• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Da jesu kontra okrenuti, samo što nisu na pogonskoj osovini.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Taj detalj je nebitan, to bi igralo da su noževi na pogonskoj osovini, ali pošto nisu onda je to O bodova!:cool:
Da vam malo pomognem radi se o dva detalja koja su vidljiva na slici.
Jedan može utjecati na rad mtk, dok drugi ne (ali vizualno da ).
 

Nikola26

Novi član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
13
Hvala puno na odgovoru, da sad i ja vidim kad sam uporedio noževi nisu stavljeni onako standardno, ima 100 kombinacija za stavljanje tih noževa

Taj detalj je nebitan, to bi igralo da su noževi na pogonskoj osovini, ali pošto nisu onda je to O bodova!:cool:
Da vam malo pomognem radi se o dva detalja koja su vidljiva na slici.
Jedan može utjecati na rad mtk, dok drugi ne (ali vizualno da ).
Ne znam stvarno kaj bi moglo bit, reci nam
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Vizualno izgleda sasvim ok, to si ti sređivao ili si kupio takvo. Stavi još pokoju sliku da se može malo detaljnije vidjeti, oni dio ispod haube, karburator - filter zarka.
 

Nikola26

Novi član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
13
Ja sam sređivao, baš sam u dilemi sa tim filterom, neki kažu da smeta neki kažu da ne smeta da će samo izduvati prašinu

 

Nikola26

Novi član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
13
Ne skriven ja ništa, filter vazduha je u pitanju,imate filter sa uljem i ovog tipa kao na motociklima, t12, apn, automatik, kako tim motorima ne smeta?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Bolje bi bilo da imaš taj filter bar znam da je tvornički tak ugrađivan na ove kopačice moja ga isto ima.Inače na slikama se vidi da je uščuvan ovaj strojčić (y)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Koliko se može zaključiti iz priloženoga i opisanoga to bi sada bila treća falinga!
Da li ih ima još nekoliko ili možda ne?:cautious:
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima imam poteškoća sa Mio standard 350,točnije kad je hladna upali i kad kopam s njom nema dovoljno snage s tim da u prvoj brzini mi se znala ugasiti a gas joj dam do kraja.Kad se ugrije i ako ju tad ugasim više ju ne mogu upaliti.Stavio sam i novu svjećicu,skinuo "kapu" cilindra te očistio garež ali nakon kratkog vremena opet isto.To mi se je dogodilo prošlog proljeća tako da sad planiram riješiti taj problem da mogu raditi s njom kako treba.Bio bih zahvalan ako mi netko može sugerirati što da napravim da riješim problem Pozdrav ;)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
To i mene muči na 360, ja planiram kupiti onaj jeftinjara zamjenski motor 4T, navodno 6,5 ks. Za par sata na godinu meni bude dobro.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
To i mene muči na 360, ja planiram kupiti onaj jeftinjara zamjenski motor 4T, navodno 6,5 ks. Za par sata na godinu meni bude dobro.
Ne znam koji je motor na tvojoj 360 na mojoj 350 je Umo 06 motor s tim da je moja dobro radila i imala snage tak da bi to trebalo pogledati i popraviti da opet radi kak treba.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Mislim da je isti takav, ne da mi se zafrkavat s njim jer budu ulaganja veća nego motor da kupim. Nekad smo ga puno koristili a sad kad ga hoću jednom na godinu iskoristiti onda ne radi kak treba.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
I ja svojeg ne koristim puno pa bi ga rađe popravio mislim da nije neka velika greška čekam da netko od iskusnih forumaša proba dat dijagnozu ;)
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Pozdrav!
Mogu biti poderane karike na klipu pa propuštaju kompresiju, pogotovo kad je cilindar zagrijan. Poželjno bi bilo izmjeriti kompresiju - normalno ne bi smjela biti ispod 6,5. Drugi uzrok bi mogli biti semerinzi na radilici, pogotovo onaj do reduktora. Ako je on, rezultat je suh reduktor bez ulja jer ga povuče u cilindar i potroši. Dok je glava bila skinuta trebalo je na cilindru pogledati jel pri vrhu ima "zub" poderanosti i koliki je. To bi bio treći uzrok i taj je za popravak najskuplji. Ima još jedna banalna stvar - zaštopan auspuh ili ispušni otvor na cilindru prigušen sa gareži. To se može donekle čuti i po tišem prigušenom zvuku iz auspuha. Ponekad zna biti prolaz od jedva nekoliko milimetara koliko ima gareži. Treba skinuti auspuh i pogledati u cilindar da se to provjeri. To govorim iz vlastitog bogatog iskustva sa takvim motorima.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav!
Mogu biti poderane karike na klipu pa propuštaju kompresiju, pogotovo kad je cilindar zagrijan. Poželjno bi bilo izmjeriti kompresiju - normalno ne bi smjela biti ispod 6,5. Drugi uzrok bi mogli biti semerinzi na radilici, pogotovo onaj do reduktora. Ako je on, rezultat je suh reduktor bez ulja jer ga povuče u cilindar i potroši. Dok je glava bila skinuta trebalo je na cilindru pogledati jel pri vrhu ima "zub" poderanosti i koliki je. To bi bio treći uzrok i taj je za popravak najskuplji. Ima još jedna banalna stvar - zaštopan auspuh ili ispušni otvor na cilindru prigušen sa gareži. To se može donekle čuti i po tišem prigušenom zvuku iz auspuha. Ponekad zna biti prolaz od jedva nekoliko milimetara koliko ima gareži. Treba skinuti auspuh i pogledati u cilindar da se to provjeri. To govorim iz vlastitog bogatog iskustva sa takvim motorima.
Hvala na odgovoru.Predpostavljam da za mjerenje kompresije trebam majstoru odnest da to izmjeri??.Kaj se tiče auspuha mogu ga probat očistiti.Inače nisam Mehaničar zanima me ako je stvar u semerinzima ili karikama kak ste naveli dali se to može popraviti u ručnoj radinosti ili da odnesem kod nekog majstora.Zaboravih spomenuti da se ler gas nemre pogoditi prije nekoliko godina mi je jedan majstor rekel da su štangice u frgazeru potrgane.
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Može se popraviti doma bez problema ako znaš kaj delaš i imaš smisla za mehaniku.
Što se karburatora (frgazera) tiče i to se da srediti ako nije baš uništeno, a možeš nabaviti i drugi - nisu toliko skupi. Inače se bavim popravcima mehanike pa imam puno iskustva,ali se baš ne
reklamiram na široko. I ovako imam puno posla od proljeća kad počne sezona košnje,frezanja,
izrade drva... Uglavnom, ako nemaš baš ni malo smisla za mehaniku popravak prepusti nekome
od poznanika ili prijatelja kome to "leži".
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Nisam nikad raskapao mašinu ali prije odprilike 2-3 godine sam rasturio kučište mjenjača(isto su mi kolege sa foruma pomogli savjetima) jer mi je puknuo "zatezač" lanca pa sam to uspio složiti.Imam nešto malo alata i volje ali eto nisam imao nikad prije prilike popravljati mašinu stoga pitam (možda i glupa pitanja) da znam što mi je činiti i dali mi se to isplati da ne napravim više štete nego koristi.Od kud da prvo krenem?razmišljam da mi je možda prvo najlakše očistit auspuh od gareži pa da onda probam dalje ako nebude rezultata?
 

Najnoviji postovi

Na vrh