• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Teško je to prognozirat. Nekima su smanjeni bodovi prilikom administrativne kontrole, ali su i dalje "unutra" jer je povećana alokacija pa će proći ukupno 4250 prijavitelja. Neznam koliko ih je isključeno iz natječaja nakon administrativne kontrole. Tko zna koliko je prijavitelja već službeno odustalo jer su se prijavljivali na LAG natječaje a ode su bili 3200+ na inicijalnoj rang listi. Ja na tvom mjestu ne bi službeno odustajao, nema druge već čekati, nikad se ne zna.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, pitanje jedno... sredstva su sjela tj prva rata. Zanima me ukoliko ja izvadim novce Van dal oni možda imaju uvid u račun da su sredstva uzeta i da bi trebao biti red za slanje zahtjeva za isplatu druge rate. Pošto dolazi ajmo reći možda škakljiva situacija vezano za financije, ja bi htio te nove izvaditi. Imam u planu drugu ratu zatražiti u slijedećog godini.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
518
Gledaj, ja sam uzel kredit, kupil opremu i potrošil više nego kaj budem dobil. Ugovor sam potpisal 06.12.2019. i još nisam predal zahtjev za drugu ratu, jer neznam dal delaju javni blježnici, a moram kupoprodajne ugovore ovjeriti kod javnog bilježnika jer drugačije ne priznaju. Pa ja mislim da u roku tri godine treba dati zahtjev za drugu ratu.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ja ne planiram kredit, al svakako ću potrošit više. Ja si nekako tako planiram da rješim što prije, pa ono možda se ne prati kakav tok novca da ne bi bilo nismo znali. Koliko sam skužio na kupoprodajnim ugovorima se upiše iznos za koliko je kupljen stroj, konkretno imam u planu kupiti traktor za cca 20 tk€, ja mogu na ugovor upisati kompletan iznos potpore ili??
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
518
pa da. meni su traktor, prikolica, roto brane i konzultant cca 130000,00. raliku od poticaja snosim ja. mislim, kupil sam ja puno više, ali u planu sam prikazal to troje.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
I još jedno pitanje, kupim traktor... je mogu izvaditi novce i platiti gotovinom il mora biti transakcijska uplata na prodavateljev račun???
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
518
ja sam sve platil gotovinom. ljudi se boje pisanih tragova, i porezne. eventualno kakva hiljadarka kapare na račun. vjerojatno zato treba ovjeriti ugovore kod bilježnika.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Mislim da je sve kristalno jasno definirano i natječajem i ugovorom.
Ulaganje mora započeti najkasnije 9 mjeseci od uplate prve rate, a može započeti odmah nakon podnošenja prijave na natječaj.
Ulaganje mora završiti, odnosno zahtjev za isplatu druge rate mora biti poslan najkasnije 3 godine od dana potpisa ugovora.
Iz pitanja korisnika i službenih odgovora na ruralnirazvoj.hr se može zaključiti sljedeće:
1. Neće se provjeravati iznosi računa i iznosi na kupoprodajnim ugovorima jer su iznosi provjereni u administrativnoj kontroli samog poslovnog plana i projekt je odobren.
2. Dokaz o provedbi poslovnog plana su računi, dostavnice, odnosno kupoprodajni ugovori ovjereni kod javnog bilježnika i naravno fizička kontrola od strane Agencije nakon podnošenja zahtjeva za isplatu druge rate a prije same isplate. (kontrola može doći i bilo kada unutar 5 godina nakon isplate druge rate)
3. Za strojeve koji sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama podliježu registraciji potrebno je dostaviti i kopiju prometne dozvole.
4. Način plaćanja u mjeri 6.3.1 nije definiran niti je uvjetovan za isplatu druge rate.
5. Računi, odnosno kupoprodajni ugovori, ne moraju sadržavati naziv OPG-a niti MIBPG. Mogu glasiti na ime i prezime nositelja, ali moraju sadržavati OIB. Isto vrijedi i za prometnu dozvolu
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,233
Dečki sve mora ići s računa na račun, ja sam neki dan predao zahtjev za drugu ratu.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Gdje piše da plaćanje mora ići sa računa na račun?
Molio bih vas da to navedete, kao što ću ja dolje niže navesti gdje piše da netreba.
U odgovoru Agencije na pitanje ID 1205 (www.ruralnirazvoj.hr Pitanja i odgovori/ pregled pitanja) piše da plaćanja moraju biti provedena u skladu sa nacionalnim zakonodavstvom i da se u administrativnoj kontroli zahtjeva za isplatu druge rate neće provjeravati plaćanje istih.
Koliko je meni poznato u RH je i dalje legalno plaćati gotovinom. A to ako je netko upisan u RPO onda on zna kako on mora plaćati. Tko nije upisan u RPO sigurno može plaćati gotovinom.
Nadalje u odgovoru na pitanje ID 4791 se ne spominje na koji način se mora ili nesmije izvršiti plaćanje.
Odgovori na pitanja na gore navedenoj stranici su obvezujuća, kako za korisnike tako i za Agenciju. što će reći ako je korisnik postavio pitanje ID 4791, taj odgovor je obvezujući za Agenciju prema svih 4250 korisnika.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,233
Poštovani.
Bio sam nekoliko puta na razgovoru s konzultantom, i svaki put mi je rečeno sve što se kupuje mora ići preko računa, da bi se mogao pratiti trag novca, i isto treba potkrijepiti izvadcima iz banke, ako je u pitanju kupnja novih priključaka, onda treba ponuda, koja je priložena u dokumentaciji, nova ponuda po kojoj je uplaćen novac, i orginalni račun s pečatom i potpisom.
Za polovne stvari treba kupoprodajni ugovor, ako je traktor u pitanju onda mora biti registriran i prometna mora biti na ime kupca, koji je po potpisu i nositelj projekta.
Sve ovo nam je naglašavano zbog toga da ne dolazi do pod pitanja prilikom kontrole za isplatu druge rate, i da bi se smanjila mogućnost malverzacije, e sad kakvih i kojih nit znam nit me briga.
I na kraju uopće ne želim objašnjavati zakon i paragrafe kad dođe kontrola.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Poštovani,
to za ponude je vaš cijenjeni konzultant u potpunosti u pravu, ali za mjeru 4.1.1. Sudjelovao sam u natječaju za tu mjeru pa znam. Ali u mjeri 6.3.1. se ne šalju u Prijavi na natječaj nikakve ponude, a iste se ne spominju niti u podnošenju Zahtjeva za isplatu druge rate. Malverzacije se ne mogu izbjeći čim je omogućena nabava polovnih stvari, i osobno sam protiv toga, nek povećaju iznos potpore na 20000€ i dozvole kupnju samo novih stvari. Ja osobno kupujem sve novo, i naravno da ću platiti virmanski jer mi ne pada napamet sjesti u kombi i vozat se okolo sa 135000 kn u džepu, iako mogu platiti gotovinom jer je ista cijena, ali u tom slučaju prodavatelj mora nositi te iste novce u banku i položiti novce na svoj račun u ime kupca. Dakle opet nema malverzacija. Nisam išao u mjeri 4.1.1. sa konzultantom, projekt mi je ocijenjen pozitivno ali nisam prošao zbog nedostatka sredstava, nisam ni sad išao sa konzultantom pa sam prošao zbog povećanja alokacije, ne bi meni konzultant donio više bodova u oba natječaja. Nisu prijava i poslovni plan neki bauk, ali u potpunosti razumijem ljude koji se ne žele zamarat s ničim već plaćaju konzultante. Pa ako taj konzultant kaže da je nešto tako, onda mu se i vjeruje da je to tako jer tako kaže konzultant kojeg plaćaš, a ne zato što to piše u Pravilniku ili Natječaju. Treba samo čitat.
Pozdrav
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,233
Hvala na objašnjenju,neke sam stvari i ja pretpostavljao da će konzultanti napraviti nešto da sebi olakšaju posao,i ja sam kupio uglavnom nove priključke,jedino trakor polovan,a prodavatelj je jedva pristao na opciju banka,a onda je otišao samnom u banku,i dok nije vidio da je novac na računu i podigao ga nije htio dat traktor nit potpisati ugovor.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
U potpunosti razumljivo s obzirom da živimo u podneblju gdje će teško iščeznut povjerenje u solarno plaćanje i osjećaj koji pruža keš u ruci.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Može ići plaćanje gotovinom.
Hrpa ljudi u blokadama i prodaju bilo što a neće lovu na račun jer je blokiran.
Opcija da uplatiš na račun od mamine sestrične za pradjedov traktor nema smisla jer se ne podudaraju vlasnik računa i vlasnik npr traktora.
Valjda se i smatra da kupoprodajnim ugovorom ovjeravaš istinu a ne laž,tako da svatko radi na svoju dušu.
 

Aaron

Novi član
Tu od
29 Srp 2019
Poruka
18
Ovi postovi gore su dobro došli ali u drugoj sobi. Ovo je soba u kojoj pratimo stanje obrađenih zahtjeva i do kud se s istima došlo. Molim vas da ne zatrpavate sobu postovima kojima nije mjesto ovdje.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Ja sam predao zahtjev za drugu ratu 2.1.2020. i jos nitko nista nejavlja,na agronetu pod statusom jos uvjek stoji samo podnesen
 

Najnoviji postovi

Na vrh