• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

garsialorca

Novi član
Tu od
26 Lis 2018
Poruka
6
Poanta ovog Natječaja 6.3.1. je u tome da:
  • imaš što veći Opg, negdje u bespućima Like/brdsko planinskih područja/dalmatin. otoka/slavonskih ravni
  • baviš se samo poljoprivredom, Alii, nemaš velik OPG
  • stavljaš 4 solarke na krov da imaš u štali/kući toplu vodu
  • i baviš se uzojem stoke zaštićene pasmine; slavonske cr. svinje; zagorskim puranima na brdu;
Pa dobro jeste li vi ljudi bili na e savjetovanju, pitam se?? Kako ući u krug od njih 1000? Ako sve ovo navedeno nismo? Čemu taj natječaj, pa i da baš bude alokacija?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Nije apsurdistan nego "jačaju" sektor koji je u banani.
Voćarstvo i povrćarstvo.
E sad da li se tu pogoduje "stranački" onima koji to imaju neznam.
Što nisu stavili onda 100k eura da si ljudi kupe novi hebeni traktor,3 nova priključka i par rali zemlje.
Velikom broju malih treba bolji traktor,snažniji,itd..tu su ih sad totalno bacili na koljena.
i hvalospjevi kak EU daje malima....ma kita labudova.
Hoćete reći da u mjeri 4.1 nije isti slučaj?najava za prosinac je ulaganje u sektor stočarstva,izmuzišta,roboti za mužnju?
Pa to se pogoduje velikima,jedini koji su ostali u tom propalom sektoru su VELIKI.
Male su uništili,a tko nije propao,zatvorit će farme dok ih životinje ne zajedu s obzirom na smanjene prinose,sušu,cijenu žita itd...
O tome nitko ne priča više.
Isto tak kupit ću robot za mužnju koji garant košta više od 100k eura ,a zbroj prihoda kroz 3 godine mi nije ni blizu tom broju...
A 50k eura mi je veličina gospodarstva...niti sam mali niti veliki i za mene nema natječaja...
Držim fige da koji se prijave i prođu.
 

IvanVK

Novi član
Tu od
4 Stu 2021
Poruka
2
Pozdrav,
Mene zanima da li mi netko moze reci sto se tice ovih prvih 50% sredstava uz sadnice oraha za koje imam ponudu, radi se o dodatna 2,6 ha odnosno 268 sadnica moze ici i priprema tla za sadnju odnosno operacije; analiza tla, dubinsko oranje (rigolanje), podrivanje, tanjuranje, ravnanje i busenje rupa?
A ako jesu da li mi netko moze napisati kolike su cijene usluga po hektaru radi se na podrucju Dakovstine?
Hvala unaprijed!
 

garsialorca

Novi član
Tu od
26 Lis 2018
Poruka
6
Msm da može, meni su rekli "za podizanje nasada", nikako ne samo za sadnice oraha; ali msm da za sve to mora bit račun. No ,druga je priča skupit minim. 75 % bodova. Kako-nikako! :mad:
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
sve to gore navedeno + ubaciti nešto od digitalizacije zbog bodova. analiza tla je 150-200 po uzorku (0-30cm i 30-60cm) ide za voćnjake
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Msm da može, meni su rekli "za podizanje nasada", nikako ne samo za sadnice oraha; ali msm da za sve to mora bit račun. No ,druga je priča skupit minim. 75 % bodova. Kako-nikako! :mad:
ne treba ti 75% bodova, s obzirom na komentare od savjetnika bit će dovoljno proći minimalni prag bodova, 27 ukoliko se ne varam
 

IvanVK

Novi član
Tu od
4 Stu 2021
Poruka
2
Dobro, jos samo pitanje da li netko zna cijene usluga za dubinsko oranje (rigolanje), podrivanje, tanjuranje i ravnanje po hektaru?
Mala napomena: analizu tla sam 2019 platio 662 kn s pdv-om (0-30, 30-60 cm) firmi Inspecto u Osijeku.
Hvala!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,580
Kutjevo dd je analiza 125 kn po uzorku.
Kod pz covjek radi rigolanje sa fendom 926 po 700 kn sat,dok recimo kad su krauthakeru rigolali bagerom-i cupali odma panjeve ispalo je oko 12000kn hektar-al toj poso
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Sve mora preko računa ići.
Ma natječaj je koma niš se tu neće povećat.
Ja ću i dalje radir koliko mogu.
Svi redom smanjuju površine pod povrćem.
Radi njih i cijena matrijala.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,580
Neznam kako vama,al men je sjeo natjecaj ko budali samar. Jedino malo me to oko te digitalizacije smeta jer ode 10-ak tkn bez veze.
 

garsialorca

Novi član
Tu od
26 Lis 2018
Poruka
6
A sve zavisi gdje si, čime se baviš, nekima, rijetkima natječaj je ok.
Sebi su Oni smanjili broj prijava, i manje posla, neće trebat ni alokacija; pa im je sve jednostavnije.
Posao odrađen, kome opanci, kome obojci.
Novci budu sjeli valjda, nekome!
Nade smo polagali, dugo smo čekali, a evo što dočekali :-((
Tebi dobro, drugom nije. Pogledaj uvjete i bit će ti jasno da je posrijedi ciljana skupina.
I ova kamera-lovka nije toliko bzvz, ako si eko proizvođač. Solarni panel- štedi se struja, globalno gledano.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,580
Ta digitalizacija je glupost. To se iz aviona vidi. Ide na ruku jedion m-san grupi jer oni direktno ili indirektno uvoze sve te kineske sitove
 

Najnoviji postovi

Na vrh