• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molba za jezičnu pomoć

• Temu pokrenuo DubravkaH
  • Datum prvog posta
D

DubravkaH

Guest
Dobra večer svima!
Prevoditeljica sam i upravo pred sobom imam upute za rukovanje određenom elektronskom opremom koja se ugrađuje u kombajne.
Ono što me muči je hrvatski prijevod engleske riječi 'header', dakle jednog dijela kombajna.
Poljoprivredni rječnik mi daje tri moguća rješenja: kosilica na kombajnu, skidač klasova i 'heder'. Prvo mi se čini nedovoljno precizno, u drugo pogotovo nisam sigurna, a treće ne smijem koristiti jer je takvo 'pravilo kuće'.
Napominjem da ne znam o kakvom je točno kombajnu riječ, odnosno za koju je vrstu usjeva.
Iz konteksta vidim da se 'headeru' može mijenjati visina, a iz slike razumijem o čemu se radi, ali i dalje ne znam kako to precizno i točno zvati na hrvatskom.
Unaprijed hvala svima na svakom prijedlogu!

J

John Deere 3650

Guest
možda ADAPTER.. :scratch .heder i mi kažemo isto kažemo tako da ne možeš pogriješit... :D

marko93

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,924
John Deere 3650 kaže:
možda ADAPTER.. :scratch .heder i mi kažemo isto kažemo tako da ne možeš pogriješit... :D
ADAPTER je kod mene za kukuruz :!:
A sad zavisi kaj se traži..
Objašnjenje za HEDER bi bilo kosilica na kombajnu,mada to nije 100% jer ona i kosi,ima ne sebi vitlo i ima puž :scratch

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,382
Uređaj/priključak za skidanje/košnju klasova...

Pa kako ti se više svidi... :mrgreen:

D

DubravkaH

Guest
Aha, znači 'adapter' bi igralo, a zapravo mogu biti i sva rješenja koja nudi moj rječnik. Odlično. Dečki, hvala vam puno! ;)

nikola2104 kaže:
stavi sliku
Sliku kao fotografiju nažalost nemam, samo crteže i skice, a to ne smijem zbog klijenta. :|

P

puknuti

Guest
Uf! ..malo sam nespretno odgovorio ..Adapter sigurno nije hrvatska rijec ...Nešto od ovih objašnjenja oko skidanja klasova bi bilo vrlo blizu .Bojim se da nema rijeci u hrv.jeziku koja objašnjava tu stvar .

D

DubravkaH

Guest
puknuti kaže:
Uf! ..malo sam nespretno odgovorio ..Adapter sigurno nije hrvatska rijec ...Nešto od ovih objašnjenja oko skidanja klasova bi bilo vrlo blizu .Bojim se da nema rijeci u hrv.jeziku koja objašnjava tu stvar .

Adapter... hrvatski bi bio (pazi sad!) prilagodnik. :p

Mislim da ću ipak koristiti 'skidač klasova'. To odgovara kontekstu jer nije kukuruz u pitanju.
Hvala još jednom svima! :)

Najnoviji postovi

Na vrh