• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Pa kako i možeš povećat proizvode ako ekonomsku veličinu povećavaš podizanjem mladog trajkog nasada?
Neznam meni su rekli da se gleda evidencija prodanih proizvoda.
Neka kvaka ima zato su ju uveli.
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
To je nekakav recimo osnovni model
 

Prilozi

  • Screenshot_20211109-221501_Dropbox.jpg
    Screenshot_20211109-221501_Dropbox.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 49

Petar1

Novi član
Tu od
24 Lis 2021
Poruka
7
Jeste gledali cjene dronova? Dron cca 12000-13000 kn+software 25000 kn. Sitnica prava
Dron se može kupiti za deset tisuća kuna i manje, ako je potreban za snimanje terena, slikanje, geotagiranje i slično. Govorimo o kvalitetnom dronu.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Da ali za to ti je potreban software koji dojde 25000 kn. Bez tog dron kondron radi samo ljepe fotke. Ili sam pam u krivu?
E sad druga stvar je ako mozes provuc samo dron bez softwera.
 

jajajaja4444

Novi član
Tu od
27 Ruj 2021
Poruka
5
Ne vidim zašto bi nekome trebao software ako neće raditi 3d modele, ortofoto ili obrađivao geotermalne fotke. Proizvod drona je fotografija i video i to je dovoljno za inspekcijski nadzor nasada.
Ugl, nemaju pojma i guraju stvari o kojima nemaju pojma.
Meni je dron ok, čisto jel ga mogu iskoristiti izvan poljoprivrede. Dron za malog poljoprivrednika nema smisla.. Ima smisla u 6.2. za pružanje usluga, za 6.3. nema.
 

Pepsi365

Novi član
Tu od
22 Lis 2021
Poruka
11
Da li se smiju te solarne stvari uzimati direktno od Kineza ili bas moramo u Hrvatskoj?
 

melitakc02

Novi član
Tu od
9 Stu 2021
Poruka
6
Da li se smiju te solarne stvari uzimati direktno od Kineza ili bas moramo u Hrvatskoj?
Njima je bitno da se plati preko žiro računa i da se dostavi račun. Nitko nije spominjao da se ne bi smjelo vani kupovati, ali to nosi isto svoje. Morate imati devizni račun u banci, pa onda još ostalih troškova (naknade, porez)... ne znam da li vam se isplati s time zafrkavati.
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Da li se smiju te solarne stvari uzimati direktno od Kineza ili bas moramo u Hrvatskoj?
Pod pitanja i odgovori na ruralnirazvoj.hr je postavljeno pitanje, je li moguc uvoz opreme iz trećih zemalja, odgovor je pozitivan 😀
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Jel netko zna da li se solarni paneli mogu uzeti u kompletu sa baterijama za akumulaciju energije? Ili da baterije platim sam, nebitno, bitno da prodje nabavka cca 4kw panela za potrebe potrošnje u proizvodnji... Postavio sam im pitanje ali naravno da nema odgovora....
 

tapir

Član
Tu od
25 Stu 2019
Poruka
54
Ako se u poslovnom planu navede nabava solarnog sustava, naravno da tu uz ostale komponete sustava spadaju i baterije. Ako se pak u poslovnom planu navede nabava solarnih panela, onda nisam siguran da bi ostale komponente prošle bez da nisu navedene u planu.
Ne govorim iz iskustava, več logički razmišljam.:unsure::)

Pretpostavljam da je problem što se "solarni sustav" izrijekom ne navodi u popisu prihvatljivih troškova u momentalno aktualnom natječaju.
U ovom slučaju, mislim da će ipak trebati pričekat odgovor.
 
Posljednje uređivanje:

Pepsi365

Novi član
Tu od
22 Lis 2021
Poruka
11
Jeste vidjeli izmjena rokova od 3. prosinca 2021. godine od 12:00 sati do 17. siječnja 2022. godine do 12:00 sati?
A kad ce objaviti predloske poslovnog plana?
 
Posljednje uređivanje:

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Jeste vidjeli izmjena rokova od 3. prosinca 2021. godine od 12:00 sati do 17. siječnja 2022. godine do 12:00 sati?
A kad ce objaviti predloske poslovnog plana?

službeno je, netko je nešto zeznuo u planiranju :)
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Ako se u poslovnom planu navede nabava solarnog sustava, naravno da tu uz ostale komponete sustava spadaju i baterije. Ako se pak u poslovnom planu navede nabava solarnih panela, onda nisam siguran da bi ostale komponente prošle bez da nisu navedene u planu.
Ne govorim iz iskustava, več logički razmišljam.:unsure::)

Pretpostavljam da je problem što se "solarni sustav" izrijekom ne navodi u popisu prihvatljivih troškova u momentalno aktualnom natječaju.
U ovom slučaju, mislim da će ipak trebati pričekat odgovor.
Bar se sada može još čekati nakon odgode, možda i odgovore... Sviđa mi se vaše razmišljanje u svakom slučaju...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742

službeno je, netko je nešto zeznuo u planiranju :)
Promašen natječaj za male opg-ove, kao i za sve drugo iz naše bliže-daljnje povijesti, neće odgovarati nitko..... Natječaj jednostavno nije dobro postavljen i to ne čak niti za 50% zainteresiranih.......uvjeti su postavljeni nelogično i za praksu neprovedivo..... To sam i napisao u nekom postu prije..... Šteta da će proći još jedna godina uludo. Malim opg-ma još jedan čavao u lijes.....Bit će da realno nema zainteresiranih za ovakve uvjete natječaja ili ih je nedovoljno-malo
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Glupljeg natječaja vidio nisam..Ovo može proći za one koji su već jednom dobili mjeru 6.3.1, i nabavili malo bolju mehanizaciju..i sad mogu poboljšavati s...dronovima..solarnim sustavima..ALI za malog poljoprivrednika,koji ima 50 godina staru mehanizaciju..koju bi htio obnoviti..što če njemu dronovi..i solarni paneli....:cry::cry:
 
Na vrh