• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator AGRIA

P

pozna

Guest
evo prije par minuta sam poslao slike u agriu u njemackoj, kazu da se po broju na mjenjacu moze odrediti tip i ostalo o stroju,pa kad tehnicari prepoznaju stroj javit ce se,a u hr nemaju zastupnistvo,znaci moramo pricekati.
 
V

VTZ

Guest
Agrija je, i dvotaktni motor je u pitanju, ali koji je model, to je već malo teže pogoditi!

Agrija proizvodi vrlo široki spektar kultivatora, freza, traktora, kosilica i ostale poljo-mehanizacije, ali motore su ugrađivali od raznih drugih proizvođaća. Bilo je tu 2-T motora od NSU-Audija, Yanmara, Rotaxa, Renuaulta, i t.d.

http://images.google.hr/imgres?imgurl=h ... r%26sa%3DG
 
P

pozna

Guest
ma u tome i je stos,svaka je razlicita,kao da je svaka skroz drugacija,pregledao sam more tih starijih,nemozes naci dvije iste,em sto ih nema puno em razlika od jedne do druge nebo i zemlja. vidjet cemo sta ce reci u agriji,morali bi sve znati,ipak je to njihov proizvod.
 
V

VTZ

Guest
Ovo je nešto vrlo slično:

Agria 1700 - Motor: ILO 2-takt, 8 KS, godina 1965.

dit_zi1.jpg


20504166.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1. ulje u filteru zraka mora biti ,problemi nastaju ako ga je previše ..provjeri to ..
u filter zraka ide bilo koje motorno , glavno da je masno :lol:
2.to s pipicom nema smisla , ako mora raditi s otvorenom ,vuce prljavi zrak .nema šanse :scratch
Ako ti se nakon 2-3 min. zalije tj. ugasi ,vjerojatno plovak ne zatvara pa karburator preljeva ..
Probaj ga ostaviti na 2/3 gasa cca 10 min . ..nek se dobro zagrije i izbaci svo to zaostalo ulje ..
Ne ocekivaj neki ujednaceni rad na "leru" ..to je malo teže dobiti kod mašina tih godišta i upitnog stanja
 
P

pozna

Guest
evo samo da napisem osnovne podatke o ovom stroju na slikama prethodnih postova. dakle to je Agria 1700,ima 2.takt motor marke Hirth,zapremine 246ccm,7 ks i koristi mjesavinu i to 25%. zamisljena je da radi 100 godina bez problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozna kaže:
evo samo da napisem osnovne podatke o ovom stroju na slikama prethodnih postova. dakle to je Agria 1700,ima 2.takt motor marke Hirth,zapremine 246ccm,7 ks i koristi mjesavinu i to 25%. zamisljena je da radi 100 godina bez problema.

Nije valjda 25 % :scratch ? Ako piše 1:25 ..to je mješavina 4% .
Tj. 1:25 = jedan dio ulja, 25 djelova benzina
Gdje si to procitao ? daj link .
 
B

Bobo

Guest
Vjerujem da je rijec o 2.5% kao i kod vecine dvotaktnih motora...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
I mene zanima gdje si to pronašao 25 % mješavinu?

Kakav bi to oblak dima stvorilo oko sebe?

Znaš li uopće što je to 25% mješavina pa to je 10 litara benzina 2,5 litre ulja koliko bi ti dao samo za ulje?

Pa to kao da ide na čisto ulje skoro.
 
P

pozna

Guest
uh,koji zajeb,u pravu ste ide 25 lit benzina,sa 1 lit.ulja,krivo sam protumacio.eh kad ne ukljucis mozak,hvala na ispravci.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Malo googlah ,ovi Hirth motori- strašna stvar ..A nama uvalili B & S i još vjerujem kako je to No1 motor :blackeye
 
P

pozna

Guest
hirth i JLO motori su u biti identicni,razlika je u karburatoru,izgledu auspuha,zazor svjecica,sitnice,po svemu su dobri mislim na dobrom su glasu. pa i standardove Honde su dobre,moj stari je ima sa original hondinim motorom,evo 13. godina bez problema.
 

zoky-hos

Novi član
Tu od
24 Velj 2009
Poruka
22
Neki dan sam probao da frezam pa to tone kao ludo ,Ima neki graničnik za dubinu i to je ok ali me buni to što kada se uključi kardan i freza krene pa neznam dali je to radna brzina ili ga moram ubaciti u brzinu,jer bez ide sporo samo se pojačava broj okretaja freze .I sa ljeve strane ima poluga sa sajlom koju povlačiš napred nazad zašto to služi jer nemogu isprobati sajla je pukla pa neznam .MOLIM POMOČ :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Staviš u prvu tj. nasporiju u ukljuciš frezu ..
Ako frezaš tvrdi teren ,vrt ili kajjaznam a nije orano/štihano ..a freza s donje strane nema onog raonika ( a cini se da nema jer ti bježi u dubinu ) ..ta stvar ti može fino poletjeti :lol: :lol: ..kad dođeš k sebi pritisneš kvacilo ,ona se ukopa (motor prema zemlji /freza iz zemlje) lako noga uleti pod frzu .Pripazi na to !...nije zajebancija .
Nikako ne frezati niz brijeg ..samo uz brdo ;)
 
P

pozna

Guest
ako sam dobro skuzio shemu,ta rucica bi trebala biti kvacilo za prebacivanje u radni modus,npr frezu ili modus za voznju,nisam 100% siguran,mozda se samo ukljucuje radni modus,slova su presitna,ali je sigurno da je kvacilo. mozda je zbog te puknute sajle i smontirana ona dascica u mjenjacku shemu. probaj spojiti sajlu pa istestirati mjenjac,moj stari ima hondu i on ti freza bascu u 2. brzini,a kad popizdi i u 3.
 

zoky-hos

Novi član
Tu od
24 Velj 2009
Poruka
22
Provjerena informacija za ručicu to je parkirna kočnica koja u slavoniji nije bitna a za frezu mi nedostaje nekakva lasta to je vjerovatno nož kao kod rajcera ako sam skužio :(
 
P

pozna

Guest
aha,lastin rep,to ti barem nije problem nabaviti,mozda ga imas pred kucom u kanalu :D ,htio sam reci da barem sto se toga tice netreba biti original. de reci mi jel se plug kopca na onu poteznicu sa klinom ? ima svakakvih preinaka,ljudi carobiraju kao i kod nas.
 

zoky-hos

Novi član
Tu od
24 Velj 2009
Poruka
22
Ma kad uključim kardan sama krene samo kvačilo pustim nemoram ubacivati u brzinu jer mi kolega kaže samo kardan i da mu je to radna brzina a sa gasom samo reguliram brzinu okretaja freze ako je to krivo volio bih znati da nebih radio krivo i nebi nešto iskidao.Kako je ispravno sa brzinon i onda uključiti kardan ili samo kardan bez brzine :arrow: :scratch :scratch :scratch
 

zoky-hos

Novi član
Tu od
24 Velj 2009
Poruka
22
plug se kopča na klin a i kažu da trebaju utezi za točkove ili željezni točkovi šta ti misliš
 
P

pozna

Guest
ja bih rekao da su puno bolji zeljezni tockovi,moj stari ima utege na tockovima na hondi ali kad ide orati stavlja zeljezne,kaze da je puno lakse raditi i kontrolirati stroj i ne proklizava na vlaznoj zemlji. sta mislis koliko moze vrijediti plug,neki usporedivi,nekidan sam vidio jedan na ebay-u ,prodan za 25 eura,al si morao doci po njega,ha ,nije bilo daleko samo 620 km :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh