• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molba za jezičnu pomoć

  • Temu pokrenuo DubravkaH
  • Datum prvog posta
D

DubravkaH

Guest
Dobra večer svima!
Prevoditeljica sam i upravo pred sobom imam upute za rukovanje određenom elektronskom opremom koja se ugrađuje u kombajne.
Ono što me muči je hrvatski prijevod engleske riječi 'header', dakle jednog dijela kombajna.
Poljoprivredni rječnik mi daje tri moguća rješenja: kosilica na kombajnu, skidač klasova i 'heder'. Prvo mi se čini nedovoljno precizno, u drugo pogotovo nisam sigurna, a treće ne smijem koristiti jer je takvo 'pravilo kuće'.
Napominjem da ne znam o kakvom je točno kombajnu riječ, odnosno za koju je vrstu usjeva.
Iz konteksta vidim da se 'headeru' može mijenjati visina, a iz slike razumijem o čemu se radi, ali i dalje ne znam kako to precizno i točno zvati na hrvatskom.
Unaprijed hvala svima na svakom prijedlogu!
 
J

John Deere 3650

Guest
možda ADAPTER.. :scratch .heder i mi kažemo isto kažemo tako da ne možeš pogriješit... :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
John Deere 3650 kaže:
možda ADAPTER.. :scratch .heder i mi kažemo isto kažemo tako da ne možeš pogriješit... :D
ADAPTER je kod mene za kukuruz :!:
A sad zavisi kaj se traži..
Objašnjenje za HEDER bi bilo kosilica na kombajnu,mada to nije 100% jer ona i kosi,ima ne sebi vitlo i ima puž :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Uređaj/priključak za skidanje/košnju klasova...

Pa kako ti se više svidi... :mrgreen:
 
D

DubravkaH

Guest
Aha, znači 'adapter' bi igralo, a zapravo mogu biti i sva rješenja koja nudi moj rječnik. Odlično. Dečki, hvala vam puno! ;)

nikola2104 kaže:
stavi sliku
Sliku kao fotografiju nažalost nemam, samo crteže i skice, a to ne smijem zbog klijenta. :|
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uf! ..malo sam nespretno odgovorio ..Adapter sigurno nije hrvatska rijec ...Nešto od ovih objašnjenja oko skidanja klasova bi bilo vrlo blizu .Bojim se da nema rijeci u hrv.jeziku koja objašnjava tu stvar .
 
D

DubravkaH

Guest
puknuti kaže:
Uf! ..malo sam nespretno odgovorio ..Adapter sigurno nije hrvatska rijec ...Nešto od ovih objašnjenja oko skidanja klasova bi bilo vrlo blizu .Bojim se da nema rijeci u hrv.jeziku koja objašnjava tu stvar .

Adapter... hrvatski bi bio (pazi sad!) prilagodnik. :p

Mislim da ću ipak koristiti 'skidač klasova'. To odgovara kontekstu jer nije kukuruz u pitanju.
Hvala još jednom svima! :)
 
Na vrh