• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Kaj ne isplati se to slagati???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Ima dijelova. Ja mislim da je malo lufta unutra-van u redu, samo ne smije biti lufta lijevo-desno.
 
  • Like
Reactions: ZKL

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Ima dijelova. Ja mislim da je malo lufta unutra-van u redu, samo ne smije biti lufta lijevo-desno.
Jel znate di se daju nabaviti ti dijelovi na području Zagreba?Lufta nema lijevo i desno samo nutra i van.Možda radi tog lufta nije bilo ulja u redukotru ak je možda koji semering otišel.Nisam to nikad rastavljal tak da nisam siguran kaj bi sve trebalo pa pitam čisto da se orijentiram od kud krenuti i kolko bi me ta igranka koštala i dal se to sve skupa isplati?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pozdrav svima na Forumu.Imam pitanje u svezi motora Umo 6.(ispričavam se ako tema nije na svom mjestu).Radi se o tome da je to motor koji se nalazi na kopačici Mio 350.Taj motor nema pravu snagu kao što je imao prije i kad se ugrije više ga ne mogu upaliti dok se ne ohladi.Prijetio sam da na pogonskoj remenici tamo gdje je reduktor ta remenica ima "lufta" tj.pomiče se malo nutra i van.U samom reduktoru nije bilo ulja pa je nadolijano novo ali zbog nedostatka vremena nije mašina paljena.Zanima me po vašem mišljenju u čemu bi bio problem i dali se to isplati popravljati i na kraju koliko bi to koštalo odprilike ako uopće još ima dijelova za tu mašinu.Hvala unaprijed svima.
Pogonska remenica koja malo "šeta" nutra van, ti je za sad najmanja briga.

Snaga tog motora ti ovisi o istrošenosti cilindra, te klipa s karikama. Plust toga bitna je i ispravnost semeringa na radilici.
Iza toga bitan je i rasplinjač / fergazer, za pripremu optimalne mješavine zraka i goriva.
Za kraj tu je još i ispravnost i podešenost platina, te eventualno podešenost kuta pretpaljenja.
Ako je bila neispravna mješavina i nebriga, može biti i zaštopan auspuh.
Dijelovi za Tomos UMO 6 se sve teže, ili nikako nabavljaju.
Nadam se da te nisam šokirao.
 
  • Like
Reactions: ZKL

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Onda znači da je najvjerojatnije mašina već na "izidsaju".Auspuh sam očistio od gareži...Ta je mašina prije nekoliko godina bila kod "majstora" i to je tak odrađeno "idi mi dođi mi" pa sam razmišljao da složim to kak treba jer mi ne treba previše ta kopačica al onda kad ju i to malo trebam onda zafrkava da bi ju najrađe hitil u smeće.Ako bi nekim čudom i stavil dijelove tj.da ih nađem koliko bi me taj servis odprilike mogao koštati?
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Možete skinuti auspuh i pogledati u kakvom su stanju klip i karike ( i cilindar ako stavite klip u donju mrtvu točku).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Neki dan sam jednu takvu skinul s tavana i složil ju za jednu svoju frezicu, ide sezona pa su me naterali....

Po mojem luft treba anulirati jer ako radilica šeta semering ne može pravilno brtviti. Znači motor širom.
Klipnjača je cca 100 kuna, ako pobrusiš cilindar na 42,5 i staviš novi klip to ti je cca 300 kuna, brtve 50 kuna, platine 20, kondenzator 20.... i ako je fergazer donekle za 500 kuna on je novi.
 
  • Like
Reactions: ZKL

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Mislim da je rekao da osovina od reduktora ima malo lufta, a ne radilica, što se tiče karburatora ja bih kupio polovnog za malo novca pa ga cijelog počistio umjesto novog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mislim da je rekao da osovina od reduktora ima malo lufta, a ne radilica, što se tiče karburatora ja bih kupio polovnog za malo novca pa ga cijelog počistio umjesto novog.
Moguče da sam ja krivo shvatil, najsigurnije se za magnet primiti ;)
Slažem se u vezi karburatora, ovo novo ne valja ništ.

Antoš također ima nešto dijelova za Tomosiče
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Slažem se, ali stvar je i u cijeni. Mogu kupiti neki jadni motor za 200-300kn s tim karburatorom, počistiti ga, i imam dobar karburator a još imam i dijelove od motora.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pozdrav svima na Forumu.Imam pitanje u svezi motora Umo 6.(ispričavam se ako tema nije na svom mjestu).Radi se o tome da je to motor koji se nalazi na kopačici Mio 350.Taj motor nema pravu snagu kao što je imao prije i kad se ugrije više ga ne mogu upaliti dok se ne ohladi.Prijetio sam da na pogonskoj remenici tamo gdje je reduktor ta remenica ima "lufta" tj.pomiče se malo nutra i van.U samom reduktoru nije bilo ulja pa je nadolijano novo ali zbog nedostatka vremena nije mašina paljena.Zanima me po vašem mišljenju u čemu bi bio problem i dali se to isplati popravljati i na kraju koliko bi to koštalo odprilike ako uopće još ima dijelova za tu mašinu.Hvala unaprijed svima.
MUHA, piše o pogonskoj remenici, a ona je na reduktoru i za sad mu to za snagu zaista nije bitno. Zeza ga nedostatak snage motora UMO 6 i da mu ne pali dok se zagrije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Skontal sam, ovaj moj je bil bez reduktora pa sam na njega i zaboravil.
Da je moj ja bi ga otvoril i prerešetal do zadnjeg šarafa kak sam i ovog svog.

Bum sad stavil par slikica u temu male motorne kopačice kak je to izgledalo samo da ih postavim
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Slažem se, ali stvar je i u cijeni. Mogu kupiti neki jadni motor za 200-300kn s tim karburatorom, počistiti ga, i imam dobar karburator a još imam i dijelove od motora.
Uglavnom nemaš dobar karburator, nego razlokani.
Zašto, zato jer sam ih ja kupio više komada. Evo prije 3 dana sam od 4 kom fergazera skalupio jedan i upalio UMO 6, jer treba zetu za njegove radove. Stajao je više od 2 godine i nije se načekao dobrog fergazera. Kupio sam 4 rabljena, tržio pomoć čak i od kolega forumaša, ne ide to baš sve po loju. Ja i sad još imam barem dva fergazera, koja nisu po volji motoru od prskalice ili mješalice. Govorim iz iskustva.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Sažeto, osovina reduktor što malo linearno šeće, najmanji je problem.
Skidanjem škariga za provjeru karika , ništa nećeš ustanoviti!
Djelova ima sve.
Prvo i osnovno otovoriti i vidjeti stanje termo grupe i radilice, tek onda možeš razmišljati što i kako dalje.🥱
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Hvala svima na odgovorima znači ipak bi se to čudo dalo popraviti.Inače nisam mehaničar al imam volju se uhvatiti u koštac sa "strojčićem"Mislim da na ovoj mojoj kopačici je sve pomalo "razlohano",ne treba mi puno al to malo kaj trebam onda baš oće zaj...at.Razmišljal sam čak i o kupovini nove kopačice pa mi prodavači u prodajnom centru nisu baš znali dat preporuku pozvali su jednog dečka pa mi je malo objasnil malo o tim kopačicam riječima da su ove nove većinom šrot ovo kaj ja gledam da bi mi bilo bolje popraviti tu staru koja bu duže trajala od ovih novih u rangu kaj ja tražim.
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Pozdrav svima.Imam pitanje htel bi izvaditi magnet i remenicu na reduktoru,ali mi se čini da za oboje trebam radapciger tj za magnet sam siguran a za remenicu od reduktora nisam siguran.Kak da to izvadim?Hvala svima ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pozdrav svima.Imam pitanje htel bi izvaditi magnet i remenicu na reduktoru,ali mi se čini da za oboje trebam radapciger tj za magnet sam siguran a za remenicu od reduktora nisam siguran.Kak da to izvadim?Hvala svima ;)
100025.jpg
Za remenicu bilo kakav radapciger ili ništa, skini ju dolje.
 
  • Like
Reactions: ZKL

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Hvala na odgovoru.Mislite da bu ovakav radapciger mogel "izvaditi" remenicu??? ipak je malo uski šaraf ključ 10?.Za magnet mislim da ide ovakav kak ste mi napisali.BOjim se vuč ovak bez ičega remenicu da ju ne potržem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ne nebude taj radapciger skinul remenicu nego magnet od paljenja.
Za remenicu su ti dobra dva šarafcigera, ili čekić pol kile, ili dvokraki radapciger.
Nemojmo pretjerivati s glupostima i iči u krajnost, počnimo misliti i funkcionirati, rat je moraš preživjeti, nema mobitela, laptopa, tableta, savjetnika, a moraš napraviti posao.
Kako ono vikne Mamić, ajmoooo 😨 :eek: :devilish: :hahah:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh