• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

zoki 38

Novi član
Tu od
14 Pro 2020
Poruka
14
Evo danas zvao u vezi 6.3.1 i kažu da se čeka još jedan ugovor za potpis i onda bude objavljena lista .
Odnosno prije objave novog natječaja ,nije znali reci kada ... uskoro!
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Jel se zna nešta do koje godine idu ovi natječaji, ove godine nemogu pa sam mislio sljedeće se prijavit na 6.3.1. za kupnju traktora, a do onda bi trebo uzet nešta zemlje u zakup da imam dovoljnu veličinu gospodarstva.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Interesira me dali je moguča ponovna prijava na natječaj, ukoliko sam prošao na natječaju iz 2018.
Pošto sad dolazi novo razdoblje od 2021 do 2027 godine?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Priča se o tome da će biti moguća ponovno prijava, ali mislim da bi bilo pošteno da prvo prođu oni koji dosad nisu dobili pa onda ako ostane za repete.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Potvrđeno je da svi koji su bili prihvatljivi korisnici te su prošli na mjeri 6.3.1 , više nemogu tražiti potporu iste mjere. :(

Tako sam dobio odgovor iz agencije
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
ovo sada spada u staro razdoblje, za novu prijavu će trebati još čekati oni koji su već dobili
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Ulazi li iznos potpore u godišnji prihod OPG-a? Ili kako da to drukčije kažem, ako netko ima inače nešto manje od 300k kn po godini, da li sa tim 112k mora ući u sustav PDV-a?

Meni su rekli da ne ulazi, no zanima me mišljenje foruma. :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Pdv 300k,a registar poreznih obveznika 80.5k.
Potpore ulaze u prihod.
Ulazak u pdv ispod 300k je dobrovoljno.
A s 300k obevzno.
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ulaze, ali narihtajte si pola u jednoj i pola u drugoj godini da vam legne isplata. Ako vodite poslovne knjige onda se razgraničava, drukčije se onda to vodi, ali to se s računovođom posavjetujte
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Potpore ulaze u prihod OPG-a te zbog potpora možeš prijeći prag za ulaz u RPO (80.500 HRK) ili prijeći iz paušalnog u porez na dohodak (300.000 HRK)

Međutim, potpore ne ulaze u zbrajanje prodanih roba i usluga, odnosno ne utječu na limit od 300.000 HRK za ulaz u PDV, jer se tih 300.000 HRK odnosi samo na prodane proizvode i usluge.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Potpore ulaze u prihod OPG-a te zbog potpora možeš prijeći prag za ulaz u RPO (80.500 HRK) ili prijeći iz paušalnog u porez na dohodak (300.000 HRK)

Međutim, potpore ne ulaze u zbrajanje prodanih roba i usluga, odnosno ne utječu na limit od 300.000 HRK za ulaz u PDV, jer se tih 300.000 HRK odnosi samo na prodane proizvode i usluge.
Cak i ako se ne vode knjige, moze se napraviti razgranicenje prihoda prema simulaciji amortizacije za dugotrajnu imovinu.
Postoji misljenje porezne uprave gdje stoji da se taj princip moze koristiti i kod obveznika koji nisu u RPO, i kod pausalista.
Prema tome ako se kupuje traktor od 100k kn, i ako je vijek trajanja 10 godina onda se u prihode racuna 10k godisnje, tako da ne bi presli prag za upis u RPO
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Vidim da imam promjene na agronet aplikaciji, od 04.08., piše status "spreman". Što bi to značilo, što treba dalje?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ako piše "Spreman" to samo označava da je zahtjev zaprimljen. Sljedeći korak kada se zahtjev počne obrađivati mijenja status u "U obradi", tako da još niste uzeti u obradu
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Jel radi tko od vas natječaj ja sam dao jednima unaprijed pa ćemo vidit. Navodno ide brzo natječaj
 

Najnoviji postovi

Na vrh