• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.2.1. [2020.]

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Moguće da su Vam smanjili bodove i pali ste na rang listi.Ali zato su mogli barem ažurirati listu i onda biste znali gdje se otprilike nalazite,o toj transparentnosti ja govorim.
Netočno i navedeno nije moguće!
Prijava kad se obradi izdaje se odluka o rezultatu administrativne kontrole ili odluka o odbijanju projekta.
Ako projekt nije kvalitetno napisan ili prijavitelj ne udovoljava nekom od uvjeta izdaje se odluka o odbijanju.
Ako se projektu prihvate svi traženi bodovi ili se bodovi umanje izdaje se odluka o rezultatu administrativne kontrole.
U svakom slučaju bez izdavanja Odluke nema pada na rang listi. Bez obzira što je prošlo i više od dva mjeseca ako stoji "u obradi" prijava je i dalje u obradi jer se obraduje, a ne zato što je odbačena ili su joj oduzeti bodovi. Čim se obrada završiti biti će u agronet dignuta neka od prethodno navedenih Odluka i po potrebi će se korigirati mjesto na rang listi.

PS. Nemojmo plašiti ljude svojim ne rijetko pogrešnim tumačenjima Javnih poziva i postupaka evaluacije prijava :)
 
Posljednje uređivanje:

Levis92

Novi član
Tu od
16 Stu 2020
Poruka
12
Netočno i navedeno nije moguće!
Prijava kad se obradi izdaje se odluka o rezultatu administrativne kontrole ili odluka o odbijanju projekta.
Ako projekt nije kvalitetno napisan ili prijavitelj ne udovoljava nekom od uvjeta izdaje se odluka o odbijanju.
Ako se projektu prihvate svi traženi bodovi ili se bodovi umanje izdaje se odluka o rezultatu administrativne kontrole.
U svakom slučaju bez izdavanja Odluke nema pada na rang listi. Bez obzira što je prošlo i više od dva mjeseca ako stoji "u obradi" prijava je i dalje u obradi jer se obraduje, a ne zato što je odbačena ili su joj oduzeti bodovi. Čim se obrada završiti biti će u agronet dignuta neka od prethodno navedenih Odluka i po potrebi će se korigirati mjesto na rang listi.

PS. Nemojmo plašiti ljude svojim ne rijetko pogrešnim tumačenjima Javnih poziva i postupaka evaluacije prijava :)
Da bi izbjegli pogrešna tumačenja potrebno je da nam se transparetno i pravovremeno iskomunicira situacija oko samog natječaja i rang liste a ne da izbace prvih 50 i onda dva mjeseca nikome ništa ne govore.


Ili isto tako da se produži prijava za natječaj a ne ponudi se neko objašnjenje i time otvori sumnja.(Ispravite me ako sam u krivu)

Imam još jedno pitanje za Vas kad vidim da baratate bolje propisima nego ja:

Zašto na moja mnogobrojna pitanja sama agencija koja mora dobro tumačiti i poznavati propise ne zna ni dan danas mi odgovoriti na neka ključna pitanja vezana uz moj projekt? A za probleme koji se mogu desiti kasnije sam ja naravno odgovoran a ne agencija niti ministarstvo.
 

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Da bi izbjegli pogrešna tumačenja potrebno je da nam se transparetno i pravovremeno iskomunicira situacija oko samog natječaja i rang liste a ne da izbace prvih 50 i onda dva mjeseca nikome ništa ne govore.


Ili isto tako da se produži prijava za natječaj a ne ponudi se neko objašnjenje i time otvori sumnja.(Ispravite me ako sam u krivu)

Imam još jedno pitanje za Vas kad vidim da baratate bolje propisima nego ja:

Zašto na moja mnogobrojna pitanja sama agencija koja mora dobro tumačiti i poznavati propise ne zna ni dan danas mi odgovoriti na neka ključna pitanja vezana uz moj projekt? A za probleme koji se mogu desiti kasnije sam ja naravno odgovoran a ne agencija niti ministarstvo.
Oko ovoga svega se slažem.

Oko prethodnog sam reagirao jer nije točno, a znam da ljudi ovdje dolaze po informacije i nema potreba da im dajemo pogrešna tumačenja i tako ih samo još više "bediramo".

Ovo zadnje što reći...na žalost Hrvatska stvarno.

Ne branim nikoga samo kažem kako je i reagirao na ono što nije točno napisalo iz već sam rekao kojih razloga.

Ugodan dan vam želim. Pozdrav
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
ti baldo znas sve al neznas nist,covjek mi reko ovak ako ti utvrde manji broj bodova dobijes na agronet broj utvrdenih bodova i moras potvrdit da se slazes sotim ili zalba.ne dobiva se negativna odluka.odluke ce ici na kraju kad se vidi alokacija.
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
ovi sto im projekti nisu prosli nece odma dobit negat odluku tak mi covjek reko.to ce ici na kraju jer ima neka procedura
 

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
ti baldo znas sve al neznas nist,covjek mi reko ovak ako ti utvrde manji broj bodova dobijes na agronet broj utvrdenih bodova i moras potvrdit da se slazes sotim ili zalba.ne dobiva se negativna odluka.odluke ce ici na kraju kad se vidi alokacija.
Svaka izdana odluka se mora potvrditi i na nju se ima pravo žalbe. Ako se ne želiš žaliti onda se "klikne" da se odričeš prava žalbe.
Odluka o odbijanju u slučaju kada ne zadovoljavaš uvjete propisane javnim pozivom ili ti projektna dokumentacija nije pravilno izrađena se može izdati korisniku ukoliko je taj ušao u obradu a ne zadovoljava nešto od navedenog što sam naveo. Inače i na tu odluku se ima pravo žalbe.
Tako da ne pričaj gluposti da se ne izdaje negativna odluka i u postupku obrade. Pitaj one koji su bili u obradi a odbačen im je projekt dali su dobili negativnu odluku prije nego tu sipaš pamet.
Inače Odluke o kojima ti pričaš su odluke o odbijanju zbog nedostatka sredstva i na njih nećeš imati pravo žalbe jer će ići nakon konačne rang liste. Svi koji budu ispod "crte" dobiti će odluke o odbiju zbog nedostatka sredstva.
Znači postoje više vrsta odluka o odbiju ovisno o fazi evaluacije prijava.

Ugodan da i tebi želim :)
 
Posljednje uređivanje:

Igi88

Član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
56
Na tom popisu samo nekoliko korisnika, nije mi krivo što su neki dobili,ali trebalo je napraviti listu,bar po zaprimljenim zahtjevima pa ako sam daleko od crte zaboravim na ovo i planiraš dalje,ovako je čudno i samo će reći evo ovi su dobili a ovi ne,a po kojim kriterijima.
 

fabo123

Novi član
Tu od
6 Velj 2016
Poruka
24
Konzultant mi sada rekao da je jedan njegov klijent danas dobio prolaznu odluku a imao je 78 bodova.
Pa ovo je stvarno luda kuća
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
I odluka sa umanjenjem bodova djeluje kao "prolazna", samo što do povećanja alokacije neće dobiti ugovor... Tako da mislim da je tražio 88 ili 83 boda, skinuli mu neke bodove, ali je zapravo sve ok sa obaveznom dokumentacijom i dobiješ pozitivnu administrativnu odluku sa 78 bodova.
 

Igi88

Član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
56
Jučer sam saznao da su mi priznali 77 bodova,crta je bila na 80 i ide niže,pa treba čekati,kako koga riješe pošalju ugovor,možda bude i povećanja alokacije.moramo se strpiti. Trebalo je biti više bodova ali nisu priznati pa predmet nije išao u obradi. Ako bude sredstava možda se i dođe na red.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Ja imam 78 status stoji podnesen, pa to više nikome ništa nije jasno...
 
Posljednje uređivanje:

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Jučer sam saznao da su mi priznali 77 bodova,crta je bila na 80 i ide niže,pa treba čekati,kako koga riješe pošalju ugovor,možda bude i povećanja alokacije.moramo se strpiti. Trebalo je biti više bodova ali nisu priznati pa predmet nije išao u obradi. Ako bude sredstava možda se i dođe na red.
Koliko bodova ste tražili u prijavi?
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
trazio je 80 i nesto.ovo je utvrdeno iak bi ja volio da nije tak

za fabu 123,koliko je taj kolega sto je dobio prolaznu odluku tj.78bodova imao bodova kod prijave?
 

Dam

Član
Tu od
10 Pro 2020
Poruka
47
Konzultant mi sada rekao da je jedan njegov klijent danas dobio prolaznu odluku a imao je 78 bodova.
Pa ovo je stvarno luda kuća
To nije istina ja sam prijavio 81 bod i nakon administrativne kontrole mi je projekat pozitivno ocijenjen i prihvaćen 81 bod ali stoji da to agenciju ne obvezuje da sklopi samonm ugovor
 
Na vrh