• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Sto se doseda ventila tice ne znam kako on moze da se osteti. Niti trpi veliki pritisak niti trpi mehanicko opterecenje. U kontaktu je jedino sa gumenim vrhom igle plovka.
Zaboravio si koliko motokultivator u radu vibrira, poskakuje, a sve se to memorira i na plovku i na iglici. Budeš jednom kad tad našao od igle prelohanu polugicu za osovinicu plovka. Plovak ti bude plivao na benzinu, a benzin bude curio. Polako, nisi ti još ništa radio :icon_winkle:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ne, nego ne podešenost kvačila (kratak - predugi remen, graničnici kod pogonske remenice, nedovoljno spuštanje zatezača remena), to su neki od mogućih razloga za nepravilan rad kvačila.

Koji remen si montirao ?
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Montirao sam originalni 13x875 Li ali mi poskakuje malo vise dok radi pa sam pomislio da nije u pitanju novi lezaj koji sam stavio. Zato sam pitao. Pomerao sam motor napred-nazad ali ne vredi, ne mogu da ga ukrotim, nemiran je dosta. Lepo odvaja, ne proklizava pri opterecenju ali eto...skace li skace

Moguce je da je zbog remenice na menjacu koja se pomera oko 2mm ka menjacu tj. od njega. Tacnije osovina remenice je u pitanju ona ima taj luft, kad se povuce rukom napred-nazad ima tih 1.5 - 2 mm odstupanja. A nesto mi se ne rastura menjac da vidim sta je u pitanju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Remen uvijek nekoliko poskakuje (zanemari), ako odvaja i ne proklizava pod opterećenjem onda je dobro. Ako ti smeta da poskakuje onda stavi zaštitni lim (da ga ne gledaš :D:).

Možda bi manje poskakivao ako je konusno - nazubljeni.

Opciju "citat" koristiš kad repliciraš na post sa prethodne stranice ili na 5 - 7 post unazad.
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Da li bi tomos mogao da vuce ovakav zagrtac?

9de664c4fcc9071a4e33c20d5f5bee10.jpg


54917bc55be32e2a2d287d9aabed7eb5.jpg


3081ed8e5138d7ce9d81abe4c28302af.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Bi ako je ovako rahlo, lakše bi mu bilo nego kopati sa svim noževima.

Još da mu staviš utege na kotače ili napraviti mu željezne kotače.
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Ko bi rekao, bio sam ubedjen da ne postoji. Moracu da ih potrazim, mada mi nikako nije jasno kako se pricvrscuju za tocak:icon_smile: no dobro...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Koliko se sa slike može vidjeti da imaju šesterokutnu rupu (kao i glavčine sa noževima), znači da se mogu nataknuti na pogonsku osovinu.

Znači da ako pogledaš gumene kotače na ovim slikama koje si postavio, uteg se može staviti sa unutarnje strane kotača na osovinu.
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Evo nasao sam nesto. Potreban je adapter (oznacen brojem 11 na slici) koji ide u osovinu točka a onda se teg na njega jednim vijkom pricvrscuje :(think):

mio-teg1.jpg


mio-teg2.jpg


Da li bi ovakav teg odgovarao? Vidim da se uglavnom prodaju za f600 seriju ali negde pise da odgovara i za f400.

mio-teg3.jpg


mio-teg4.md.jpg
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ovi bijeli odgovaraju za na točkove dok ovi crveni za naprijed (vjerojatno bi išli) ali su malo preteški (najčešće budu na F42 ili F600).

Kad nabaviš ove za kotače (ili saznaš koliko je težak jedan) onda prema toj težini tražiš jedan za ispred).

Ovaj bijeli bi mogao biti težak cca 10 - 15 kg, a za ispred bi bilo dovoljno 10 kg ili čak manje.

A u stvari najprije nabaviš ove za kotače i probaš pa ćeš vidjeti (da li ti je potreban još i prednji ?).
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Da, tako nekako i planiram. Gledam sad tomos je tezak 8.5kg a honda gx160 15.1kg. To je razlika od nekih 6-7 kg koje bi mogle napred da se nakace a da se ne preoptereti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Pokušat ću složiti jedan van serijski Tomos koji bi mogao odgovarati na Mio 250, 300, 350, 400, 420 itd... Radi se o motoru umo 08-03 (vertikalni) koji je bio montiran na Mio 200. Taj motor je snage 1,6 KW na 3500 /min. Složit ću ga u horizontalni sa reduktorom 2:1.
Evo što je trebalo prepraviti.
Pošto se taj motor vrtio u desno, sad će se vrtiti u lijevo, trebalo je napraviti drugi navoj na radilici.

IMG-20180605-130757-1.jpg


Izbušena rupica za odušku.

IMG-20180605-134925-1.jpg


Trebalo je promijeniti čauru startera.

IMG-20180605-184818-1.jpg


Montiran novi klip + cilindar (brzohodni).

IMG-20181212-183706-1.jpg


Usporedba starog i novog cilindra.

IMG-20181212-183848-1.jpg


Nastavak slijedi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Bravo.
Lijepo se povremeno podsjetiti na Tomose.
Još ih imam 3 ili 4 u garaži ispod panka, uz to jedan je na motokultivatoru, pa jedan na na prskalici :icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Lijepo od tebe.

(Jučer sam do pol devet bio u garaži na jednom prototipu strojčeka :icon_eyes:, ali sada se zaista mislim posvetiti "predblagdanskim aktivnostima" :(party): :drink: :icon_e_wink: Nastavak "gubljenja vremena i zabave" s prototipm bude valjda tek "dok ševa zapjeva".)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Da isti je način.
Vjerojatno si mislio pitanje postaviti u temi honda f-620?
 
Na vrh