• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
A ne mora ni biti kontrola prije isplate, jer je zbog Korone bilo slučajeva da traže fotografiranje ulaganja od samog korisnika, onda izdaju odluku i isplate drugu ratu, pa u kontrolu idu naknadno. Inače kontrola, odnosno više njih, može biti i bilo kada u razdoblju od 5 godina od konačne isplate.
 

GIGO

Novi član
Tu od
9 Ruj 2020
Poruka
2
Prošao sam na mjeri. Prva rata mi je isplaćena. Novi strojevi koje sam naveo sada su nešto jeftiniji.
Da li dobivan točno iznos po Ugovoru ili po računima koliko sam platio strojeve.
Da li za tu razliku mogu još nešto kupiti što nije navedeno u planu. Hvala.
 

Agrosmart

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
7
Dobiva se točan iznos iz Ugovora i ne smije se ukupno potrošiti manje na strojeve nego je u ugovoru.....kupiit se ne smije što nije navedeno u planu.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Nije točno. Mora se kupiti sve što je navedeno, ali tko njemu smeta da kupi što hoće za novce koji su ostali. Ugovor je 15000 €, ulaganje u poslovnom planu je moralo biti veće od tog iznosa. Ako je prošao poslovni plan, a jest, i ako je nešto u međuvremenu pojeftinilo, on će i dalje dobiti svojih 15000 €. A kad završi ulaganje nitko mu ništa neće reći zbog čega je sve skupa platio manje od tog iznosa. Bitno je da kupi sve iz poslovnog plana da bi dobio drugu ratu.
Da sam bar ja bio te sreće, meni je poskupilo za cca 20000 kn, pa umjesto 114000 kn koliko je bilo po poslovnom planu, platio 134000 kn.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Vjerujem da je tako. 100 službenika, 100 načina tumačenja, tako je i u Poreznoj upravi.
Moj odgovor je nastao detaljno analizirajući odgovore na službenoj stranici upita vezanih za ruralni razvoj za operaciju 6.3.1. Vjerujte da sam ih dobro sve "sažvakao" još i prije same prijave. Ne da mi se sad ići opet kopati i citirati.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Onda će morati po vama sve vratiti jer neće sve potrošiti iz razloga što je nešto pojeftinilo. Ja mislim da vi niste u pravu. Poslovni plan je realan i prošao je, na osnovu njega je potpisan ugovor, a realizacija poslovnog plana je nabava sve opreme navedene u njemu, plaćanje računa se ne provjerava, dokaz o nabavi je i otpremnica. Pročitajte moj post na 4. stranici, mislim da je 72. post u igri, tamo imam citat iz službenog odgovora
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Cijene navedene u poslovnom planu su minimalne koliko stroj smije koštati...neznam što si pisao ali sve živo je poskupilo otkad su počele te mjere;)
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Meni je osobno Tolušić prilikom potpisivanja ugovora odgovorio na to pitanje da se višak može popiti i pojesti ako je ispoštovan poslovni plan. Imao sam višak od 10.000 kn no nisam htio riskirati pa sam uzeo dodatnu opremu i premašio iznos potpore za 5.000 kn i miran sam. Bolje nego da mi netko nadobudan u kontroli spomene nenamjensko trošenje novca a nema pisanog članka koji to dopušta.
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
Ako ste za navedenu stavku pisali da ćete potrošiti 10000.00 kn iznos može biti 11000.00kn ili veći ali nikako 9999.99 kn. Pazite svakako na to. Moj savjet je da bolje pošaljete mail apprrr.u nego da zbog gluposti imate problema.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Ne bih rekao. To znači da tko je pisao da će kupiti motornu pilu Husqvarnu mora čekati da prođe trenutna akcija od -500 kn. Ili da se ništa ne smije kupiti na bilo kojem sajmu jer se tamo dobije sajamski popust, već se mora kupiti po punoj maloprodajnoj cijeni.
A svi oni koji kupuju polovne traktore baš ih plate koliko su napisali u kupoprodajnom ugovoru i država od njih ne dobije ni lipe poreza, a mi koji kupimo novo za 110000 kn, a u tome je PDV 22000 kn, nas će izbaciti iz natječaja jer smo kupili STIHL FS 460 CEM na popustu od 15 % i STIHL ASA 85 na popustu od 13 %, samo zato što nismo potrošili svih 15000 €. Ja sam konkretno potrošio 134000 kn, u poslovnom planu je 114000 kn. Traktor je poskupio a STIHL je na popustu i sad će me po vama tražiti da vratim novce od prve rate jer nešto nisam platio 8500 kn već na sajamskom popustu od 15%.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Ja sam isto pisao prskalicu za 12000 kn, međutim dobio sam ponudu na 11990,90 kn.
Zvao sam trgovinu da pošalju novu ponudu na 12010,00 kn i po toj ponudi platio.

Bolje uzmi nešto od opreme, ili neka ti trgovina za te strojeve napravi nove ponude sa večom cijenom, a za razliku novca uzmeš nešto drugo "na crno", jer neki i tako rade.
Nažalost, puno vremena je prošlo svima nama od izrade projekta do realizacije i cijene svega su se dosta promjenile.
 

slavonac123

Član
Tu od
2 Svi 2015
Poruka
33
Ne bih rekao. To znači da tko je pisao da će kupiti motornu pilu Husqvarnu mora čekati da prođe trenutna akcija od -500 kn. Ili da se ništa ne smije kupiti na bilo kojem sajmu jer se tamo dobije sajamski popust, već se mora kupiti po punoj maloprodajnoj cijeni.
A svi oni koji kupuju polovne traktore baš ih plate koliko su napisali u kupoprodajnom ugovoru i država od njih ne dobije ni lipe poreza, a mi koji kupimo novo za 110000 kn, a u tome je PDV 22000 kn, nas će izbaciti iz natječaja jer smo kupili STIHL FS 460 CEM na popustu od 15 % i STIHL ASA 85 na popustu od 13 %, samo zato što nismo potrošili svih 15000 €. Ja sam konkretno potrošio 134000 kn, u poslovnom planu je 114000 kn. Traktor je poskupio a STIHL je na popustu i sad će me po vama tražiti da vratim novce od prve rate jer nešto nisam platio 8500 kn već na sajamskom popustu od 15%.
Ja vas kužim i u potpunosti se slažem s vašom zdravom logikom.. Ali pravila su pravila a vi sada vidite.. Bolje poslati mail apprrr.u i kasnije se pozvati na njega ako netko u kontroli bude cjepidlačio.. Nego na svoju ruku uzeti nešto jeftinije.. Kako kolega @Marko355 kaže fino ih nazovete i s njima se dogovorite da u računima sve štima.. A o tome što se radi s kupoprodajnim ugovorima svi znaju sve ali to nikog ne zanima.. gleda se papir a papir trpi svašta.. lp i sretno :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh