• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Benassi

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Napraviš mu male željezne kotače, malo većeg promjera od noževa, odrežeš dva kruga pločevine (cca 2 cm debljine) i ujedno imaš i utege.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ima samo jednu brzinu, jel? da nije to prebrzo za kotace.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nece biti prebrzo zato sto i onako prilicno slajfa da bi razgrtac u mekoj zemlji vukla. Ja sa hondom vucem ga 2 brzom i jos je ubrzana na prenosu sto bi bilo po fabrickom 3 brzina. i opet propada i jedva vuce .Doduse teram duboko frezovanje a kanali oko 15cm dubine najmanje i 30 -40cm sirine
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Po pofrezanome ajde. Kod mene tri brzine i kad orem gas minimalan. Jer ako mi proklize onda nema niti vuce neke.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Pa prvo ja prefrezam krumpir pa onda samo najbrze što mogu napravim jarke, ali samo nizbrdo i jedan još vuče napred.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
774
Stara kopačica benassi bl 75. Do sad uredno radila, ali od ovog proljeća radi samo na čoku.. Karburator sam skidal i preslagivao, ispuhivao, ali problem i dalje postoji.. U čemu je caka?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Provjeriti, da li je iskra na svjećici zadovoljavajuća, probati sa drugom svjećcom, provjeriti kapu svjećice, kabel, platine, kondezator.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nema slike. Koliko poznam Benassije, imali su Lombardini motor, zato pretpostavljam da je 4T.
Ne mora biti, naravno.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
774
Dvotaktni je motor. Cini mi se da sam nasel puknuce na grani od fergazera do motora. Probal budem nabaviti novu granu ili ovu dati nekome da ju posvasa, aluminijska je.
 

kanly

Novi član
Tu od
15 Velj 2016
Poruka
6
Nedavno sam se na temi Honda f400 raspitivao o motokopacici/kultivatoru koji je pogodan za medjuredno obradjivanje, dakle sa uskom random sirinom i da je lagano s njim upravljati. Naime, naisao sam na jednu polovnu Benassi kopacicu model RT 401, malo proguglam i nadjem da ih ima i novih u Hrvatskoj nabaviti ali im je cijena 14 i po tisuca kuna :icon_hang: Pitanje, zasto je toliko skupa a ostale Benassi kopacice sa istim ili cak malo jacim motorom i vise nego duplo jeftinije.

Meni covjek koji je polovnu prodaje kaze da je dvotaktni motor na njoj.

Ne znam da li smijem postavljati link nove sa karakteristikama i cijenom pa cu samo ovako kopirati :

motor: Honda GX160

- snaga: 3,6 kW / 4,8 KS

- tip motora: benzinski

- prijenos: u uljnoj kupci

- mjenjač: 2 naprijed

- kvačilo: remen

- rukohvat: podesiv

- stop motora: na rukohvatu

- težina: 51 kg

- kopačica/freza: 50 cm

- radna širina: podesiva 32/40/50 cm

Dakle, pitanje glasi, iz kojeg razloga joj je ovolika cijena?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Radi se o mtk Benassi BL75, da li je netko imao iskustva sa njim ?
 

Prilozi

  • IMG_20170129_135525.jpg
    IMG_20170129_135525.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 81
  • IMG_20170129_135604.jpg
    IMG_20170129_135604.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 83

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Kakva je situacija sa dijelovima, ako si što radio na motoru ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh