• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MOLILA BIH pomoć oko balirke

M

majka

Guest
MOLILA BIH pomoć oko balirke

Dakle,molim Vas informacije o wegler ap 42 balirki .kako vas sluzi,koliko kosta,nova, rabljena i gdje ih pobogu ima za kupit??.Dali mogu birat kakve ce bale radit,kockaste ,okrugle....nis neznam...dali je bolja ap 45? :scratch

uglavnom ,nemam poima o balirkama a hitno trebam pa bi vam bila jako zahvalna na pomoci
 
P

paor

Guest
Re: MOLILA BIH pomoć oko balirke

ima jedna ap-42 za prodaju u babinoj gredi
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: MOLILA BIH pomoć oko balirke

ma bolje uzmi 45-icu jer je jednostavnija za održavanje..imaš u okolici vrbovca dosta švercera koji ih prodaju,tamo ćeš sigurno naći...u biti odakle si?ima i u mojoj okolici,ali manje...
ne možeš birat kakve će bale praviti,ona pravi male kockaste bale i to je to..možeš jedino podešavat zbijenost bale i duljinu..što se cijene tiče,kreću se oko 2500-3000 eura,polovne...ako nemaš pojma o balirkama,onda nemoj ić sama kupovat,nego nek ide netko iskusan s tobom,tko se razumije u balirke,da ti ne bi uvalili neki krš za puno novaca...može ona biti i nova,ali ako ima neki feler,bježi od toga..inače ja imam ap 45 i prezadovoljan sam...radi u sezoni po cijele dane i nema nikakvih kvarova,brza je u radu,kvalitetno preša,čvrsta je i lagana(900 kg),što je važno ako se radi u brdu kao kod mene...
 
B

Bobo

Guest
Re: MOLILA BIH pomoć oko balirke

Moj susjed je kupio AP 41 u Donjoj Babrini (Zapadno od slavonskog broda) i kaze da tamo ima puno presa i da ima sve rezervne dijelove za njih. Pricam, naravno, o welgeru.

Znam da je on za svoju dao neke jako sitne pare, i lik mu je odmah rekao da ce izezeti jos MOZDA 1000 bala i da ce petljaci otici u vjecna lovista. No ovaj, majstor kakav je, je sve sam obnovio sa aparatom za varenje i brusilicom, te presa radi kao nova vec 5-6 godina bez greske. Imao je samo problema sa krivim tipom spage, pa presa nije htijela vezati.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: MOLILA BIH pomoć oko balirke

kakvim krivim tipom?ja radim i sa 500 i sa 400 bez frke...ali uzimam 500 jer je ista cijena kao i 400,ali je ima više..
 
B

Bobo

Guest
Re: MOLILA BIH pomoć oko balirke

Ma neka bijela spaga bila i samo je klizala iz petljaca. Ovaj mislio da je lose otokareno, no savrseno napravnjeno. Stegnuo potljace, pa su mu oni polumjeseci popucali...

Isao slucajno na stocni sajam u Pleternicu i tamo precuje od ljudi koji su pricali kako jednom ne radi balirka. Ostali mu kazu da je to neka jadna spaga i da proba kupiti neku austrijsku (plava spaga u plavom najlonu) i balirka s njom radi da je milina jedna...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: MOLILA BIH pomoć oko balirke

joj da,sjećam se komentirali smo to već...ma to samo troši petljače ta špaga,tvrda je i ne flexibilna..a austrijska ima neku tvar koja dodatno podmazuje' petljače..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zanima me koje su cijene šapge kod vas

ja u Istri nabavljam klupko po 100 kn (jedna rola) to je bila cijena lanjska ove godine bude sto posto skuplje mislim da je to oko 5 kg nisam siguran.
 
T

Tonxy

Guest
welger ap 45 ,odlicne balirke,nema sta!! ima jedan u mom selu.ali pici. nikad nije stala,dok drugi neki krš samo šrafaju!! :roll: ;)
samo pazi na greske koje je netko vec napomenuo!! i ono bilo bi naj da netko ide s tobom po nju!! :|
 
B

Bobo

Guest
Tonxy kaže:
welger ap 45 ,odlicne balirke,nema sta!! ima jedan u mom selu.ali pici. nikad nije stala,dok drugi neki krš samo šrafaju!! :roll: ;)
samo pazi na greske koje je netko vec napomenuo!! i ono bilo bi naj da netko ide s tobom po nju!! :|

Ako u 4 mjeseca nije kupila balirku, onda stvarno...
 
T

Tonxy

Guest
a jeb...!! ja sam bolestan pa mi nis neide od ruke danas!!ali nisam to prije vidio!!
!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
maiky kaže:
zanima me koje su cijene šapge kod vas

ja u Istri nabavljam klupko po 100 kn (jedna rola) to je bila cijena lanjska ove godine bude sto posto skuplje mislim da je to oko 5 kg nisam siguran.

a ovisi kakvu kupuješ,Teufelberger je najbolja špaga,i najpovoljnija,ja nisam našao povoljniju a tako kvalitetnu..ima piipo špaga ali je skuplja(bar u lateranu)..Ove jeftine se jednostavno ne isplati uzeti... I ja plaćam 100 kn rolu..ali uzmem tip 500 jer je ima više,a košta isto kao i tip 400..
 
G

Gemist boy

Guest
Re: MOLILA BIH pomoć oko balirke

majka kaže:
Dakle,molim Vas informacije o wegler ap 42 balirki .kako vas sluzi,koliko kosta,nova, rabljena i gdje ih pobogu ima za kupit??.Dali mogu birat kakve ce bale radit,kockaste ,okrugle....nis neznam...dali je bolja ap 45? :scratch

uglavnom ,nemam poima o balirkama a hitno trebam pa bi vam bila jako zahvalna na pomoci


Imao sam takvu balirku 7 sezona i napravio sam s njom oko 20 000 bala bez jednog jedinog kvara.stvarno odlična balirka.i danas mi je žao šta sam ju morao prodati...(prodao sam ju prije 2 godine za 2600 e samo zato jer sam kupio novu sipmu za okrugle bale) i baš me prije par dana nazvao čovjek koji ju je kupio jer je "izbalirao" željezne vile pa je nešt puklo u balirki da me pita da li sam imao sličnih problema s njom i gdje ima majstor...
 

Najnoviji postovi

Na vrh