• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
50% dobijenih sredstava mora se utrošiti na obnovljivo digitalno + ako je sadnja - zemlja koja će se saditi - čak ni sadni materijal, ako je stoka ne mehanizacija već stoka, sad ne znam da li mogu objekti za stoku.. Ostalih 50% štagod -ali NOVO..
Pitao sam danas kako i šta u našoj razvojnoj agenciji ponovo - nisam ništa krivo shvatio, nažalost tako je kako je..
Ni sadni materijal? Bome loše su to objasnili, nikako zapravo. Sad će morati izbaciti pojašnjenje jer ovo se ne da iščitati iz Priloga 1. Mislim ima to smisla ali može se tumačiti na više načina a natječaji ne smiju biti takvi, moraju biti jasni. Vjerujem da ste dobro shvatili, šteta, natječaj je loš, svi koji su ga čekali biti će razočarani. Mi ćemo se prijaviti na lokalnoj razini, ionako sam tako planirala, ali da nema natječaja na lagu mislim da ne bi ni išli na nacionalni. Osim što imam opg i konzultant sam, i dilemu ćemo na kraju razjasniti da napismeno pojasne, da svi znaju točne uvjete, ali je žalosno što ne mogu predvidjeti gdje će se stvarat dileme i što nisu u stanju prepoznat potrebe onih za koje rade natječaje. Divno je živjeti u svijetu mašte gdje mali poljoprivrednici koriste dronove i solarne panele, kupuju hektare zemlje i stoku te se rastu, dok zapravo obrađuju naslijeđenu zemlju mehanizacijom od svog pradjeda koju krpaju bar dvaput mjesečno
 
Posljednje uređivanje:

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Barem za obnovljivu digitalnu kravu ne moramo pisati projekte. Ništa, sad svi mobitele u ruke i da je muzemo dok se ne rastope boje. I svi sretniiiii!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Ja nekak mislim da je ovo zamišljeno da oni koji prođu potroše i svoj novac,znači potrošite ovih 15 i još nadodate svojih para.
Ajmo realno od 3ha kuruze koliko je potrebno da bi zadovoljio uvjete prijave(veličina OPGa) nema kruha.
A nema ni smisla trpati novce onima koji tu i ostaju,znači ne uzimaju zemlju u zakup,ili ne kupuju životinje il nešto treće.
Možda sam u krivu ali tako mislim.
Razvoja ruralnog područja nema rasta OPGa.
Činjenica je da ni onome tko ima 3ha kuruze netreba gps u traktoru i takve digitalne stvari jer nema smisla.
Isto tako onome sa tom površinom netreba sijačica kukuruzna za 15k eura.
Mogli su rabljenu mehanizaciju ostavit.
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ali nije poanta samo da postojeći rastu, već i da ne propadnu, a ovaj natječaj je bio idealan za male da malo obnove mehanizaciju i ne prestanu s radom. Jer je jako važno da ti mali i dalje proizvode za sebe i malo imaju viškova za prodaju. Ako toga ne bude puno će se plodne zemlje s vremenom zapustiti, a u jadranskoj hrvatskoj i rasprodati ... Rabljenu su maknuli jer je bilo malverzacija, tu su krivi oni koji muljaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ako se spašava postojeće, onda bi im trebalo pomoći i gotovo...a ne na nekakve natječaje...
imal sam opg (i moji unedogled) prije nego je opg postojal, i imat ću ga vjerojatno i kad ga ovi naši ukinu...ali klanjat se za tu lovu kaj im i tak na kraju, kad sve zbrojiš, vratiš, e nebudu gledali...
nemojte ljudi bit blesavi, kak možete bit konkurentni s nekim tko je otvorio opg "na vrijeme" i nemora plaćat niš...
 

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Pozdrav ekipa,
hoće li netko ako ide danas na predavanje u Zagreb otvoreno pitati da li u ovih 7.500 EUR-a za podizanje SO+digitalizacija u svrhu podizanje SO može ići i mehanizacija ili isključivo zemlja+sadnice i stoka. I dali u sektoru stočarstva pod podizanjem SO može ili i zemlja za ispašu stoke ili isključivo samo stoka.
Znam da nama sve to više ili manje logično zvuči al kod njih nikad ništa nije onako kako je logično pa bolje svaku sitnicu otvoreno pitati.
Ja sam planirao otići i pitati al završio u karanteni. Pa ako nije problem kad dobije odgovor da napiše ovdje. Hvala.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Najbolje da se tambure uhvatis, a zemlju das meni u arendu :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

garsialorca

Novi član
Tu od
26 Lis 2018
Poruka
6
Daj pls, ak je netko bio na savjetovanju, a mi u samoizolaciji da napiše ovdje kako je prošlo, tko može na natječaj a tko ne??Neku informaciju bar... Bar da se zna da se ni ne prijavljujemo, kako stvari stoje.:rolleyes:
 

Džani6

Novi član
Tu od
17 Ožu 2021
Poruka
9
Ima video od informativne radionice sto je održana 30.9. u Gospiću,s tim da nisam pogledao pa neznam jel se odnosi na trenutne uvijete ili općenito😁

 
Posljednje uređivanje:

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Mozes ulagati u digitalizaciju. Znam za neke koji nude neku malu aplikaciju za pracenje proizvodnje i troskova, i to bi tu proslo
Može neki kontakt i više info, to mi mozda ima i nekog smisla, ne zelim stavljati solar ili slične gluposti kad nemam realne potrebe za tim...

Što mislite o ovakvoj aplikaciji, ista se plaća cca 675kn/god za moje potrebe, ukoliko bi se ista kupila recimo odmah na 5 godina koliko traju ti recimo uvjeti na mjerama, prolazi li kao prihvatljivi trošak digitalizacije??

"Što je eGAP? | eGAP" Što je eGAP? | eGAP
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da, tako nesto bi proslo, jedino ne znam kako je radi ovog mjesecnog modela. To je malo teze staviti u projekt
Ono sto sam ja vidio je bilo jednokratno placanje, mislim da se to izradjuje bas za ove natjecaje.
Nadjem kasnije link
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Godišnje se plaća, znači mogao bi priložiti račun, planirao sam provjeriti s njima je li moguće platiti odmah za 5 godina pa taj racun priložiti
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Zdravo svima ,zanima me pošto ove godine namjeravam ići na jednu od 2 mjera za operaciju 6,zanima me ako mi slučajno prelazi ekonomska vrijednost preko 8000 eura dali mogu ići na mjeru 15 000 eura?
 

Najnoviji postovi

Na vrh