• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tomos ima neku sentimentalnu vrijednost, i prednost na večim nagibima, zato ga još ljudi koriste. Nemože on kopati duboko kao g-200 5 ks ili gx 200 5.5 ks, normalno i slabiji je.
Baš me zanima kako bi se pokazao na 600/620 hondi, dali je to neko probao?
ja stavrno nisam nikad radio s tim kinom , no kaj se tiče nagiba , kopčica se bez obzira na nagib može postaviti i raditi u položaju da je getriba okomita tojest motor vodoravno ?

ovo ne vrijedi za bočni nagib , bočni nagib je problematičan kak i na svim strojevima
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Može se raditi da i tako, ralo se spusti niže a ručke se onda isto spuste u niži položaj. Jedino što onda ne štima kad se ide niz brijeg.
Da ustvari to smo apsolvirali da se niz brijeg ne frezuje, hehe!
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
Vidiš iz slika poviše da za tu malu kopačicu i odgovara slabi motor, poput UMO. Ovi (pre)veliki lome mu nogu.
da, jer tomos bi se ugusio kad mu je tvrdo i ne bi vise napred, a ovo gore ne staje, zabava kako god okrenes :icon_mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Fućkaš takvu zabavu (mislim na lom).
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
pripisao sam to zamoru materijala (37g rada, svake sezone), nesto mora puknut tu i tamo. :icon_mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
A nema li ta aluminijska noga nekakav limeni oklop?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima.Imam problem sa dotičnom f350 kod pravljenja redova za krumpir,naime kopačica je prelagana da bi vukla plug pa ju je potrebno malo pogurati da bi mogla raditi redove pa me zanima dali ima netko kakav savjet kako da napravim utege za kopačicu? :icon_wink: ako ima možda netko kakvu sliku bio bih zahvalan. :tractor: :icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
njemu fali cca 100 kila i poduplati promjer kotača ...(ako smiješ da ne pukne )
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
... poduplati promjer kotača ...(ako smiješ da ne pukne )
To ti je odgovor na onaj filmić, kojeg si postavil,sa lančanim reduktorima.
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
ako ima možda netko kakvu sliku bio bih zahvalan. :tractor: :icon_thumright:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=wtCiP2qq4Xk[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=s8B0kNA8BVA[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=DTvFrBZlFp8[/YT]
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala svima na odgovorima :icon_thumright: imam ove malene kotače kak je na videu sa kosilicom i uski su.Mislil sam staviti napred utege(kak su na ovom filmiću) nekakve da napravim samo kaj me trta da mi bude zdigalo naprijed ako ga previše opteretim jer je plug relativno lagan.:icon_kidra: ili da možda bočno probam staviti? :s:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Najbolje je staviti utege na kotače (cca 10 kg po kotaču), napred cca 5 - 7 kg i onda nazad na plug da ga izbalansiraš.
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Da li neko zna gde ima da se kupi prekidac za gasenje motora? Originalan kao na slici, kompletan sa ovim crnim i crvenim delom da tako kazem.

12345.jpg


I zanima me sto se plovka tiče, koliki treba da bude razmak izmedju njega i tela karburatora kada igla zatvori dovod goriva? Da li ima neko taj podatak? U pitanju je model BING 8A15.5 S204
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Ovo je položaj plovka (kad je zatvoren ventil), iako more bit i malo više zatvoren (pogotovo ako je što petljano po plovku.
Staviš ga u ovaj položaj i samo puhneš u ovu cjevčicu i odmah ćeš vidjeti da li ventil drži.
Ako ne drži onda ne možeš puno napraviti, pogotovo ako je oštećen dosijed ventila, ako je oštećen ventil onda ga možeš promijeniti.

IMG_20180915_085651_1.jpg


Jednostavnije ti je stisnuti zahvalu.:icon_pray:
 

ratibor

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
24
Hvala jos jednom, narocito na ovom nacinu testiranja. Toga se ne bih setio.

Sto se doseda ventila tice ne znam kako on moze da se osteti. Niti trpi veliki pritisak niti trpi mehanicko opterecenje. U kontaktu je jedino sa gumenim vrhom igle plovka.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Moguće ga je oštetiti (ako u slučaju da ventil ne zatvara) i zaključi se da je neka prljvaština na dosjedu pa se ide čačkati po njemu (npr sa borerom), znači oštećenje može nastati samo mehanički kod čišćenja ili sličnog kemijanja po njemu.

Razlog ne zatvaranja je češće ako je oštećena guma na ventilu, iskrivljen nosač plovka ili pohaban dio nosača plovka (tamo gdje je zakačen ventil) pa plovak ne stigne dovoljno podignuti ventil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh