• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.2.1. [2020.]

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
Mislim da Pero ne prica samo o postivanju rang liste, nego o nepotrebnom produljivanju natjecaja. Natjecaj je trajao 3 mjeseca. Od najave do planiranog zavrsetka. I bilo je nabedeno koliko ima novaca. Nakon toga je natjecaj produzen za mjesec dana. I na kraju je bilo oko 3000 prijavljenih. Nikako nije moguce da se u prva 3 mjeseca prijavilo manje od 320 ljudi za koliko je bilo novaca. A onda u mjesec dana jos oko 2500 ljudi. Kad bi bas bilo tako, zasto nisu onda objavili listu i pokazali nam da je prijavljeno manje od 320 pa da se treba produljiti?
 

Igi88

Član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
56
Puno nejasnoća i nelogičnosti,ako se htio složiti kvalitetniji projekt koji je zahtijevao gradnju,projekt prerade i sl, tu se moralo čekati na druge subjekte kod kojih ne možete dobiti projekt sutra,to traje. Možda su zbog toga produžili ili zbog pandemije.
 

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
Pisanje projekta kod konzultanata kosta od 10000 do 25000kn. Vjerojatno netko od "njihovih" konzultanata nije stigao sve napisati (citaj naplatiti). Pa su produzili. Da nije tako, pokazali bi listu.

Puno nejasnoća i nelogičnosti,ako se htio složiti kvalitetniji projekt koji je zahtijevao gradnju,projekt prerade i sl, tu se moralo čekati na druge subjekte kod kojih ne možete dobiti projekt sutra,to traje. Možda su zbog toga produžili ili zbog pandemije.
Dovoljno vremena je bilo. A izrada idejnog projekta kod arhitekta ne traje dugo.

Produljivanjem su stvorili sliku da nije prijavljeno dovoljno projekata, da ima jos novaca te na taj nacin primamili nove ljude i iz njih izmuzli novac (za pisanje projekata). Opet cista pljacka.
 

Igi88

Član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
56
Zato sam malo prije napisao da bi za taj novac oni svakome trebali obraniti njegove bodove,pa ako netko ima manje a prošao je,nema smisla ili neka povećaju alokaciju. Mislim da će morati kroz neko vrijeme objaviti rang listu ili nekakve rezultate.
 

Levis92

Novi član
Tu od
16 Stu 2020
Poruka
12
Skoro sve je otišlo u Slavoniju i to većina sa uslugama u poljoprivredi.To jednostavno ukazuje da je natječaj loše napisan te očigledno favorizira određene krajeve ili možda konzultante ( neki čak preko 30 pozitivno ocijenjenih projekata).S obzirom da ide opet natječaj ne bi bilo uredu da ne povečaju alokaciju.U slučaju da se to ne desi onda stvarno mislim da se muljalo pogotovo zato što od početka nisu transparentni sa rang listom.
 

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
Pa da. Sa novim natjecajem bi jos dodatno izvukli novac od ljudi. Jedino smisleno je povecati alokaciju s obzirom da su projekti vec napisani (placeni). A ne da se dodatno placaju konzultanti. Zar nije tako?

Bilo je vise od 320 prijavljenih u startu. Oni su cudnovato produljili natjecaj. Prijavilo se oko 3000 ljudi i sad oklijevaju sa povecanjem alokacije. Ko je tu lud?
 

peroperic

Novi član
Tu od
29 Sij 2021
Poruka
8
Zato sam malo prije napisao da bi za taj novac oni svakome trebali obraniti njegove bodove,pa ako netko ima manje a prošao je,nema smisla ili neka povećaju alokaciju. Mislim da će morati kroz neko vrijeme objaviti rang listu ili nekakve rezultate.
?
 

Levis92

Novi član
Tu od
16 Stu 2020
Poruka
12
Slažem se,ja osobno sam platio dosta novaca za prijavu i projekt tako da očekujem barem minimum transparentnosti na način da pravovremeno obavijeste korisnike o situaciji,a saznanje da ide novi natječaj a još uvijek ne znamo ništa konkretno o ovome sada je apsurd i jedna pljuska svima nama koji imamo namjeru (ili ludost) ulagati u ovoj državi.
 

peroperic

Novi član
Tu od
29 Sij 2021
Poruka
8
Ako uskoro ne povecaju alokaciju, navedene informacije da se mame i pljackaju stanovnici ruralnih krajeva dati novinarima da istraze. To bi bio skandal, a jedino ih moze spasiti povecanje alokacije.
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
moramo bit strpljivi,nemojte slat gluposti u ministarstvo.povecat ce se alokacija,ja vjerujem da ce povecat sve ove novce sto su ostali(140 milijuna za mjeru 6.2 i 6.4),a novi natjecaj ce ici iz novog programskog razdoblja.nije nitko umro ako ne prodemo.
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
obrade su sad vec pri kraju znam zato jer je kolega damir prosao a bio je 340.ako misle povecat alokaciju moraju to napravit kroz mjesec,dva.prosli natjecaj je povecanje bilo 92 milijuna ,a i ministrica je sama rekla da su svaki natjecaj povecali alokaciju.nemojte gubit vjeru,a i ako ne povecaju nije taj novac najbitniji u zivotu.

te dvije mjere su stavljene za natjecaj krajem godine, tak vjerujem da to nije tak bezveze stavito.dali tko zna koliko je bilo prijava za mjeru 6.4
 

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
Navedene informacije dati novinarima pa nek se
moramo bit strpljivi,nemojte slat gluposti u ministarstvo.povecat ce se alokacija,ja vjerujem da ce povecat sve ove novce sto su ostali(140 milijuna za mjeru 6.2 i 6.4),a novi natjecaj ce ici iz novog programskog razdoblja.nije nitko umro ako ne prodemo.
Zašto misliš da su to gluposti? Pa zbog takvog načina razmišljanja njima prolaze takve malverzacije.
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
za igija 88 nitko nije proso sa manje bodova,tvoj projekat ako ima vise bodova ili nije dobro napisan pa je odbacen ili neznam sta.covjek mi reko da je puno projekata odbaceno ti projekti ce dobit odluku o odbijanju
 

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
obrade su sad vec pri kraju znam zato jer je kolega damir prosao a bio je 340.ako misle povecat alokaciju moraju to napravit kroz mjesec,dva.prosli natjecaj je povecanje bilo 92 milijuna ,a i ministrica je sama rekla da su svaki natjecaj povecali alokaciju.nemojte gubit vjeru,a i ako ne povecaju nije taj novac najbitniji u zivotu.
Ministarstvo i agencija su u službi da ti dobis ono za što imas pravo. A ne da se oni igraju sa naplatom projekata. Nije to domena vjere.
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
john wayn razmisljanja smo svi razliciti,moje misljenje je da cmo proc jer ce povecat novac.a kad prodemo onda ces platit pivo

ljudi rade po pravilima,nemos upast sa manje bodova i proc,pisete gluposti ja to ne mogu razumt
 

Dam

Član
Tu od
10 Pro 2020
Poruka
47
Inicijalna rang lista je formirana po broju prijavljenih bodova,a to ne znači da će crvima biti prihvaćeni bodovi. Naprimjer ako je netko sa 85 bodova bio 105. na listi i smanje mu 10 bodova tako da on automatski sa 75 bodova pada na oko 700. mjesto. A takvih je puno vidjeli ste i na listi prvih 50 da je trećini smanjeni bodovi.
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
Ja mislim da je najveći problem produživanje natječaja za još jedan mjesec....vremena je bilo dosta za odraditi dokumentaciju...a ne kaj su veće konzultantske kuće projekte uzimale i početkom kolovoza, onda se odmah znalo da neksj ne štima, ali s brojem bodova se ne može muljati, sve je objektivno...
 

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
john wayn razmisljanja smo svi razliciti,moje misljenje je da cmo proc jer ce povecat novac.a kad prodemo onda ces platit pivo

ljudi rade po pravilima,nemos upast sa manje bodova i proc,pisete gluposti ja to ne mogu razumt
Ak prođemo, placam pivo svima sa foruma :)
 

peroperic

Novi član
Tu od
29 Sij 2021
Poruka
8
Nisam govorio o bodovima nego o produzivanju natjecaja. Bilo je debelo vise od 320 ljudi prijavljeno u pocetnom trajanju natjecaja. Zatim je natjecaj produžen. Zasto? U tom produzivanju prijavilo se puno ljudi za koje se znalo da nece proci. Jer ti su ljudi morali platiti konzultante 10000-20000kn. To je puno novaca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh