• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Na predavanju tvrde da se gleda ekonomska veličina sa 12.08.2021 za stoku pošto je to dan prije objave natječaja na esavjetovanju. Mene zanima čime je to propisano pošto u prilogu 1 to nigdje nije definirano?
 

jajajaja4444

Novi član
Tu od
27 Ruj 2021
Poruka
5
Štoviše u natječaju piše ovo:
''Izračuna ekonomske veličine poljoprivrednog gospodarstva (EVPG), izdana od Ministarstva poljoprivrede - Uprave za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva nakon objave ovoga Natječaja te potpisana od nadležnog službenika''
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Ok to je jasno nakon objave natječaja izrađena potvrda ali stanje tvrde da se gleda sa 12.08.2021
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Po ovim uvjetima natječaja mjere6.3.1. ne može se kupovati niti nova mehanizacija, samo kupovina ili najam zemljišta, sadnja.......Energetska učinkovitost-solarni paneli i digitalizacija-kompjutori i videokamere......Jebo ga onaj koji ga sastavi takvoga........
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Po ovim uvjetima natječaja mjere6.3.1. ne može se kupovati niti nova mehanizacija, samo kupovina ili najam zemljišta, sadnja.......Energetska učinkovitost-solarni paneli i digitalizacija-kompjutori i videokamere......Jebo ga onaj koji ga sastavi takvoga........
Nije istina, za prvih 50% novca moras potrositi na povecanje vrijednosti znaci kupiit stoku dodatno saditi... i digitalizacija ili oie, a za drugih 50% mozes kupiti mehanizaciju i opremu.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Men je bas ok natjecaj. Sta fali? Nisam planiro pisat al kad sam malo procito i vidio bas mi se svidio. I dobro daje nova mehanizacija,bilo je previse zavrzlama i muljanja stime.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Men je bas ok natjecaj. Sta fali? Nisam planiro pisat al kad sam malo procito i vidio bas mi se svidio. I dobro daje nova mehanizacija,bilo je previse zavrzlama i muljanja stime.
To što si ti pročitao i što si shvatio, ne znam i ne bi o tome, ali na ovom natječaju nema kupovine niti nove mehanizacije.
Ovo je samo dio iz mjere 6.3.1.

Sektor voće/povrće/ratarstvo povećava ekonomsku veličinu tako da te novce potroši na kupnju ili dugoročni najam zemljišta, uređenje postojećeg zemljišta, kupnju sadnog materijala, sjemena, izmjenu kultura, plastenike koji sami po sebi povećavaju ekonomsku veličinu.

Za ovaj dio energetike i/ili digitalizacije nije određena svota, ali mora biti onoliko koliko niste potrošili za povećanje EV, a da zadovolji uvjet, može biti isto kamera ili senzori neznatne financijske vrijednosti.

Ako vam trebaju neke stavke iz obnovljivih izvora energije, ok, ali, ako vam ne trebaju, najbolje je uzeti nešto od kamera ili senzora s kamerama što je neznatne svote, čisto da se zadovolje uvjeti. Ima kamera po 400 – 500 kn.

Bitno je znati da se u ovih 50% ne kupuje mehanizacija.

Ostalih 50%
možete utrošiti u alate i neku mehanizaciju koja mora biti nova i neupotrebljavana te ostale navedene aktivnosti:

Prihvatljive aktivnosti unutar mjere 6.3. jesu:

1. kupnja domaćih životinja, višegodišnjeg bilja, sjemena i sadnog materijala

2. kupnja, građenje i/ili opremanje zatvorenih/zaštićenih prostora i objekata te ostalih gospodarskih objekata uključujući vanjsku i unutarnju infrastrukturu u sklopu poljoprivrednog gospodarstva u svrhu obavljanja poljoprivredne proizvodnje i/ili prerade proizvoda

3. podizanje novih i/ili restrukturiranje postojećih višegodišnjih nasada

4. uređenje i poboljšanje kvalitete poljoprivrednog zemljišta u svrhu poljoprivredne proizvodnje

5. građenje i/ili opremanje objekata za prodaju i prezentaciju vlastitih poljoprivrednih proizvoda uključujući i troškove promocije vlastitih poljoprivrednih proizvoda

6. kupnja ili zakup poljoprivrednog zemljišta

Prijašnjim natječajima mogla se kupiti rabljena mehanizacija, ovim natječajem se ne može više kupiti niti nova mehanizacija, nek si jebu mater glupu.......
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pa pročitaj sam...

Šta ćeš kupit od nove mehanizacije za 7500 eura, aparat za peć kokice. Novi traktor? Novi kombajn?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
U mom slučaju traktorsku špricu i malcer s diskom 😄 ukoliko prođemo naravno
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Plus jučer je bila radionica u osijeku i prisustvovao sam, pa ako su tamo rekli da je prvih 50 posto prosirenje i oie/digitalizacija a drugih 50 bilo što od opreme i mehanizacije.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Gle prikolica,malcer stogod. Men sve stima. Poklonjenom konju se negleda u zube. Sto god dobijem ako dobijem men ok. Tak intak sam imo na umu uzet jos zemlje i podic nasad vocaka
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Gle prikolica,malcer stogod. Men sve stima. Poklonjenom konju se negleda u zube. Sto god dobijem ako dobijem men ok. Tak intak sam imo na umu uzet jos zemlje i podic nasad vocaka
Možda je bolje ne uvjeravati ljude da je natječaj ok, što manje prijava veće šanse nama koji idemo 🤣🤣
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Pa pročitaj sam...

Šta ćeš kupit od nove mehanizacije za 7500 eura, aparat za peć kokice. Novi traktor? Novi kombajn?
Pa kupi ono u što se možeš uklopiti, ili ako ti natječaj ne odgovara ne ideš na njega i to je to
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Moze rec ko sta oce. Fantastican je. Sad bi svi polovni izraubani traktor sa xxxxx sati,a onda nit imaju advekatne prikljucke,a nit para za servis 🤗🥰
Znam ih par stas tak napravli na proslom natjecaju,pa se dogodio kvar i ode neka pumpica ili senzor a popravak skuolji neg sta vrijedi skalamerija
 
Na vrh