• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moj novi/stari jednobrazni plug

B

Bobo

Guest
Evo, kupili jednobrazni plug, jer mi vise dosta posudjivat od susjeda...

Leskovacki LEMIND plug 16" bez crtala i nosaca za crtalo 100€. Plug nije radio nista (Uzet iz trgovine za dug) te stajao na kisi godinama, jer covjeku nije trebao...

Uglavnom, plug ovako izgleda:


Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Danas sam ga isprobao, i mogu vam reci da ide sasvim dobro, a kad crtalo kakvo nabavim, ici ce jos bolje... (Na slici je brat)

Obrisan neispravan link.
 
T

topalovic

Guest
Malo presam se registrovo i poceo malo pretagu po temama i video sam da imas lemind jednobrazni plug
Ja ga imam 4-5 godina i nikad nisam mogao da ga nastelujem da ore inace je isti kao i tvoj na slici samo sto ima crtalo
 
B

Bobo

Guest
Na svoj jednobraznjak sam namontirao i crtalo i stavio mu povisenje daske da ne izbacuje van onolike gromade. S njim ove godine orem bez pol muke. S jednobraznim plugom zaoravam kukuruzovinu, zemlju za duhan prije sadnje, te kad se duhan pobere...

Plug radi odlicno, samo mi je zao sto nisam tad mogao naci IMT plug...
 
T

topalovic

Guest
Ja sam ovaj slucajno kupio i mislio sam da je za veliki traktor,inace ja se bavim povrcem i zivim kod Obrenovca a trebo mi je da orem malo dublje bastu,a li se nisam nesto usrecio.Kad god sam probao da orem uvek mi je ostajao komad zemlje koje nije hteo da zahvati.Ali sinoc sam gledo slike ovog tvog,i danas upoređivao sa mojim izgleda da je poluga sto se kaca na traktor drugacije nastelovana kod tebe.
 
B

Bobo

Guest
Uzmi u obzir da su prvih 4-5 slika slikane onog dana kad sam plug dovezao u dvoriste, te da je prestelan kako bi pratio moj traktor u brazdi. Pokusali su s njim orati sa ursusom 360 i sa IMT 558 i nisu ga znali postelati. To je jedini razlog sto je taj plug prodavan...
 
S

Sesva

Guest
Bobo vidim da si ga ti super nastelao i da odlicno radi !

NEk te dobro sluzi !
 
T

topalovic

Guest
Ajde sad kad smo obnovili ponovo ovu temu,ako ti nece biti problem da ga ponovo uslikas i okacis slike na forum.A ja cu slikati moj i okaciti ih na forum pa da ih uporedim ,jer mi stoje dzabe uopste ih ne koristim.
 
B

Bobo

Guest
T

topalovic

Guest
Evo me nisam bio tu par dana.Ovo povisenje sto si stavio na plug jeli to od imt-a ili bas od leminda,ja kad orem sa njim nema sanse da nako lepo kao kod tebe da zatrpa brazdu i jos posle beraca.ovih dana cu nesto orati pa cu ga uslikati pa cu slike baciti na forum.Ja licno nisam sa njim nesto mnogo orao ali mislim da je u pitanju samo ona kriva greda.Jedan kovac ovde kod mene u selu ga je "kao " nastelovao i reko mi da ga nediram ali ja mislim da nije dobro nastelovan,kad orem sa njim zabacuje mi traktor u desnu stranu na oranje i imam osecaj da je mnogo zabrazden i da ga 539 nemoze da ga vuce.
 
B

Bobo

Guest
Kupio sam povisenje i nosac povisenja za IMT plug, no nosac nije od jednobraznjaka pa sam ga morao preuredjivati. Ako budes uzimao povisenje i nosac povisenja, obavezno trazi nosac za jednobrazni plug, jer 100% nisu jednaki nosaci.

Moj plug vucem s IMT 539 i cak sam orao neke sikare s njim i 539 radi s njim kao od sale. Ista je i daska i lemes kao i na IMT plugu, tako da oranje iza ta dva pluga mora ostati jednako, a ne zatrpava ti dobro, jer nemas povisenje daske kao ja...
 
T

topalovic

Guest
Da li pase od imt-a u ponedeljak cu da kupim .Kod nas u trgovinama ima od imt-a a od leminda bas je tesko naci
 
B

Bobo

Guest
Pise ti gore da je i povisenje i nosac za IMT plug... samo sam svojom nepaznjom kupio nosac za dvobrazni plug koji se razlikuje od nosaca na jednobraznjaku i morao sam ga prepravljati...

Uzmi si nosac za IMT jednobraznjak i povisenje za IMT (povisenja su sva ista) i nemas brige, sve ti pase na rupe na dasci pluga...
 
Na vrh