• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moj Labinprogres,14KS Diesel

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
e ovako , kad sam ga kupio kad ga upalim za 5 min. pocne da duva ulje na cep i odvezem ga majstoru zamijeni karike kad sam ga donijo kuci sve ok. i negdje u decembru nestane struje ja ga upalim odradio je nekih 3-4 sata i ponovo poceo da duva ulje na odusak i tako i prekljuce kad nije bilo struje ja ga upalin i on nakon nekih pola sata krene da duva, danas sam ga rasklapo da nije slucajno karika pukla i sve je u radu sa karikama , ponovo ga sklopio i upalio ali sam onaj saraf sto bude na cepu ustvari odusak otpustio maximalno i sad je odradio oko 1 sat i nije poceo da duva, dace bog da je bilo do cepa , ali nista jos tacnije neznam dok nebi radio malo duze
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz moj motokultivator neće i rikverc od juće, a već duže vrijeme mi struže u mjenjaču kad ga vozim u drugoj brzoj na manjim okretajima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Skini poklopac mjenjača, i pogledaj unutra. Svašta zanimljivog budeš videl unutra.
Ispusti ulje prije toga, da bolje vidiš.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,542
Sam si konstatirao da već duže vremena nešto struže (ali si i dalje vozio, dok ide), e sad kad ne ide u rikverc (nastade problem). Kad budeš otvorio, možda nađeš višak usitnjenih dijelova. Trebalo je odmah provjeriti kad si primjetio da je počelo strugati.:icon_twisted:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
skinuo sam poklopac, podigao točkove vrtim točkove u raznim brzinama i ništa ne mogu otkriti sve izgleda ok sad hoće i u rikverc
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Pogledaj da ti nisu izhrđali zubi na polugama za uključivanje brzina, pa da ima previše lufta, te zato nejde u rikverc. To im je inače bolest.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
bilo je i zaribanih ključeva samo neznam šta bruji
kad vrtim točkove čuje se brujanje ali ne vidim kvar svi zupčanici su dobri
kako se ovo rastavlja, jeli teško za rastaviti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Majstor Puknuti je negdje ranije opisal rastavljanje mjenjača i skidanje diferencijala, pa map pogledaj.

I, molim te, obrati pozornost na način pisanja: na početku rečenice idu velika slova.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
To je moj Labinac. Tak mi k srcu prirasel, kolko mi dobro sluzi :(inlove):
Trenutno s njim izvlacim svaki dan pomalo drva iz sume. Moze on i puno vise izvleci ali ga necu bezveze maltretirat. I lakse kormanit s manje tereta.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=t4JqJctFxFM[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobar si , vidi se da ga paziš ...gdje je to kamera ?

čak i kočnica , pila , kajela ...
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Kameru sam del na glavu :D:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Dobar je to traktor za šumu,ja sam ove godine izvuko 70-80 kubika sa njime a imam još i na jesen nisam sve stigo,ako ga mislis mjenjat,ako imaš šumu onda gledaj da kupiš traktor sa pogonom na prikolicu ;)
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Otišla moja vjerna Labinka na more u Split (bar netko ovu godinu) [emoji22]

5cf65b8634a6f2ad7cecf506d46ce8a3.jpg




Via Tapatalk
 

IVANV

Novi član
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
2
Poštovanje, lijep pozdrav svima, trebam pomoć od Vas, potreban mi je motor lombardini lda 450 u neispravnom stanju, bitno je samo da je što kompletniji, ako netko ima ili zna netkoga bio bih zahvalan, pomagajte
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imam problem kod vožnje u samo drugoj brzoj niz strmo kucka mi nešto u mjenjaču
kad idem uz brdo ne čuje se ništa
(samo u drugoj brzoj)
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Da ne otvaram novu temu, nedavno sam kupio Labinprogres SS Lux. Slična priča kao s početka ove teme, prvi ga je vlasnik kupio da ima kad se vrati iz Njemačke.
Oko 25 godina stajao je rastavljen u kutijama, motor, mjenjač, kotači... Sastavljen je prvi puta prije tri godine, nakon čega je odradio cca 30ak sati.
Neko vrijeme vukao se na oglasniku s relativno visokom cijenom, ali moje potrebe za takvim strojem zbog posla u vinogradu prevagnule su da ga ipak kupim, plus što mu je u prilog išlo to da stroj nije izrauban, prikolicu nije nikad vukao.
Uz mtk išao je plug i freza, na kojima se ne vidi puno tragova korištenja jer su noževi tek malo izlizani.
Neki koji su pratili oglasnik možda će ga prepoznati.
Prikolica je manja i pravljena je, nema pogon.

21099

21101
21102
 

Milan.V

Novi član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
1
Pozdrav ljudi,
da li neko od vas ima uputstvo za rukovanje za Labinprogress Super Specijal ali sa stabilnim ruckama?
Ubih se trazeci po netu i nista.

Hvala
Pozz
Milan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Pošalji mail na PP, ps ti budem poslal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh