i tako malo po malo potez po potez proprdi...

e sad, curi i dalje malo ali mislim ispod brtve čašice jer sam je oštetio kad sam rastavljao iglu i plovak. gore na gumbiću ne vidim baš najjače ali mislim da ne curi, mrak je...

uglavnom, hvala svima na savjetima probat ću radit u ponedjeljak pa ako zeza, evo me opet, pozdrav zasad!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
dečki, trebam remenicu koja ide na radilicu na tomosa za tu frezu. ili barem dimenzije da ju dam negde napraviti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Na Mio 300 remenica ne dolazi na radilicu nego na reduktor pa onda remenica. Postoji jedan model Mio 250 sa motorom Tomos 80 cm3, 3500 okretaja, kod tog modela remenica dolazi direktno na radilicu. Ja imam par komada pa vidi za koji model ti treba. Remenica koja ide na reduktor kod modela 300 i 350, a postoji i model 250 koji ima motor Tomos sa red. remenica je dupla, manja promijer 71 mm, veća 88 mm, rupa je 18 mm sa kajlom, debljina 43mm.:eek::
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Pardonček krivo sam se od(iz)razio. Na reduktor. Bil je prije b&s pa sam se smoto. Motor je od mješalice umo6 al mi je remenica premala pa je freza dosta spora. treba mi veća. ova gore je kolko se sjećam negdje oko 70mm. Remenica je konusna s kajlom i debljina remenice bi trebala biti oko 25mm
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ako je motor od miješalice onda je vjerojatno umo 04, ima malu remenicu. Ali ne znam da li je ta remenica konusna. Ova koja tebi treba je kako sam ti opisao, ima ravnu rupu, za remen 13 mm. Ako staviš takvu remenicu morat ćeš promijenit cijeli reduktor ili samo polovicu radi različitih izlaza za remenicu.:(mm):
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Umo 6 je 100%. Ima pločicu gore. Toga sam kupil, a i ima kolega mješalicu isto s umo6 motorom. Bem mu stotku i reduktoru. Sad pa još i to moram iskati! Mislim da bi moral mijenjati cijeli, ak nabavim samo pola, bojim se da nebu pasal zupčanik. Ooo da ti jebmw!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Već kad si pogledao pločicu, pogledaj još jednom koliko obrtaja ima? Zupčanici u reduktoru su vjerojatno isti, samo što je izlazna osovina drugačija. Inače taj reduktor ima omijer 2 : 1, dva okretaja radilice, jedan okret remenica. Imam ti ja jedno i drugo.:icon_kidra:
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@brgud Ne piše ništ za okretaje. Na tom mjestu jr ostalo prazno. Piše tip umo 06, godina pr. 1974 i ser. broj i još neke informacije ali za okretaje ništ. Ajde pošalji mi ponudu na pp.
 
X

xxxA

Guest
Re: MIO standard F-400

Zdravo ekipa:drink:

Da ne otvaram novu temu, imam MIO Standard 300 motokultivator i jedan problem sa njim. Nisam neki maher, al promjenio sam gorivo, očistio filter i svjećicu, nije pomoglo.Jednostavno nece da primi gas, ispočetka ga primi,ali povecavanjem nešto ga duši, ne mogu dokučiti šta.Pa ako netko ima prijedlog ili riješenje..

Lp, Josip.
 
V

Vlado54

Guest
Može mala pomoč oko MIO 300?
Zna li kolka je dimenzija remena za MIO 300?

Hvala
Vlado
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
xxxA odvrni lonce na karburatoru i glavnu diznu produvaj. gde dolazi gorivo u karburator pogledaj filtercic dal nije pun. za duzinu remena nisam siguran
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Provijeri da li kad daš gas direktno na polugu gasa sa desne strane krb., mora ići lagano. Sa lijeve strane krb. provjeriti ispravnost i pravilnu zategnutost opruge i da li plugica na lijevoj strani krb. zapinje. Probat sa ugašenim motorom da li to funkcionira ! Remen za Mio 300, 350 je 13x875 Li (Li - znači dužina po unutarnjem opsegu remena ) ili 13 x 900 La (La - znači dužina po vanjskom opsegu remena ). Na nekim remenima su obadvije vrjednosi, na nekima samo jedna (pa je često zbunjujuće). Ima još jedna oznaka kojom se susrećemo, a to je Lw - znači dužina remena u sredini konusa.:(emo):
Ove vrijednosti remena mogu biti malo manje ili malo veće !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Re: MIO standard F-400

Zdravo ekipa:drink:

Da ne otvaram novu temu, imam MIO Standard 300 motokultivator i jedan problem sa njim. Nisam neki maher, al promjenio sam gorivo, očistio filter i svjećicu, nije pomoglo.Jednostavno nece da primi gas, ispočetka ga primi,ali povecavanjem nešto ga duši, ne mogu dokučiti šta.Pa ako netko ima prijedlog ili riješenje..

Lp, Josip.
Ako si to sve napravil (svječica, gorivo, ulje, filteri, opran rezervar) onda je to več gadan problem
Možda je dovodno crevo zaštopano
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Već kad si pogledao pločicu, pogledaj još jednom koliko obrtaja ima? Zupčanici u reduktoru su vjerojatno isti, samo što je izlazna osovina drugačija. Inače taj reduktor ima omijer 2 : 1, dva okretaja radilice, jedan okret remenica. Imam ti ja jedno i drugo.:icon_kidra:

ako mu je motor od mješalice onda je reduktor 3:1 i zato je freza spora, a to je slučaj i kod mene - na f420 je stavljen motor od mješalice, vrti 6 noževa i tanjure jako sporo, pa sam je klao u obrtajima i sad je počela pucat na auspuh - slijedi šarafanje od svijećice, pa do platina i kondezatora. zanimljivo koliko dugo je izdržala tu torturu (2 godine × 2 bašće od 400m2) - očito da su motori dobri kad se pravilno opterete, a ne kao ja.

koliko noževa ima ta 250 sa umo-08 što ide pogon direkt sa radilice? 4?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ako je motor od mješalice, reduktor je isti samo je remenica manja (treba staviti remenicu od 300 ili 350). Model Mio 250 sa Tomosom 80 cm3, kod njega motor je polegnut (odnosno radilica je vodoravna ) i prijernos je preko remena. Pogledaj sliku u temi "Male motokopačice ". Na nju idu isti noževi kao i na ostale modele 300,350,400,420. Staviš onoliko koliko može pogonoti (mislim da je dovoljno sa svake strane dif. 2 kop. noževa 60 cm širine).:(think):
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
a..u moja je onda tek spora, reduktor je kod mene 100% 3:1 + je remenica ta mala od mješalice

kod mene sa 6 noževa hvata možda tih 60 cm jer nekako gusto su raspoređeni noževi

popravio sam je danas - platine ošle, rasklimo se bakelit

volio bi imat umo-08 da vidim kako s njim radi
 

Najnoviji postovi

Na vrh