• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 265

keyp

Novi član
Tu od
25 Sij 2014
Poruka
5
mio honda 265

Imam kultivator mio honda 265,znam da je mali ali može li mi ko reći nešto više o njemu? unapred hvala:icon_pray:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Re: mio honda 265

To je vjerojatno stariji model sa motorom Briggs & Stratton, snage 2 ks.:(nerd):
 

keyp

Novi član
Tu od
25 Sij 2014
Poruka
5
Re: mio honda 265

Ma jeste,ali neznam ništa o njemu.Neznam ni koje ulje ide u motor a koje u menjač,ni koliki teret može da povuče u prokolici,karburator mu se nevidi,gde da nađem uputsvo ili nešto slično. Puno hvala i pozdrav:(y):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Re: mio honda 265

U motor motorno bilo koje, ako je kvalitetno bolje je.
U mjenjač hipenol.
Teret probaš pa buš znal, a ovisi i o rasporedu tereta.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Re: mio honda 265

ne bih rado ali tvornička preporuka i zbog snage iste u getribu motorno ulje,a što se potezne moći tiće po ravnom još i nešto bude vukla ali u brdo ništa ako se ne varam sama ne teži niti 50 kg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Re: mio honda 265

Ma može motorno i u mjenjač, ništ joj nebu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mio honda 265

Ne da može nego je propisano motorno u getribu.
10w40 ulje u motor za zrakom hladene motore,imaš za kupit hondino ulje belgijske proizvodnje.
Imaš i mtd ulja i raznih drugih proizvode a.
U getribu 15w40 bilo koje motorno.

Ta freza nije za vuc prikolicu nešto rade f600 ili f650 koje su 200kg mase.
 

keyp

Novi član
Tu od
25 Sij 2014
Poruka
5
Re: mio honda 265

Ma nema ni 40 kg.Postoji li negde na netu uputsvo ili nešto slično,ubih se nemogu naći ni sliku osim u oglasima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Re: mio honda 265

Ulje u motor ide kako kako je spomenuto 10W40, bilo kojeg proizvoiđača, a u mjenjač ide 15w40 ili super 3, super 5. Krburator ti je ujedno i usisna grana, pričvrčćen na rezervar goriva (većina Briggsovih motora ima takvo riješenje krburatora). Tereta može vući 50 % od svoje težine (ako taj teret natovariš na njega) :(doh):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mio honda 265

sto se tice tereta jedino rucna kolica da zakacis za nju.previse je to nezno za neki teret iole a moze samo koprcati u mestu. na to zaboravi. u menjac ide motorno ulje kao i u sve honde starije proizvodnje za novije nisam siguran. a podatke za to ces tesko naci jer mala je serija prizvedenih. dok sluzi sluzi i to uz osecajan rad.najbitnije da ulja ima u motoru uvek dovoljno i na mah.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Re: mio honda 265

A kaj mislite jel bi kaj bilo tom mjenjaču da se natoči hipenol?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mio honda 265

mislim da je motorno ulje samo zbog otpora i manjeg gubitka snage stavljeno. pogotovu kod tih maleckih motorica to dosta znaci. kod mene je sae 140 zbog curenja i mogu ti reci da se neponasa isto.
 

keyp

Novi član
Tu od
25 Sij 2014
Poruka
5
Re: mio honda 265

Al' sam se usrećio...Ja sam ga dobio od jedne starije gospođe,ima li negde uputsvo ili tome slično osim u oglasima ?:drink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mio honda 265

nisam siguran za upustvo dal iko ima. a sto ti ustreba slikaj pa cemo resiti ako se sta moze
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Re: mio honda 265

Nema potrebe da se stavlja hipenol, tu se ne radi o nikakvoj Hondi, nego o modelu Mio Standard 265 sa Briggsovim motorom.:(wait):
 

pero1q

Novi član
Tu od
9 Lip 2011
Poruka
23
Re: mio honda 265

Trebao bih informaciju ako netko zna gdje bi se mogao pronaći rezervar za taj model?
 

keyp

Novi član
Tu od
25 Sij 2014
Poruka
5
Re: mio honda 265

Evo slike

honda-mio-standard-265-st.moravica-7565.jpg


honda-mio-standard-265-st.moravica-527c.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mio honda 265

da isto sve ko na seriji od 350-400-420. starac mi ima takvu samo su motor sprzili pa sam im ubacio moj od F600. samo brigsov motor je fakticki razlika. nija lose kako izgleda a motor i ako rikne moze se nekoliko njih pripasati u originalu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mio honda 265

moze i tako mozda je i jos bolje samo sto kljuc nosi sa sobom a cesto i ustreba.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: mio honda 265

moj je vrlo sličan.razlikuje se po tomosovom motoru od 60ccm,i po ručkama koje se spajaju na onu debelu okruglu cijev,a ne ka kod tebe da idu 2 cijevi skroz do getribe..
naizgled getriba je ista.tribalo bi pitat nekog ko je radio u mije,jel to ista getriba ka moja,i ka ove od jačih modela i do koliko snage su se motori na nju ugradjivali..
mislim da sam vidija ugradjenih i po 5-6 konja na tu getribu,

neznam jel to tvornički ili naknadno.
sa motorom od 5.5ks ili 6 ks,imaš respektabilan strojčić od toga,a mogu se nać već od 150-200 eura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh