• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda F 620 ----> remont

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,734
da, bušenje cilindra......i cilindri se nebruse, nego buše.......time mu povečavaš provrt.....pri čemu postoje 2 varijante, na tokarskom stroju (manji cilindri), i sa bušnom motkom (blokovi motora),na nekoj vertikalnoj bušilici,te u tvornicama na cnc strojevima.....

poslije bušenja ide honovanje, završna fina obrada cilindra.......

jel to tako nekako ide, ili???? brušenje tu ja nigdje nevidim.......

Daj lijepo napiši borštanga da te svi razumiju :D
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,590
Daj lijepo napiši borštanga da te svi razumiju :D
da te cjeli svjet razumije......:lol:
to je prava stvar, i s tim se najbolje napravi (treba imati duži vrat, nego na ovoj slici).......samo treba ga dobro umjeriti :partyman:

ima kod nas svega,a i dobar stroj za podešavanje mjere....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo, moje bivše radno mjesto.......





i stroj za umjeravanje:

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,590
a ovo je moj stroj za umjeravanje gdje radim....
2h36ko1.jpg


28hcqox.jpg

nadam se da se moderatori ne ljute što smo otišli mali off.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da se nebi trebali ljutiti,jer i to je dio remonta...... :gitarist:

u četvrtak ponovno nosim blok, pa ću vidjeti što će biti.......i da li će drugi puta biti napravljeno kako treba.....ili ću tražiti povrat novca i otići dalje bušiti...... :mad:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I, sta bi sa remontom Honde?
Mislim, obecao si slike, itd...


blok sam odnio na bušenje, i još uvijek čekam.....:roll:

majstor samo odugovlači......a meni je više dosta čekanja, još 2-3 mjeseca prije ju rastavim, da sve mogu napraviti, da se to malo ulaufa kada sastavim, da ju neupregnem odmah pod punim opterečenjem.....al. očito sam trebao to još ranije napraviti.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas počelo sastavljanje.......ALI, sa drugim blokom, jer moj nije gotov, izašao na veću mjeru, pa nema klipa za to, treba čekati, opet čekanje......a majstor je zajebao, jer mu se vjerojatno omakla mjera......:evil:

danas nabavio dobar blok sa standardnim promjerom od 67mm, ostavio moj klip, koji će još poslužiti i stavio nove karike, koje se dobro spajaju......novi semerinzi i dihtunzi.......i sutra proba, nadam se da sve bude uredu.....

treba raditi,a stroj rastavljen, pa sam se zato i odlučio na ovu opciju......:partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je....



danas sastavljena honda......stanje.......zadovoljavajuće.......dobro radi, samo neću još forsirati, dok se karike malo nenamjeste.........malo je bilo zafrkancije, al otklonjeno......zaprljan rezervoar, pa je počela trokirati.....te čiščenje karburatora, jer je malo zapekao......
 
Posljednje uređivanje:

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
zašto nisi odnio Tojkanu iz servisa,ja sam bio na Mahu u alatnici ako se znamo
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a znam, oni puno traže za bušenje.....i neda im se.....

ja sam radio na TN 480 i horizonu 700, te maho, stama......i na zupčanicima......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
honda sastavljena i dobro radi......napočetku je malo trokirala, zbog drugog ventila, al sada nakon 15 sati rada, odlično radi i pali iz prve......i više nedimi plavo pri dodavanju gasa.......a prije nakon dva sata rada je trebalo nadolit oko 1dcl ulja.......i stalno je trebalo paziti na ulje......jer problem je bio samo u cilindru koji je bio dosta ovalan, a karike potrošene preko mjere......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas dobio blok sa bušenja :weedman:

odlično odrađeno......samo, sada će stajati na polici, jer nije potreban, možda ga i prodam......blok novobušen, sa novim klipom i karikama.....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
kako se honda f620 ponaša na brdovitom terenu

dobro se ponaša, ovdje kod nas nisu velike strmine, možeš povečati razmak između točkova i biće još stabilnija, jedino radi podmazivanja motora treba malo pripazit osobito na bočni nagib da nije prevelik , kraće vrijeme može ali duže vrijeme nije dobro.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
rjv9sjjadl8oqqzhloi.jpg
[/URL][/IMG]
bt3mtr8i2y2x9tcunp2.jpg
[/URL][/IMG]
w7gimz2z7auoidv41w.jpg
[/URL][/IMG]evo cjenjeni forumaši i ja malo rastavio motor svoje honde. još sve dobro radi ali da malo pregledam ventile i komoru, na ispušnom ventilu onaj šeširić nije na svom mjestu,izvučen je van tako da opruga je onom zadnjom stranom iskočila sa šeširića. sad nisam to nikad radio kako najlakše vratit taj šeširić natrag ili rastavit ventil sa oprugo pregledat da nema oštečenja i vratit sve nazad, i sa čime je najbolje očistit garež sa ventila i sjedišta i sa komore . jedan vijak od komore kad sam odvrto, jedva sam ga odvrnio je oštetio navoj u bloku ali to ću srediti nadam se kod lokalnog majstora, da li je najbolje izbušit novu rupu i urezat prvi veči navoj.
0eww83s6kj7qw52nxux.jpg
[/URL][/IMG]
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dok radi, najbolje nedirati ništa.......

a sada, kad je već rastavljeno, ja bi izvadio i klip (samo ako ga poslije znaš i vratiti) i pregledati karike, možda po potrebi i staviti nove, nisu skupe, al isplati se kada je već skoro sve rastavljeno......
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
Dobro vecer Trebao bi promjeniti karike na na frezi hondi ali me zanima dali mogu promjeniti karike kad skinem poklopac sa cilindra ili moram vaditi klipnjaću i klip pomozite mi kako da promjenim
 

Najnoviji postovi

Na vrh