• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moj Labinprogres,14KS Diesel

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Trebalo bi leđa čuvat,al meni jos ide dok sam mlad...Ja sam danas nekih 1500m2 izfrezo a stari je popodne 500m2 ali oranja a ja sam frezo vocnjak gdje je proslo ljeto frezano...Evo stari lezi tamo jedva ziv iako cu i ja danas ranije u krevet:p

oranje s tim frezama se zove oranje ali mislim da to nije to ja sam sa svojom probo iskidala me ništa nisam napravio i nikad više od onda plug samo za krumpir vaditi
 
N

nikolalon

Guest
Evo brat mi ima 6 godina,a gledajte sta radi...Tako se stječe radna navika.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qq7gxhWBrrk[/YT]
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
i tebi se čuje gefufna mislim

Molim lijepo , da se prilikom citiranja izbrišu slike i video

Pozdrav Žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
slijedeći puta mu ga ušperaj da ga ne baca,samo dobro pazite na noge....
 
N

nikolalon

Guest
Ma to smo mu dali samo jedan red da malo proba,al navalio oce i poslje neda se odbit :D:D:D:D
 
N

nikolalon

Guest
Evo baš večeras sam se dao u crtanje jednog projekta.Naime pošto sam već prije naučio variti a sad sam se vec isprakso i varim ko velk`i a imamo i dobar aparat odlucio sam napraviti Malu prikolicu koja se moze kaciti dok je freza na MTK-u ima i za kupiti ali je nova 1800kn...Imam doma zeljeza i volje i rekoh zasto ne,kupim kotače za tačke i stavim gorei po meni bi to bilo čisto ok.
Nebih se ja zezo s time ali imam nekih 500,600m voznje do vrta tj.vocnjaka a nije mi baš ugodno hodati po cesti za labincom :oops:
Ako krenem s radovima onda cu skenirat nacrte i tako da vam malo poblize objasnim,a zasada me zanimaju vaša mišljenja i savjeti koji bi mi mogli pomoci ;)
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Evo baš večeras sam se dao u crtanje jednog projekta.Naime pošto sam već prije naučio variti a sad sam se vec isprakso i varim ko velk`i a imamo i dobar aparat odlucio sam napraviti Malu prikolicu koja se moze kaciti dok je freza na MTK-u ima i za kupiti ali je nova 1800kn...Imam doma zeljeza i volje i rekoh zasto ne,kupim kotače za tačke i stavim gorei po meni bi to bilo čisto ok.
Nebih se ja zezo s time ali imam nekih 500,600m voznje do vrta tj.vocnjaka a nije mi baš ugodno hodati po cesti za labincom :oops:
Ako krenem s radovima onda cu skenirat nacrte i tako da vam malo poblize objasnim,a zasada me zanimaju vaša mišljenja i savjeti koji bi mi mogli pomoci ;)

Ako ne misliš stavit kočnocu napravi na jedan kotač.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Evo brat mi ima 6 godina,a gledajte sta radi...Tako se stječe radna navika.

Ovo su dvije usporedbe kako se stječe navika.
Ne smiješ dat djetetu da se "bori sa velikom mašinom" nego nešto primjereno njemu.Inače mu u podsvjesti ostane strah od toga kolikogod se on sad kuraži.
Evo jedan od mojih motora i jedan od motora moje djece.
Evo jedan od mojih MTK i jedan od moje djece.
DSC00396.JPG

DSC00392.JPG
 
N

nikolalon

Guest
Evo da se javim da sam još živ(jedva)...Jučer frezam kod susjeda i bila duboka zadnja brazda i upadne mi labinac nece ni naprijed ni nazad i kad sam kreno stisnut kvacilo valjda sam malo trzno ručku i on se trzne i krene pribio me uz žicu i ja taman da ga obuzdam
i provalim zicu i na pod pravo a on preko mene ostade mi lijeva noga pod njim skroz mi do trbuha došo bio i ufati susjed kvačilo jedva nekako sreća da sam nozeve iskljucio...Gledao sam smrti u oči praktički:shock::shock::axe::axe::axe:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
da je bila upaljena freza nebi se sigurno čuli....dobro moraš paziti pogotovo u rikverc,i nikada u rikverc s upaljenom frezom....mislim da ti je ovo bila dobra škola...
i mene je par puta pritisnuo na ogradu ali sam uvijek skočio nogama na frezu,ali kvačilo i gas nikada ne ispuštam iz ruku
zadnji puta mi se spigala ručka od kvačila,ja ju stišćem a on ne staje,samo sam mu oduzeo gas i sam je stao(crknuo)..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
zbog toga bolji mtk (bcs) imaju blokadu kardana da nebreš u rikverc s upaljenom frezom.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
a zašto ne montiraš sigunosnu STOP ručkicu... to se lako stavi... čim nju pustiš, stroj se gasi...

prijatelja brat je ostao bez desne noge...upravo na taj način kako se tebi desilo!!!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Evo da se javim da sam još živ(jedva)...Jučer frezam kod susjeda i bila duboka zadnja brazda i upadne mi labinac nece ni naprijed ni nazad i kad sam kreno stisnut kvacilo valjda sam malo trzno ručku i on se trzne i krene pribio me uz žicu i ja taman da ga obuzdam
i provalim zicu i na pod pravo a on preko mene ostade mi lijeva noga pod njim skroz mi do trbuha došo bio i ufati susjed kvačilo jedva nekako sreća da sam nozeve iskljucio...Gledao sam smrti u oči praktički:shock::shock::axe::axe::axe:
Prijatelju moj!!!! Prodaj TO dok možeš i kupi Tomu Vinkovića i radi kao gospodin,a ne da se stalno okrećeš i gledaš imaš li neku prepreku iz tebe.
Ovo Ti je bila dobra škola.Sreća pa se dobro završilo.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Možeš stalno paziti i čuvati se , ali dovoljna je sekunda da se dogodi zlo , nema tu pravila svatko može nastradati bez obzira sa kakvim strojem radio . Neka se sve samo dobro završilo i neka si ti živ i zdrav :supz:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
zbog toga bolji mtk (bcs) imaju blokadu kardana da nebreš u rikverc s upaljenom frezom.

ja na svome super specialu niti nemogu ubacit u rikverc ako mi je freza upaljena neznam zasto ali mjenjač mi neda možež nabijat koliko očeš kada isključim frezu normalno ubacim u rikverc očito moj ima neku blokadu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
pa kome treba da mu je uključena freza u rikvercu,u subotu san frezo i baš san to prijetio neče u rikverc dok mi je ručica od freze u položaju dok je uključena,i mislio san baš tu to napisat jer san taj dan pročito da mu se ovo desilo!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
a da, imaš pravo sory ja nemogu okretat ručke i nema koslilicu ja imam tip kojem se nemogu okretat ručke
 

Najnoviji postovi

Na vrh