• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator GOLDONI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ideš, pa to doma složiš za 30 kuna a ojeri ti ostanu.
Naravno, ko umije, ko ne umije uvali drugome i plati izradu ili tek u krajnjoj liniji kupuje u dučanu.
 

Elko

Novi član
Tu od
20 Svi 2019
Poruka
16
Ma sve ja to razumijem ali ja sam tu u Istri i sad radim sezonski svaki dan na brodu po cijele dane i nemam baš vremena ali ako ima netko voljan da to napravi evo rado ću platiti nekome neka mi napravi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,490
Košta 20 eura, bar koliko sam ja platio, nedavno sam kupio jedan (ali za SS). A usto u toj trgovini imaju jedan i drugi, slični su ali ne i jednaki.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Lako vama kad vam je lakše platiti nego napraviti. Najvjerojatnije i te freze imate za rekreaciju. To vam dođe ko teretana jer kad izračunaš koliko dođe kultivator, zemlja, sadnice.. dugo godina treba da se otplati.

Da si mi bliže ja bi ti to đabe napravil.
 

Elko

Novi član
Tu od
20 Svi 2019
Poruka
16
Hvala ti šteta da nisi bliže rado bih ti platio da mi napraviš mada nije mi freza baš za rekreaciju ali nije ni da živim od nje na moju sreću
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nemre meni više niko posel platiti, ja za novce ne radim više. Ja bi ti to napravil iz gušta i iz inata.
Teretana i zabava nije tebe išla, ali u biti ispada tak. Kad sve pokupuješ da bi par kvadrata vrta posadil...
 

Marin84

Novi član
Tu od
5 Stu 2019
Poruka
8
Molio bi pomoć, imam Goldoni 610D te mi se desilo da se jedna kotač ne okreće kod pogona tj.kada je ugašen kultivator može ga se slobodno okretati rukom da li je tu prošao neki zupčanik ili nešto drugo?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ubaci u brzinu kad je ugašen motor i uključi blokadu, ako se kotač slobodno vrti znači da je nešto otišlo
 

Marin84

Novi član
Tu od
5 Stu 2019
Poruka
8
To sam probao i sve je ok...ovako dok radi isto se cini ok...samo kada je u leru onda jedan kotac normalno blokira a drugi ne...morat cu to sve raskopati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ja to nebi nista diro, normalno je to i na mojem se u leru slobodno vrti, skoro da mi je čudnije da blokira nego da se slobodno vrti
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Marine,
malo me tvoj zadnji post zbunjuje.
Pišeš da je sve normalno, ali u leru jedan kotač blokira, a drugi ne. To iz čistog mira ili si ti napravil neku aktivnost prije toga? Jel blokada uključena ili nije onda kada se to događa? U kojem smjeru guranja se to događa, odnosno kak si ustanovil da jedan blokira, a drugi ne?
moraš voditi računa da većina nas nije upoznata s tvojim ili takvim mtk i informacije koje stavljaš na forum moraju biti toliko detaljne da si svatko može predočiti o čemu se radi. Možda si u svim postovima i prilično toga napisal, ali teško je svaki put ponovo čitati postove s prethodnih stranica.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Pozdrav, imam pitanje vezano za frezu na mundialu. Frezal sam dosta tvdu zemlju pa se desilo da je počelo nekaj roštati u frezi. kad uključim motike na prazno ne čuje se ništa a kad spustim na zemlju, opteretim onda počne roštanje, molim za objašnjenje i ako netko ima iskustva s takvim slučajem koji je dio i cijena dijela. hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Jel rošta u mjenjaču ili u frezi? Ne iskače ručica za uključivanje?
Problem može biti par zupčanika za pogon kardana ili zupčasti par u frezi (vjerojatnije)
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Nisam pustil dugo i nije izbacilo iz brzine jer je išlo u garažu normalno, čak bi rekel da je lijeva strana freze u pitanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
A niš...onda frezu dole, operi ju dobro i rastavi.
 

abzd01

Novi član
Tu od
28 Tra 2020
Poruka
1
Pozdrav ekipa,

imamo problem sa starim očevim goldonijem 14ks, izgleda isti problem kao i jedan od prvih postova u ovom podforumu (da ne uzdižem staru temu pišem u ovaj)

Kopirano:
"
Molio bih ako netko zna kako riješiti problem s mjenjačem.
Blokirao mi se u 2 sporoj brzini, te mi neće prebaciti u rikverc i bržu brzinu,tj. neće uopće prebaciti na desnu stranu. "

Znači kod nas je sličan problem, sa biračem, možda jednom dvaput ga uspijemo prebaciti na desnu stranu, ali to je to, onda se zblokira na lijevoj strani, ona vilica pobjegne previše "naprijed" i ne možemo više prebaciti.

E sad, da li znate koji servis u Zadru ili blizini koji se bavi tim goldonijima?
Agrotehnika u zadru se nazalost ne bave s njima.

hvala
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Kod tebe je vjerovatno potrošena poluga mjenjača ili oslabila opruga ili pukao onaj štift.
Podigni polugu dok ide i probaj je namjestiti kako bi trebala biti kad je u toj brzini i onda je spusti.
Sjećam se tih problema.
 
Na vrh