• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
214
Pozdrav svima.Evo nosim dobre vijesti uspio sam popraviti strojčić.Probao sam staviti u svaku brzinu i radi sve kako treba.Jedino sad neznam kad pritisnem kvačilo valjak odvoji od remena ali se remenica od mjenjača vrti.Predpostavljam da ona treba mirovati skroz a ne se okretati :icon_scratch:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Detaljno sam opisao štelanje kvačila (i slikovni prikaz), potraži malo (nemoj samo kukati).:(emo):
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
214
U kojoj temi si objasnio detaljno štelanje kvačila?:icon_confused: (bdw ne kukam samo nego pitam samo :drink:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
U temi MIO standard F-400, na stranicama 55 i 56. Prikazano i opisano je za Hondu 400, a kod tebe je Mio 350 (sve je isto, osim remena).:D:
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
214
Hvala majstore :drink: .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
U ovom položaju ti treba biti zatezač remena (kad je kvačilo stisnuto).

IMG_20180114_125349_1.jpg


A ovako kad je ručica kvačila otpuštena (pogon).

IMG_20180114_125402_1.jpg


Da i obrati pažnju na graničnike (kod pogonske remenice).
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Slaganje motika

Imam mio 350 uz kojeg sam dobio 6 motika. E sad, gledajuci motike i oso ine vidim da postoje razni nacini kako ih sloziti (udaljenost motika, kut izmedu nozeva susjednih motika, udaljenost motike od tanjura i sl.), pa ako imate kakve savjete, bio bih zahvalan [emoji3]

Treba mi da na proljece fino obradim vrt od 150m2 koji je inace na ruke svake godine obrađivan. Zemlja je ilovača, pa ne mislim tjerat sa 6, vec sa 4 motika

Evo par slika kaj sam pokusao sloziti po nekom svom razmisljanju.

Thx Ivan

8691e1ef338fa77d324d33ec715be159.jpg
eedfafba2b41940a48e023ecac2bd224.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Re: Slaganje motika

Nije dobro slozeno. Negdje sam na forumu poslao shemu slaganja. Prelistaj malo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Re: Slaganje motika

Nije dobro nikako, budu moderatori prebacili u odgovarajuću temu pa
onda tamo nastaviti.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Re: Slaganje motika

Nije dobro slozeno. Negdje sam na forumu poslao shemu slaganja. Prelistaj malo.
Znas mozda u kojoj temi? Ima hrpa toga, a u search-u nikako da ubodem prave kljucne rijeci

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Ovo je skica za F600, (i po toj skice neće skužiti) evo jedne slike.


DSC00422.jpg
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Thx, mislim da kuzim. Idem probat slozit, pa posaljem. Tanjur se montira tako da je u ravnini sa vrhom vanjskog noza ili treba biti neki razmak?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Ovako?
9ba7edfa592290834bd08d3d8905358b.jpg



Sad vidim da dvije motike mogu sloziti i bez extendera. Lijeva je bez, a desna sa produzetkom. Pregusto?

Ne znam hoce li tako cesati po kucistu od prijenosa (nemam stroj pri ruci da probam)

67e2306a55948b2f325b9f8ceaa27063.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Ova lijeva osovina je dobro složena (a i imaš još jednu mogućnost, da onu glavčinu kod diska pomakneš još za jednu rupu prema disku), disk je bolje da je malo odmaknut.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Polako se bliži sezona radova, stroj je tehnički pripremljen - još sad da pripremim sebe :(nod):

Imate kakve savjete vezano za tehniku? Čitao sam na par mjesta da je bitna tehnika rada, al' nisam uspio pribaviti detalje, pa ak' imate kakav savjet za stvari poput:

- dubina kopanja (kak se odredi visina one L nogice koja se vuče)
- kako ima duple remenice, jel bolje koristiti niži ili više prijenosni omjer (UMO 06 je u pitanju) s obzirom da nikad nisam prije radio s kopačicom
- ljudi se često žale da ih vuče, čupa i poskakuje - kako to svesti na minimum?
- kako započeti red, odnosno dopustiti da se ukopa a da ne poleti naprijed?

Kod mene je inače ilovača, pa ne mislim ići sa 6 motika, već sa 4, jer nisam siguran da UMO može zdržat 6 u takvoj zemlji.

Veselim se testnoj vožnji, iako me je malo vuna jer svima kojima sam spomenul kopačicu imaju neku priču kak' je netko stradal iz ovog ili onog razloga :s: (razlog zakaj bum ugradil kill switch na obje ručke :(wasntme):)

Thx.
Ivan
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Za početak stavi četiri noža, pogotovo ako je ilovača (i + to zbijena).
Remen stavi na sporije (manja remenica na reduktoru), imati ćeš više snage.

Ralo si namjestiš prema potrebi (ako je tlo mekše onda će propadati više), kad počneš samo je stisneš dole da se ukopa na min 15 - 20 cm i onda mrdaš malo lijevo - desno i ne dozvoliti da ide pliće. Uvijek imati tendenciju iste dubine kopanja. U radu ako ti ručke budu nisko onda još spustiš ralo i ručke ti se dignu itd....
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Ralo je ona L nogica kaj se vuče po tlu? Naime, jer vidim da se ona može podešavat po visini, kao i onaj debeli komad metala u koji je ona zašarafljena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh