• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjerac hektara - Hektametar

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
nije frka na zadnji, samo treba dva magneta pa delim sa dva kod upisanja, nego me brine sto treba da bude dosta blizu magnet i reed rele, razmisljam nesto da stavim induktivni senzor i optocoupler pa 2 srafa da produzim, zato sto imam imt 560 sa velikim tockom sto ima zbice, pa tako, aj nek neko slika ko ima na traktoru da vidim kako je stavio.

svaki traktor druga priča, ovo sa dva magneta odlična ideja
ali ovo sa iduktivnim senzorom i optokoplerom nekužim
induktivni djeluje isto na magnet a opto na svjetlost(LEDica)

neznam kako izgleda točak, ali mislim da ni problem izbušiti felgu na dva mjesta
i postavit magnete
a napravit nekakav nosač inegdje pod vijke od ovog reduktora ih zašarafit
img0995t.jpg

malo sam ukrao sliku:weedman:eek:vo je 577 ali mislim da je to isto

ili napravit nekakvu obujmicu oko trube
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
induktivni daje neki napon, onaj sto ja imam daje oko 1.5 volti, a reed spaja kao prekidac, sad optocoupler na jednoj strani ima led a na drugoj foto tranzistor sto dodje prekidac, pa tako moze da odgovara satu. Razmisljao sam i da izbusim kuciste negde kod poluosovine pa da detektuje nesto sto prolazi ili disk ili poluosovinu, sve razmisljam ovo zbog moguceg blata zato sto max razdaljina za moj induktivni je 1mm a za reed max 10 mm ara.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
induktivni daje neki napon, onaj sto ja imam daje oko 1.5 volti, a reed spaja kao prekidac, sad optocoupler na jednoj strani ima led a na drugoj foto tranzistor sto dodje prekidac, pa tako moze da odgovara satu. Razmisljao sam i da izbusim kuciste negde kod poluosovine pa da detektuje nesto sto prolazi ili disk ili poluosovinu, sve razmisljam ovo zbog moguceg blata zato sto max razdaljina za moj induktivni je 1mm a za reed max 10 mm ara.

ma iza ovih šarafa na poluosovini što drže točak polijepiš magnete, a na trubu red, i pići
a točak valjda nema toliko lufta:weedman:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Sve ok, samo nesmiju da prokliže pogonski kotači, tad bi mjerenje nebi imao smisla. Negdje sam pročitao da ljudi stave i na samim oruđima.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Sve ok, samo nesmiju da prokliže pogonski kotači, tad bi mjerenje nebi imao smisla. Negdje sam pročitao da ljudi stave i na samim oruđima.
a onda neka stavi na svaki točak po jedan senzor i jedan magnet
pa ako počne jedan točak proklizavat, drugi senzor će to kompenzirati:mrgreen:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
pametnije je staviti na nepogonskim kotačima i kompenzator greške nije potreban :weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh