• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Pogonska remenica ti nije zadovoljavajuće fiksirana i nisi uopće montirao vezni lim motor - mjenjač.:(think):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svaki motor je napravljen da se vrti i da radi, ležajevi nisu da sjedaju nego da se vrte ! E sad smanji mu noževe, radi na pola gasa, dodaj mu gas - oduzmi mu gas, bull shit!

Prije svega bi trebalo dotjerati još neke stvari, pa onda u probni rad (a nikako nije dobro sa poluispravnim mtk) ići raditi a i slušati svakakve savjete (koji su samo naklapanje i ništa više).

Ako taj motor ima 6,5 KS za razliku od Tomosa koji ima 2 KS.

Znači da taj motor može raditi sa svih 6 noževa (85 cm) sa 30 - 40 gasa, dok Tomos to ne može odraditi ni sa svojom teoretskom snagom od 2 KW (2,7 KS).:icon_rofl:
da , ako su remenice prilagođene okretajima (nisam baš pratio 100% ) , ako ne onda bude učinak pod noževima manji /lošija obrada
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ako je pogonska remenica veća od 80 mm, recimo 100 mm onda će brzina na pogonskoj osovini biti veća za 25 % (a to nije potrebno , nikako).
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
Nakon svih tih godina mogu samo naglasiti da je taj Tomos UMO 6 motor "super motor" s tri kuglična ležaja na radilici i da se današnji četverotaktni motori bez ležaja, sa "prerajbanom rupom" na Al kučištu kao kliznim ležajem ne bi nikako mogli uspoređivati sa legendarnim dvotaktnim Tomos UMO 6 motorom.
Istina Tomos galami, dere se, smrdi, prdi ali on to radi vrlo veselo i nakon 30 godina radnog vijeka. Smatram da je najslabija karika od Tomos UMO 6 motora rasplinjač, fergazer. Loncin i njemu slični moraju se tek dokazati u praksi. Tko zna možda se pokažu boljima i jeftinijima, ali otom potom za novih 30 godina :)
da, sigurno:icon_mrgreen::icon_mrgreen: imam 4 te kopacice i koristim samo honde.. mio s tomosom mi je samo eksponat za uspomene. zaboravio si reci dok radi radi, ali ga treba upalit. a za upalit ga ti treba 2 dana i svaki put rastavljanje pol motorina. znaci imas dva dana za napravit posao, dodjes na teren i ta dva dana pokusavas upalit tomos. svo rezervirano vrijeme treba poduplat. da ne govorimo kako lepo dela cetverotakna hondica, ima ljepsi zvuk, poteze, radi, momenta na bacanje.. gust je radit...:(inlove):

evo vezano za temu, montaza kohler 6ks na honda f400 sasiju-mjenjac, rad sa 6 motika cijelu sezonu, susa, tvrdji teren---
na kraju sezone puknuo blok aluminijski i svo ulje zavrsilo u zemlji , baremn ne treba spricat protiv korova.
eto toliko koliko je jak motor ali mi se cini da ne prati ostatak traktorica, koji je napravljen za 3 konja.. pa treba pripazit sa snagom i gasom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Evo gdje pukne, skoro uvijek prije na prednjoj strani (di dođe fikisran nosač motora).

IMG_20180512_091741_1.jpg


IMG_20180512_091800_1.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Lijepo je napišeno u prethodnom postu ("šasiju - mjenjač").
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Evo, radilo se danas sa Miom i Lonciom (Lio 350 :(rofl):). Odradio dva sata - snage na izobilje, probijao sa kroz zemlju bez muke. Većinu posla obavio na negdje pola gasa.

Prezadovoljan :)

Doduse, pojavio se i jedan problem - remen je napuknuo na jednom dijelu. Na ostatku remena nisam uocio probleme (da se strugalo ili habalo). Poblizom analizom sam skuzio da je napuknuo tocno na mjest gdje je motan/spajan omotač remena. Znam, bil je najjeftiniji kaj sam nasao (27 Kn) - experimentirao sa vise raznih remena zbog pripasavanja motora i remenica.

Remenice u izvornom polozaju, pogonska koja se drzi inbusom i kajlom se nije pomakla.

cd98c61eb1a0e52a245d72f1c3356956.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
GGS5WFx.jpg

evo

pa umjesto planiranog dela dan zavrsi ovako:
3gaq8Zk.jpg

pa nakon par sati ovako:
QI6wQ8g.jpg

i nasrecu opet ovako
AMPu9iF.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Vidio sam te nazubljene - jel jednako otpustaju remenicu kad je kuplung iskljucen s obzirom da nisu toliko kruti kao ovi puni?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
napišeno je ovako :
puknuo blok aluminijski

po tome ja ne mogu znati jel motor ili mjenjač
ma blok..motor je nov.. samo prejak malo 6ks :icon_razz:

Ča si to za jedan mutor monta?
A ča si ono zacinja?
Ovi remeni su bolji.

https://set-bjelovar.hr/prodajni-program/hrvatska/klinasto-nazubljeno-remenje
a nasa san jenu staru kopacicu 350 i mjenjac od nje iskoristi..baca mi van iz prve ne moren koristit prvu, ali delan u drugoj na pol gasa hehe
jedan dan moran to rjesit , neznan oko tega kako to gre...
ugl so son na pretrdi teren i blok je puknu , dela san jos 10 minuti dok son skuzi ca je :icon_rofl::icon_rofl:
remen cu anke jedan dan sredit, kad malo odahnen s delon ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
da, sigurno:icon_mrgreen::icon_mrgreen: imam 4 te kopacice i koristim samo honde.. mio s tomosom mi je samo eksponat za uspomene. zaboravio si reci dok radi radi, ali ga treba upalit. a za upalit ga ti treba 2 dana i svaki put rastavljanje pol motorina. znaci imas dva dana za napravit posao, dodjes na teren i ta dva dana pokusavas upalit tomos. svo rezervirano vrijeme treba poduplat. da ne govorimo kako lepo dela cetverotakna hondica, ima ljepsi zvuk, poteze, radi, momenta na bacanje.. gust je radit...:(inlove):

evo vezano za temu, montaza kohler 6ks na honda f400 sasiju-mjenjac, rad sa 6 motika cijelu sezonu, susa, tvrdji teren---
na kraju sezone puknuo blok aluminijski i svo ulje zavrsilo u zemlji , baremn ne treba spricat protiv korova.
eto toliko koliko je jak motor ali mi se cini da ne prati ostatak traktorica, koji je napravljen za 3 konja.. pa treba pripazit sa snagom i gasom
Vidim da si jako samouvjeren, to čak i nije ni loše. Drago mi je da radiš s onim kopačicama koje voliš.
To što ti imaš nekakve probleme s prvim paljenjem tvojeg Tomosa u sezoni na kopačici vjeruj mi ako želiš, za to si ti sam kriv, to su obične gluposti, da opet ne pišem previše.
Ponavljam izjavu: ja godinama radim sa 6 redova motika i Tomos veselo pjeva, sviđalo se to nekome ili ne. Ništa to mojem Tomosu nije teško. Istovremenu (sada na žalost pokojnom) susjedu odmah do mene njegov Tomos ne valja, pa ne valja. Dok sam mu ga na njegov zahtjev složio da zviždi i ide kao živi vrag, njegov mu ga je sluga odmah preuredio da opet ne ide, prvo je s filtera za zrak bacio prigušnicu, pa je i razbucao regulator, itd. Da točno piše "sluga" koji je to radio njemu za novac. Pravio se jako pametan, a zapravo i doista nema pojma o tehnici.

Ne želim "gasiti vatru dolijevanjem benzina", ali vidim da se prilično olako barata sa "konjima motora", snagama i slično, bez da se uzimaju u obzir dograđeni reduktori, pa izabrani remenski prijenosni omjer itd.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Uzmi u "obzir dograđeni reduktor" i "izabrani remenski prijenosni omjer". Pa nam to malo pojasni !
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Tomos ima neku sentimentalnu vrijednost, i prednost na večim nagibima, zato ga još ljudi koriste. Nemože on kopati duboko kao g-200 5 ks ili gx 200 5.5 ks, normalno i slabiji je.
Baš me zanima kako bi se pokazao na 600/620 hondi, dali je to neko probao?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Vidiš iz slika poviše da za tu malu kopačicu i odgovara slabi motor, poput UMO. Ovi (pre)veliki lome mu nogu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh