• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MLAZ prikolice

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
Zgodno za 1 tehnostroj 8 t dobiš 2 mlaz 8 tona pošteno nema šta čist pristojno zgleda ona od 5 t na sajmu.

ma tehnostroj je pretjero sa cjenama i to na veliko, to več ni pas sa maslom nemre pojest :twisted: :evil:
ma mislim prikolica ko prikolica , ako radi kipa, i to je to, bitno da ima jači malo lim na stranicma, a vidim da mlaz ima gusto piganje što je dobro, sve drugo ako se i potrga popravi se doma bez greške.

a novo je novo i nemre bit baš loše, a sad su i meni upale u oči te mlaz, pogotovo bucmaste gume.
joj sam da vidite kakve su kod nas kiperice, otvoriš stranicu , a ona otpadne skupa sa pantovima :mrgreen:

pitanjce a gdje vi mislite odbijat cilindre, na grabama ili panjevima u šumi :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock:
 
B

Bobo

Guest
bogec kaže:
pitanjce a gdje vi mislite odbijat cilindre, na grabama ili panjevima u šumi :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock:

Ne mislim ga odbijati, ali ako ides kroz neki kolotrag, ode cilindar hoces, neces... jos kad sjedne ne oprugama, cilindar joj je najniza tocka... Da je transpor po asfaltu, nemas brige, ali po nekom zemljanom putu s usjecenim tragovima, cilindar ode u vjecna lovista...

Ovo je samo valjda kod manjih prikolica... Bas me zanima kako su to u MAJEVICI rijesili ;)
 
S

seljak mali

Guest
Molim savijet na prikolici mlaz 2003 godište imam gume 11,5-80x15,3 te su sada dosta u lošem stanju 2 komada pa bih kupio nove stare su sa 16 platana i prikolica je nosivosti 8 t anigdije nisam vidio takve gume na prikolicama od 8 t nego 12,5 80x18 dali bih trebao kupiti druge felge od 18" ili šta da radim
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Dobre su prikolice, ova moja ima centralno otvaranje svih stranica, šuber, teleskopski cilindar, kipanje na sve 3 strane, nosivosti je 4 tona, stranice su dosta masivne, šasija, pod je od lima 5 mm. Ima izvod za zrak nazad, vuču za dr prikolicu. Bila je prevrtana 3 puta, nikad ništa se na njoj nije spigalo ili popucalo, sanduk je zapremine 4 kubika, i jedan lik je u njoj vozio pijesak, natrpao preko gornjih staranica ( 4kubika) 20 i kusur km
, na karaju mu je prije kuće spucala samo guma. Samo šta ih je teško naći polovne
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim kolega, baš fina prikolica.
Kako veliš kolega i sam, teško ih je pronaći kod nas!
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Ja sam imao Mlaz 5 t prikolicu, nemam baš puno fotki od nje, i danas mi je žao što je prodana. Kipa na sve tri strane, rinfuzno otvaranje također, sve kombinacije otvaranja stranica,zračne kočnice, kuka, sve pohvale!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Posljednje uređivanje od moderatora:

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
u originalu nije imala, al smo mi ugradili, na zadnju stranicu, skine se lim onaj mali, i stavi se nastavak, tako smo uvrećavali, nastavak je imao ručicu za otvaranje i to je super radilo :)

inače prikolica je bila 1991 g
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
u originalu nije imala, al smo mi ugradili, na zadnju stranicu, skine se lim onaj mali, i stavi se nastavak, tako smo uvrećavali, nastavak je imao ručicu za otvaranje i to je super radilo :)

inače prikolica je bila 1991 g

moja je 96 i imala je orginal šuber, ali kak smo pravili novu zadnju stranicu, šuber sam napravio na škare kak je na pronaru napravljeno, samo šta sam ju kupio 2006, išla je u otpis, a cijena je bila u rangu nove autoprikolice :)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Iz mojeg iskustva Mlaz je čisti hobi stroj, preslabe stranice, svi nosivi djelovi su pre nježni, zapori su slabo izvedeni, na tandemkama pucaju osovine kod ležaja kotača..kugle na kojima stoji sanduk za kipanje su preslabe i pucaju.. Generalno nježan stroj.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Prikolica iza ima zrak i vucu, nema kiper ventila.
Bi presjekao crijevo s traktora na klip i ugradio razvod sa 2 kraka, jedan na klip a drugi povukao nazad za kipanje prikolice iza...
Dali gumeno crijevo sa razvoda moze izdrzati toliko opterecenje ili moram metalnu cijev ugraditi, znaci duzina je oko 3 metra skoro?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Može.
Čelična cijev je jeftinija od gumene i zato je postavljena.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prikolica iza ima zrak i vucu, nema kiper ventila.
Bi presjekao crijevo s traktora na klip i ugradio razvod sa 2 kraka, jedan na klip a drugi povukao nazad za kipanje prikolice iza...
Dali gumeno crijevo sa razvoda moze izdrzati toliko opterecenje ili moram metalnu cijev ugraditi, znaci duzina je oko 3 metra skoro?
treba i par ventila?:8):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Kod mene na novoj su dva crijeva. Jedno za prvu, drugo za drugu. Stariji modeli su imali razvodnik. S dva prikljucka kipas kako hoces iz traktora bez izlazenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh