• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mladi naraštaji i stariji...

M

MIHA

Guest
produzis im vjek trajanja i to dosta ako su sirovi dobro ih je uroniti u otopinu modre galice i vode dobro djeluje nisam ni ja vjerovo al vec 5 god nema nikakvi tragova truljenja ni na vanjskoj bjeloj strani zasto sirovi pa uronis nekih 60 ak cm ako je sirov povuci ce i u ostatak drveta modru galicu sve do vrha onak postanu stupovi ko plavkasti ;)
 
M

MIHA

Guest
ev danas sam malo posliko vinograd
2ai0i9s.jpg

4ov7q.jpg

op8i7r.jpg

34hv31l.jpg

24279z4.jpg

mb1vdg.jpg

du cu na proljece nadosadit 600panjeva Zweigelta tu vec ima 200 panjeva 2 god pa cu sad imat 800' to da imam sebi za vino tu sam sam vrsio oranje ja i stari sa 2 traktora se slajsali i zaboravih ufotkat taj plug s kojim smo to radili jedna brazda 16 col pojacan lemes i povisena daska ono ide do koljena al to mi sluzi sam za kad ovak nadosadjivam po parsto kom inace mi dojdu ovi iz kutjeva to zaorati
rcjb0o.jpg

2ewl948.jpg

tu cu 2010 posadit 5000 panjeva prije par mjeseci sam to sve slozio i zadnju cesticu kupio znaci jos nagodinu oranje pasadit grasicu i ujesen obavit meliorativnu gnojidbu i to sve duboko zaorati
v66i39.jpg

33o1l4x.jpg

f260dd.jpg

14v5g5f.jpg

28mgzzt.jpg

odose ferda i podorivac na remont ferdi malo letaju prednji tockovi a podrivacu id noge na nadogradnju :D
2crk5g6.jpg

n4xmoy.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ajme stupci na prvoj i drugoj slici. Koliko to košta? Sigurno papreno.
 
I

Ivan_Kos

Guest
Kontam kaže:
Ajme stupci na prvoj i drugoj slici. Koliko to košta? Sigurno papreno.

je, je, kostaju cijelo bogatstvo.. :mrgreen: ja takve hrastove kolcice nabavljam za 1 kn komad.. ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja sam u šumi rušao trupse,pilio ih na 160cm i dao na pilanu ispilit 3x3cm kolčiće
 
I

Ivan_Kos

Guest
vinogradar kaže:
Ja sam u šumi rušao trupse,pilio ih na 160cm i dao na pilanu ispilit 3x3cm kolčiće

za koliko love, koliko te u konacnici kosta 1 takav kolcic? ja imam 130x3x3 cm, ne trebaju mi duzi, ovi su mi taman. idu 30ak cm u zemlju i vani su oko 1 m, prva zica mi je na oko 85 i trs formiran na 90 cm tak da su mi ovi 130 odlicni za 1 kn koliko kostaju, ispod toga nisam nigdje nasao.. :scratch
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Mene ti nije ništa koštalo pošto sam sam u svojoj šumi rušao,sam vozio na pilanu,i kompenzirao piljenje tako da....
 
I

Ivan_Kos

Guest
vinogradar kaže:
Mene ti nije ništa koštalo pošto sam sam u svojoj šumi rušao,sam vozio na pilanu,i kompenzirao piljenje tako da....

pa dobro, i to nesto kosta.. :mrgreen:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ma košta znam ali ne računam to....možda bi me došlo isto kao i tebe kada bi izračunao.... :scratch
 
M

MIHA

Guest
Kontam kaže:
Ajme stupci na prvoj i drugoj slici. Koliko to košta? Sigurno papreno.
e stupci sad neznam kolko su izasli tu na prvoj i drugoj slici su moji ono to je sadeno prije 4-5 god jos sam imo svojeg materijala al kolcic sa kupovinom materijala izajde oko 3,5 kn 4x4 su dimenzije
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ivan_Kos kaže:
Kontam kaže:
Ajme stupci na prvoj i drugoj slici. Koliko to košta? Sigurno papreno.

je, je, kostaju cijelo bogatstvo.. :mrgreen: ja takve hrastove kolcice nabavljam za 1 kn komad.. ;)

Za prodaju?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
evo,,stupci su pri kraju,,,nema sta decki su rucno ukopali skoro 1100 stupaca u 12 radnih dana-njih dvojica,,


Član @swizach izbrisao svoje slike!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jebote, koliko ih imaaaaaaa :mrgreen: svaka čast na trudu, nadam se da se bude pošteno isplatilo :!: :!:
 
C

Chajks

Guest
Mi smo kod mog kuma u subotu završavali s postavljanjem stupova betonskih u trsju i u prva 2, dva i pol sata smo postavili 4 stupa... Računica je bila sljedeća, od pol 11 prijepodne do cca 6 popodne 18 stupova postavljenih, broj ljudi 2- 3 na postavljanju + 3 - 4 na gemištima... i jedva smo uspeli završiti :mrgreen: :mrgreen:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Chajks kaže:
Mi smo kod mog kuma u subotu završavali s postavljanjem stupova betonskih u trsju i u prva 2, dva i pol sata smo postavili 4 stupa... Računica je bila sljedeća, od pol 11 prijepodne do cca 6 popodne 18 stupova postavljenih, broj ljudi 2- 3 na postavljanju + 3 - 4 na gemištima... i jedva smo uspeli završiti :mrgreen: :mrgreen:

Prijatelju jesi li ti možda iz Bedekovčine?
A Znaš kako se kaže u Zagorju: "Čim više babica dijete kilavo!" :lol: :lol: :lol:
 
C

Chajks

Guest
Jesam, iz Bedekovčine sam ;)
Ma jasno je ovo za babice i decu, al je bilo prelijepo vrijeme za delati, a kam ne za piti :lol: :lol:
 
M

marijankupa

Guest
pozdrav svima. ime mi je marijan
velike su razlike između tih pocinčanih stupeva,naime ovi naši hr, kad se umetno gnjojivo imalo uhvati tamo on baca koroziju .dok njemački koje imam ja su odlični. i ako ga popigaš, taj ne korozira.
molil bi ako itko zna za plastičnu žicu i njezine mane i vrline, neka mi napiše
 

Najnoviji postovi

Na vrh