• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,566
Vezni lim i graničnike napraviš sam (lim je 3 mm), recimo ovako.

DSC00691.jpg


I ako ga nađeš vjerojatno ti neće odgovarati.
Nemoj da te buni položaj graničnika na ovoj slici, taj motor je za Hondu F600.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Thx. I ovo je moguca varijanta. Za pocetak bum vidjel kak ovo ide, pa onda u fazu 2 [emoji3]

Nije dobro ni da sve odmah napravim sad - ne bum imal sta raditi [emoji41]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Pitanje: jel netko ugradjivao ovake nosace pod motor? Naime, gledam da smanjim vibracije, al nisam siguran ima li nekakvih negativnih posljedica - mozda netko ima iskustva.

Po visini bi mi taman odgovaralo (25 mm) umjesto onih cijevi koje sad nose motor.

1443978b6f7eddbd55752dc7e1e455be.jpeg



Sent from my iPad using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to ne bi dočekalo kraj sezone , osim toga imaš remen kaj nejde jedno s drugim .

ako več ideš na to ugradi to na ručke
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Thx. Na prvu mi se ucinilo zgodno, pa sam malo razmisljao o tome. Nije mi toliko zbog ruku, vec da cijeli stroj ucinim malo mirniji a time i smanjim mogucnost kvarova zbog vibracija.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako motor proizvodi toliko vibracija znači da je kaput , benzinac je to , mora raditi ko singrica
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Motor je nov, nema ni sat vremena rada na sebi (Loncin gx200). Dosta je snažniji od starog Umića šestice (6.5 vs 2.7 ks), a kak je stroj mali jednostavno se malo više trese nego možda prije na određenom broju okretaja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Motor je nov, nema ni sat vremena rada na sebi (Loncin gx200). Dosta je snažniji od starog Umića šestice (6.5 vs 2.7 ks), a kak je stroj mali jednostavno se malo više trese nego možda prije na određenom broju okretaja.
onda si ti preosjetljiv, ili imaš neku remenicu van balansa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Za takvu vrstu amortizera najbolja ti je guma za transportere, s platnom.
Za početak, nabavi AV rukavice, dok se ne navikneš.
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Otvorio sam reduktor i nasao problem. Semering je ispao iz ležišta i zato je na onoj rupici stvaralo pritisak i vakuum kada zavrtim magnet. Koliko mi se cini semering je instaliran naopako. Verovatno je zato i izleteo.

OnJCm.jpg


OnQtR.jpg


Dihtung mi je pukao pa me zanima da li mogu tu da stavim onaj zaptivni silikon K2?

maxresdefault.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,566
Semering je bio dobro postavljen (i nije zbog toga izletio).
Možeš sa silikonom namazat ali je pitanje da li će držati?:icon_cool:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,566
Teorija kaže da treba stisnuti "Hvala" !:(grin):

Jedna od mogućih varijanti da je izbacilo semering je da kod gašenja motora, motor je skoro stao (ali se nije skroz zaustavio, jer se prekidač za gašenje pustio prije nego je motor sasvim stao) i opet upalio (pa je moguće da je došlo do detonacije i izbacivanja semeringa, (NEBITNO JE TO SADA).
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Motor je nov, nema ni sat vremena rada na sebi (Loncin gx200). Dosta je snažniji od starog Umića šestice (6.5 vs 2.7 ks), a kak je stroj mali jednostavno se malo više trese nego možda prije na određenom broju okretaja.
Jutros sam razgovarao s kolegom koji koristi takav motor godinu dana umjesto hondinog koji mu se razletio od starosti, poderao ga je. Kaže mi da novi i jeftino kupljeni motor ima deklariranu višu nazivnu snagu od hondinog za 1 KS, ali njemu se to ne vidi u praksi. Kaže mi da taj novi motor radi svoj posao, freza, ali vidi da ipak nema jednaku eksplozivnost i živahnost u radu kao što mu je imao stari hondin motor.

Ujedno da se osvrnem na usporedbu Tomosa UMO 6 sa tim novim Loncinom. Kolega forumaš uspoređuje Loncin sa Tomosom, to je isto kao i teške tegleće konje sa Lipicanerima :). Ja s tomosovim UMO 6 radim sa 6 redova motika na frezi preko 30 godina. Zbog povremenog nemara oko filtera za zrak sam zamijenio dva ili tri cilindra. Znao mi je filter otpasti pa sam ga prefrezao, ili sam ga znao zviznuti o betonski stup pa je iscurilo ulje i takve moje gluposti. Radilica i kuglični ležajevi motora su isti. Poderao sam dva kompleta motika, nema ih, nabavio sam prije dvije - tri godine novi komplet motika s kojima sada radim.
Dva ili tri puta mi je znao izletjeti semering motora na strani reduktora "u radu pod punim gasom". (Forumaš Brgud je spomenuo da postoji mogućnost da se to dogodi kod gašenja motora.) Meni taj semering ne bude izletio nikada više, jer sam pokraj njega urezao dva navoja i dodatno ga osigurao sa vijcima sa pločicama koje ga prisilno drže u borbenom položaju.

Nakon svih tih godina mogu samo naglasiti da je taj Tomos UMO 6 motor "super motor" s tri kuglična ležaja na radilici i da se današnji četverotaktni motori bez ležaja, sa "prerajbanom rupom" na Al kučištu kao kliznim ležajem ne bi nikako mogli uspoređivati sa legendarnim dvotaktnim Tomos UMO 6 motorom.
Istina Tomos galami, dere se, smrdi, prdi ali on to radi vrlo veselo i nakon 30 godina radnog vijeka. Smatram da je najslabija karika od Tomos UMO 6 motora rasplinjač, fergazer. Loncin i njemu slični moraju se tek dokazati u praksi. Tko zna možda se pokažu boljima i jeftinijima, ali otom potom za novih 30 godina :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,566
Tomosoljupci, neki prijedlog, kako složiti najjači Tomos za složiti na Mio 300 ili Mio 350 ?

Pucajte sa prijedlozima, za nagradu najbolji prijedlog dobiva exkluzivu za samoizradu.:(talk):
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Da se ja nadovežem, s obzirom da sam djelomično pokrenuo ovo :(angel):

Dakle, moji razlozi zašto sam mijenjao UMO sa klonom (po redosljedu važnosti):

- htio sam pokazati sam sebi da to mogu
- malo su me smetale Tomosove mušice poput pregrije se, preljeva gorivo na karbu, glasan je, dimi, presauga
- novi motor sam mogao kupiti za male pare

Naravno da sam mogao srediti i rješiti neke probleme, al' meni je bio veći izazov ovo. Ne tvrdim da je ovo ili ono generalno puno bolje ili lošije, već jednostavno mi je bio đir. To je ko i sa ženama - svatko se fura na nešto :)

Vrijeme će pokazati svoje, možda sam se zaj... - zato UMO 06 lijepo stoji u kutu i možda doživi svoje come-back :8):
 
Na vrh