• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moj Labinprogres,14KS Diesel

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
ja imam 20 za sebe i 40 za prdaju ali ono meni je to čisto hobi imam polje pa da ne stoji prazno ja imam više traktor za radit drugima nego za sadit ono čisto iz zabave nema tu love barem ne na male količine

Kako računaš frezanje po satu ili po hvatu, imam ja priliku pofrezati 0,5 ha između mulch folije, ali nezam koliko da naplatim
 
S

staffmen

Guest
ja isto kad bi to radio uzeo bi oko 600+ kn.
sve ovisi kolki je razmak izmedu redova.
ako ide sa punim zahvatom freze onda ova cijena ako se freza treba suzint na npr 50cm onda samo vise.

ja sam poceo frezat drugima ove godine i mogu ti rec da je to dobra lova.
cim manji komad to ti je skuplje.
mislim skuplje ispadne po kvadratu jer ipak si moram uracunat prijevoz.
nije mi isto ak cu otic 15km i frezat pol sata, ili 2 i pol sata.

danas mi je propao jedan vrt zbog kise trebo sam ic frezat oko 200m2
30km puta ima sveukupno. A gospoda oce da joj frezam tak da se pretvori u prah.
znaci 2 ili najvjerojattnije 3 prolaza.
I za to sam uzeo 100kn.:drinkers:
 
N

nikolalon

Guest
Neznam oćete mi vjerovati ali meni je susjed za 2x5m vrta dao 50kn imo sam 5 minuta posla i to sam usput naišo jer sam kod drugoga frezo a on mi je vrata do vrata susjed,sreća nije imo sitno čovjek pa mi 50kn dao:supz::supz:

Jebe* ti kišu usranu sad prekopco prikolciu da idem kopat brazde za krumpir i grah i taman ona počne!!!Jutros samo frezo vocnjak(gdje ide krumpir) i cjelo vrijeme mi oće padat neće padat izludio sam!!!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Došlo je do promjene planova!Kupili smo 40kg sjemenskog crvenog krumpira i ostalo ćemo posaditi grah koji bi ostavljali za prodavati u zimu jer je cjena onda po 25 kn...A neznam bas na neke tvrdnje da iz 30kg sjemenskog bude 500 kg roda jer mi sadimo svake godine sa svoje potrebe 20 kg i imamo oko 550-650kg ovisi o godini.Mi se nadamo sa 40kg barem jedno 700-800kg da cemo imati uroda:partyman:


dobra očekivanja.......

ja sam bacio oko 1100-1200kg sjemenskog i nadam se dobiti negdje oko 10 000kg.....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Neznam oćete mi vjerovati ali meni je susjed za 2x5m vrta dao 50kn imo sam 5 minuta posla i to sam usput naišo jer sam kod drugoga frezo a on mi je vrata do vrata susjed,sreća nije imo sitno čovjek pa mi 50kn dao:supz::supz:

Jebe* ti kišu usranu sad prekopco prikolciu da idem kopat brazde za krumpir i grah i taman ona počne!!!Jutros samo frezo vocnjak(gdje ide krumpir) i cjelo vrijeme mi oće padat neće padat izludio sam!!!!


ha. a ja svom susjedu nebi ni kune naplatio. susjed ti je nešto jako važno u životu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Kako računaš frezanje po satu ili po hvatu, imam ja priliku pofrezati 0,5 ha između mulch folije, ali nezam koliko da naplatim



ja uzmem 100 kuna za sat i to ljudi u selu znaju njima ne smeta nije previse tako da imam posla jedino ako su neki ekstremni uvjeti onda je više 100 na sta je poštena cijena ne previše ne premalo
i ovako otprilike pofrezam 100/150 kvadrata na sat
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Neznam oćete mi vjerovati ali meni je susjed za 2x5m vrta dao 50kn imo sam 5 minuta posla i to sam usput naišo jer sam kod drugoga frezo a on mi je vrata do vrata susjed,sreća nije imo sitno čovjek pa mi 50kn dao:supz::supz:

Jebe* ti kišu usranu sad prekopco prikolciu da idem kopat brazde za krumpir i grah i taman ona počne!!!Jutros samo frezo vocnjak(gdje ide krumpir) i cjelo vrijeme mi oće padat neće padat izludio sam!!!!

ja sam danas frezo za lovce cijeli dan po kiši nije jako padalo ali ja sam stalno bio mokar a moj labinac je imo živo blato po sebi
zemlja nije bila mokra pa je prašilo+kiša=blato
 
N

nikolalon

Guest
Vjeruj mi nisam mu htio uzet,normalno da sam se nećko nebi mu ja nikad reko al kaze covjek za kavu nek imaš i nemogu mu ja onda bacit pare ili vraćat u džep.A uostalom to se vrati kroz rođendane i ta čuda;)
 
S

staffmen

Guest
ja uzmem 100 kuna za sat i to ljudi u selu znaju njima ne smeta nije previse tako da imam posla jedino ako su neki ekstremni uvjeti onda je više 100 na sta je poštena cijena ne previše ne premalo
i ovako otprilike pofrezam 100/150 kvadrata na sat


preskup si!

100m2=100kn.
previse:roll:

a i nekak ti je mala ucinkovitst po satu.
kolko prolaza imas u sat vremena na 100m2?
ako je 3x onda je ok
 
N

nikolalon

Guest
Ja kad frezam vrtove minimalno 3 puta prelazim oko 100m2 na sat radim a cjenu ne odredim nego ljudi sami iznesu pare sto cesto bude vise nego dovoljno:supz:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
preskup si!

100m2=100kn.
previse:roll:

a i nekak ti je mala ucinkovitst po satu.
kolko prolaza imas u sat vremena na 100m2?
ako je 3x onda je ok

hah cekaj da stavim slike na forum gdje sam danas frezo nađi temu krumpironja za jedno 10 minuta slike su tamo pa reci dali sam skup ja prođem 2 puta po istome 100/150 kvadrata na sat zavisi o zemlji nije previše vjeruj mi mojim u selu paše nemam problema sa plačanjem
 
V

VOJVODJANIN

Guest
preskup si!

100m2=100kn.
previse:roll:

a i nekak ti je mala ucinkovitst po satu.
kolko prolaza imas u sat vremena na 100m2?
ako je 3x onda je ok

Nisam upucen u cene posla sa frezom ,ali sam jednom radio sa nekom IMT-ovom od mog prijatelja..... hvala lepo.....jebo pare koje sa tim cudom zaradis. Otkide mi ruke, a ledja nisam osecao dva dana.
Kome je skupo asov u ruke i polako.
 
S

staffmen

Guest
ma nis ja ne velim. da pace ako su mjestani zadovoljni samo pici.
a gle ako nema niko drugi osim tebe onda ce bit para bez brige.

nikolalon
ovo kaj kazes je najcesce najbolje.
kad sfrezam onda pocnem pricu "ma joj netreba nista...bla bla"
i op 100 kunica u đep padne.

tak sam zivcan danas mi poso propao a opet bi stotku zasluzio za kojih pola sata frezanja :D
 
S

staffmen

Guest
Nisam upucen u cene posla sa frezom ,ali sam jednom radio sa nekom IMT-ovom od mog prijatelja..... hvala lepo.....jebo pare koje sa tim cudom zaradis. Otkide mi ruke, a ledja nisam osecao dva dana.
Kome je skupo asov u ruke i polako.

eh cuj
ja neznam kna koji imt mislis. Mozda na onog koji umjesto kotaca ima frezu??
takvog i ja imam imt 506 i snjim nije za frezat jer skace uzasno.
al mi pricamo o mtk-u koji vuce frezu za sobom i vjeruj mi njega je dovoljno samo pridrzavati jer ubiti on sam ide.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
ma ja ni ne soječam da sam frezo a 6 sati sam hodo iza nje čak me ni ramena ne bole
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
ja susjedu pofrezam vrt i kosim i ne tražim ništa ,popijemo po koje pivce i svi zadovoljni....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Vjeruj mi nisam mu htio uzet,normalno da sam se nećko nebi mu ja nikad reko al kaze covjek za kavu nek imaš i nemogu mu ja onda bacit pare ili vraćat u džep.A uostalom to se vrati kroz rođendane i ta čuda;)


to je onda ok.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
eh cuj
ja neznam kna koji imt mislis. Mozda na onog koji umjesto kotaca ima frezu??
takvog i ja imam imt 506 i snjim nije za frezat jer skace uzasno.
al mi pricamo o mtk-u koji vuce frezu za sobom i vjeruj mi njega je dovoljno samo pridrzavati jer ubiti on sam ide.

Ta je....mamicu joj...to je za robijaše.Ali i prijatelj je parkirao u kupio Tomu Vinkovića.Sad radi kao gospodin.
 
S

staffmen

Guest
a dobro susjeda ne racunam.
Baka isto tak naravno da necu nis uzet.
al kad idem nekom malo manje poznatom kosit ili frezat naravno da cu mu naplatit.
Ipak i mene to kosta.
sad jos koji tjedan i sezona frezanja je gotova i nastupa sezona kosnje.
Nadam se da cu i tam nac posla.
moram kosu malo razradit :D:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh