• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Da li lijeska spada u voće, uopće? I što je s tim solarnim panelima; nekako ljudi oko mene ne preferiraju iste-kažu nepotrebna stvar na OPG-u. Pa kako onda udovoljiti uvjetima? Što isplanirati -dronove? :unsure:
i da lijeska spada pod lupinasto voće (orah,lijeska,badem...)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Imam neki osjecaj da u pisanju ove mjere svoje prstice ima m-san grupa 😁💲
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Nisam na njih naišao, jedino ove agrodigital, al nije isključeno da su sestrinska firma 😂 samo da neće dronovi padati kao onaj sto su morhu ili mupu prodali 😂
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Agrodigital. Skupa nastupaju. Malo kad sam.proucio te podjele i to. Prvi dio za mehanizacinu kao da je pisao D.A. a ovo sad sve mi se vise cini msan grupa. Al nema veze.poklonjenom se konju negleda u zube. Premda za mene je natjecaj sasvim ok. A ovaj dio digitalizacije kupiti neki jeftini kineski srot i nek stoji u vitrini
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Mene su zvali konzultanti i mpgu kupit za pola zemlju a za pola nov stroj.
E sad je pitanje kako ide kupovina zemlje.
Po kojoj vrijednosti oni gledaju.
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
možeš kupiti zemlju ali na toj zemlji moraš posaditi/posijati nešto, samo kupnja zemlje bez podizanja Ekonomske vrijednosti gospodarstva ne prolazi
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Ratarenje ti pada u vodu.nemos dost nakupt zemlje. Vocarstvo ke neki 14tkn h. A vinograd oko 28 tkn h
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Traže me povećanje povrća 0.44 ha a ja ću imat 2 ha povrća.
Nazvat ću poslije praznika pa ako može za tu cijenu jer ću ionako otkupit tu zemlju.
 

Pepsi365

Novi član
Tu od
22 Lis 2021
Poruka
11
Kome se treba obratiti za ove dokumente ispod?
Potvrda o ekonomskoj veličini poljoprivrednog gospodarstva koja se sastoji od Kalkulatora
– izračun ekonomske veličine poljoprivrednog gospodarstva, Izjava o proizvodnim
resursima poljoprivrednog gospodarstva i Izračun ekonomske veličine poljoprivrednog
gospodarstva (EVPG)
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Savjetodavna sluzba. Moras doci za zahtjevom za potporu pa ti oni izracunaju i lupe pecat. Trenutno ne mogu printati jer nemaju tonera a javna nabava u tijeku...
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
treba li predati ponude za strojeve ili je dovoljno okvirna cijena i specifikacija?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ponudu sam dao ali samo za pola iznosa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Kako misliš za pola iznosa, pola od ovih drugih što su namijenjeni za kupnju strojeva ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Kako misliš za pola iznosa, pola od ovih drugih što su namijenjeni za kupnju strojeva ili?
Pola iznosa strojevi a pola kupovina zemlje tako me zvao konzultant.
Nemože se sve na strojeve nažalost.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Može još jednom mala revizija ovih kriterija za 6.3 i 6.1.:
Dakle u 6.1. treba povećati UKUPNU SO za 10%, ali se to povećanje može napraviti samo kroz jedan razred EVPG. Npr. Baviš se povrćem i stočarstvom, imaš EVPG 10.000 eur, i moraš dignuti još 1000 EUR, ali samo kroz 1 razred npr. ovce. Međutim sva ulaganja moraju biti unutar SEKTORA, dakle možeš kupiti mehanizaciju/opremu koju ćeš povezati i sa kravama koje su drugi razred?

6.3. Treba povećati SO unutar razreda u koji ulažeš, i to za 25%. Ukupna SO nije bitna u ovom slučaju. Sve aktivnosti mogu se također odnositi samo na odabrani sektor, što znači da ako povećavaš EVPG kroz nove površine pšenice, možeš uzeti opremu/mehanizaciju koju povezuješ sa kukuruzom koji također imaš?

Ili sam nešto krivo shvatio?
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Može još jednom mala revizija ovih kriterija za 6.3 i 6.1.:
Dakle u 6.1. treba povećati UKUPNU SO za 10%, ali se to povećanje može napraviti samo kroz jedan razred EVPG. Npr. Baviš se povrćem i stočarstvom, imaš EVPG 10.000 eur, i moraš dignuti još 1000 EUR, ali samo kroz 1 razred npr. ovce. Međutim sva ulaganja moraju biti unutar SEKTORA, dakle možeš kupiti mehanizaciju/opremu koju ćeš povezati i sa kravama koje su drugi razred?

6.3. Treba povećati SO unutar razreda u koji ulažeš, i to za 25%. Ukupna SO nije bitna u ovom slučaju. Sve aktivnosti mogu se također odnositi samo na odabrani sektor, što znači da ako povećavaš EVPG kroz nove površine pšenice, možeš uzeti opremu/mehanizaciju koju povezuješ sa kukuruzom koji također imaš?

Ili sam nešto krivo shvatio?
-za obje mjere moraš povećati ukupnu veličinu gospodarstva, 6.3.1. 25%, 6.1.1. 10%
-možeš ulagati samo u jedan sektor, karikiram voćarstvo- šljive,ne možeš komibinirati šljive i jabuke ili nešto drugo, samo jedna kultura je dozvoljena, također strojeve koje kupuješ moraju biti povezani s tim sektorom, možeš kupiti recimo atomizer s kojim možeš špricati sve voće ali ne možeš kupiti usisivač za lješnjake ako sadiš šljive, znači oprema mora biti povezana s kulturom koju sadiš
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
-za obje mjere moraš povećati ukupnu veličinu gospodarstva, 6.3.1. 25%, 6.1.1. 10%
-možeš ulagati samo u jedan sektor, karikiram voćarstvo- šljive,ne možeš komibinirati šljive i jabuke ili nešto drugo, samo jedna kultura je dozvoljena, također strojeve koje kupuješ moraju biti povezani s tim sektorom, možeš kupiti recimo atomizer s kojim možeš špricati sve voće ali ne možeš kupiti usisivač za lješnjake ako sadiš šljive, znači oprema mora biti povezana s kulturom koju sadiš
Zašto nemogu kombinirat jednu parcelu šljive a drugu jabuke?
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Zašto nemogu kombinirat jednu parcelu šljive a drugu jabuke?
to je informacija s radionice i od konzultanta gdje sam bio, osobno sam pitao na radionici jer sam htio saditi orah i šljivu, ako sam u krivu onda sam i ja dobio krive informacije
 

Najnoviji postovi

Na vrh