• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ovaj motor je nešto manji od tvog dlesa 18, zato kad nabavi motor i stavi ga na poziciju će znati da li treba međuploča.:)

Da g-160 je uži (kraći) za 14 mm.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Cini mi se da najvise smeta onaj poklopac ventila (kaj se tiče dubine motora)..

395a6fea815f4616d5007b3867736940.jpg


Btw. Tek sam sad primjetio da ovaj konkretan primjer klona na slici iznad nema klasicni zracni filter, vec uljni, nesto ovog tipa nize... Vjerojatno ne dolazi po default-u, već je dodatna oprema koja se može kupiti.


65e3d97d1225ac0a4d98bae3b12a6f65.jpg


Vjerojatno bolje štiti od prašine od standardnog.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Pozdrav svima,

Nov sam na ovom forumu, prelistavam ga zadnjih nekoliko dana ali odgovore na neka pitanja u vezi motokultivatora MIO STANDARD 350 nisam uspeo da pronadjem, pa ako neko moze da mi odgovori bilo bi dobro.

Zanima me koje su dimenzije remena za ovu kopacicu? Ovaj koji sam zatekao na mojoj je toliko kratak da ne moze ni da se skine bez skidanja remenice. Tako da mi rucica kvacila i nema nikakvu funkciju.

Koliko ulja ide u reduktor? U uputstvu za Tomos UMO 06 motore pise da se sipa 0.1l ali tamo reduktor stoji u uspravnom položaju pa se pitam ima li tu neke razlike u kolicini?!

Cemu sluzi ovo na slici zaokruzeno zutom bojom (leva slika). Prvo sam mislio da je to nosac creva za gorivo ali mi je receno da je to regulator gasa. Na nekim motorima postoji veza ovog dela i karburatora (sika desno) pa se pitam da li mojoj kopacici to nedostaje.

BLYa3.jpg


I da li neko ima uputstvo za MIO STANDARD 350? Na internetu ne moze nigde da se nadje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Ulja naspeš na onaj manji vijak (ne reduktoru) prema naprijed cca 1 - 1,5 dcl ulja (15W40), dovoljno je kad cijeli mtk nagneš prema naprijed za 15 stupnjeva da ti ulje dođe da navoja.

Remen ide 13x 875Li ili 13x 920La, ako nađeš konusno nazubljeni (a bit će dobar i običan).

Ova poluga mora biti okrenuta na drugu stranu i da je fikisrana na osovinu leptira regulatora gasa.

IMG_20180422_202327_1.jpg
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Da li polugu okrecem tako sto popustim vijak na njoj i samo blago naslonim na regulator gasa i pritegnem vijak ili je tu potrebno neko dodatno stelovanje da moram majstora da angazujem? I kako da znam da li to radi ispravno?

Ne razumem se previse u mehaniku ali moram sve sto mogu sam da odradim jer ovde nemam majstora u blizini a i ovi sto znaju ponesto uglavnom se ne susrecu cesto sa MIO kopacicama. Valjda nisam dosadan sa pitanjima :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Ova polugica ima poduguljastu rupu isti tako je na osovini i ona može nasjesti u dva položaja, naravno ako to nije razdrkano.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Koliko vrijedi MIO 350 u pristojnom stanju?
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Ja sam svojeg platio 2000 Kn sa šest motika, ralom i metalnim kotačima i nije mi žao. Po hreliću i oglasniku vidim da se kreću između 2000 i 2500 Kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Konačno je došao i taj trenutak da krenem sa zamjenom Tomosovog Umića sa Hondinim klonom

nmykua.jpg


Inicijalno sam mislio uzeti Loncinov GX160, no na kraj sam završio na GX200, jer nisam imao srca platiti 300 Kn više za slabiji motor (ovaj me koštao 1100 Kn). Osovina na ovom modelu je 20mm (za razliku od modela koji ima 19.05)

Kao što sam i očekivao, ima nešto posla oko pripasavanja motora. Motor je relativno dugačak, te kućište ventila nasjeda na getribu. Prvo sam mislio kupiti jednu od onih gotovih adapter ploča koje motor pomaknu prema naprijed, al sam skužio da mogu doskočiti tome tako da podignem motor prema gore, jer u tom slučaju poklopac ventila ide iznad getribe i ima dovoljno mjesta. U tu svrhu sam uzeo dvije cijevi 25x25 i preko njih pričvrstio motor na postolje.

14x2jyg.jpg


103wxol.jpg


Na taj način paše na postojeće rupe na postolju, te ima par cm mjesta za pomicanje naprijed i nazad, što je bitno za pravilno zatezanje remena.

Ono kaj mi je sljedeće na tapeti je složiti remenice. Uzeo sam SPB (17mm), 125mm za getribu, te 80 mm za motor. Ova za getribu već dolazi sa 15mm rupom, treba samo utor za kajlu, dok na ovoj od motora treba provrtati rupu. Remenice su masivne i zapravo trebam vidjeti kako ih je najbolje pripasati na osovine. Trenutno razmišljam u smjeru da na užem dijelu remenice izbušim rupe s navojem, tako da mogu pomicat remenicu po osovini ovisno o potrebi (kako bi obje bile u ravnini) te je fiksirati na željenoj poziciji inbus vijkom. A možda ih stokarim na širinu tako ih fiksiram vijkom na osovinu - vijdjet ću još koju varijantu ću probati

10797ko.jpg


Na slici gore remenica je gurnuta skroz koliko ide (do zaštitnog lima), al' osovina nije ni provirila - zato razmišljam da je montiram obrnuto...

2cfvd3.jpg


Za sad toliko, ima tu još par stvari koje me muće, no da sad ne duljim previše ...:icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ako digneš motor ,provjeri prije toga dali će ti kvačilo dobro raditi. To sigurno ima veze sa špananjem!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Remenicu na mjenjaču staviš kao na slici koliko može (a da ne dodiruje zaštitni lim), a sa vanjske strane višak istokariš do kraja osovine, onda ti je lako staviti pogonsku remenicu u pravac.

I kad imaš utore na osovinama, onda kajle.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Takav raspored se i meni čini najpraktičniji - uspijem dobiti remenice u ravninu.

293h66p.jpg


Ako digneš motor ,provjeri prije toga dali će ti kvačilo dobro raditi. To sigurno ima veze sa špananjem!

To mi nije palo na pamet, moram priznat :) Kak trenutno nemam remen 17-icu, probao sam sa 13-icom - čini mi se da bi moglo funkcionirati.

6srqj6.jpg


dvirsy.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Sad to više nebu MIO350, već 420 ili 500:)

Lijepo to izgleda, samo nastavi :icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Imam motor od 160cc (od agregata) koji bi bil idealan za takvo nekaj, samo mi za njega treba spremnik goriva i auspuh. I akumulator, jer ima i anlaser :)
Trebalo bi mi tijelo MTK, bez motora.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Na Hreliću sam znao vidjati getribe sa nosacem motora, blatobranima i nogom po 400 Kn. Ono kaj treba on-top su rucke, sajle, motike - motor vec imas. Vjerojatno dosta zezancije za sklopiti kopacicu na taj nacin kad bolje razmislim...

Mozda negdje naletis na neku kojoj je motor dao svoje, pa ide za male novce - cini mi se da je nedavno bilo nesto slicno na njuskalu za 1000 Kn

Inace, danas tamo naletio na original remenicu 125x15x17 za 60 Kn i to nakon kaj sam kupio ovu blank za 120 Kn :( Uzeo tako da se ne moram zezati s tokarenjem...


Pitanje: jel normalno da motor (GX200) ne želi upaliti bez čoka nakon recimo 10-15 minuta rada?

Naime, danas sam ga prvi put palio i pustao da se malo razradi. Par puta sam ga palio-gasio, ali svaki put sam morao sa čokom. Sa čokom upali od prve...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Kinez na agregatu kojeg smo rabili se isto tak ponaša. Valjda je normalno.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Meni je moj recimo nakon rada kad odstoji 10 minuta( da ga malo odmorim) ,morao sam ga ponovo sa čokom palit, ali sad u zadnje vrijeme nemoram sa čokom!
 

Najnoviji postovi

Na vrh