• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda F 620 ----> remont

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Klip treba svakako vaditi van jer inače nemožeš do karika ninakakve šeme
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako to nisi radio, ni vidio kako ide, bolje nemoj, nego daj nekome da ti napravi......šteta da kupiš i polomiš karike......

usput jedan savjet, očisti kanale od karika, jer kada staviš nove, nećeš moći utjerati klip u cilindar......

i treba nova brtva glave i dekla od bloka......ima tu posla
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Vjerojatno si teško odvrnuo onaj vijak glave kod ventila. Taj navoj je jedini urežen da vrha bloka dok ostali su upušteni, ako si primjetio. Taj navoj uvijek prvi strada (najbilži je ispušnom kanalu), zapeče se od temperature. Probaj ga (ako nije jako oštećen) popraviti ureznicom. Ako je jako oštećen onda urezati navoj od 10 mm.:(nerd):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zašto urezivati navoj m10, kada se ovaj postojeći može popraviti sa setom za reparaciju navoja......i onda nema mrdanja :drink:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Taj navoj je jedini urežen da vrha bloka dok ostali su upušteni
:icon_question:
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
DOBAR DAN ;Stavio sam karike i onda sam ga jedva upalijo radi kao da čekića poljačam mu gas do kraja a on i dalje radi ko da je u leru polako i onda sam primjetijo da na zraćnom filteru puše zrak a mislim da bi trebao u vlačiti.POMOZITE MI
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Dobio si "šesti takt" ! Nisi stavio u fazu. Nisi gledao kako što stoji kad si demontirao. Nisi dobro stavio "radilica - bregasta".:(think):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Jel postoji mogučnost da je savinul ventil?
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
Otkovčavao sam ventile mislim majstor dali je mozda da nije dobro stavio

a radilicu nisam skidao mislim nisam je vadio van
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Koju sam tam glupost napisal, tek sad vidim gledajuči slike :mur::mur::mur:
Da nije ventile pofrkal :mur::mur::mur:

Najvjerojatnije je onda problem oko kopčanja ventila jer čim vrača kompresiju na usis znači da ventili ne brtve
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na filteru zraka mu je i odusak pa da ne puse na njega.
A ovo cekicanje osim ventila da mu nisi slucajno del svjecicu sa dugim navojem pa tucka ventil po njoj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kaj nebi onda svječicu zatukel pa nebi iskru davala?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svjecica je pod kutem tak da sumnjam.
A i kod izmjene samo karika trebalo bi i lezajeve na klipnjaci zmenjat jer ako ima rub na cilindru oce prvu kariku strgat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kakve veze imaju ležajevi radilice i rub na cilindru?
To nebi smjelo imati veze

Svječica ovisi kak je okrenuta kad je ušarafljena u cilindar. Trebalo bi zabilježiti kam stoji elektroda prije negu ju ušarafiš, pa onda dotegneš ili popustiš.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Klipnjača nema ležajeve ! Ako je stavljena svjećica kratkog navoja, nema ni teoretske šanse da dodiruje ventile ni klip !:icon_rofl::^):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Na klipnjači dolje nema ležaj, direktno je na radilici, sa gornje strane je rupica za ulje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak direktno?
pa mora se vrtit na necemu sa min. trenjem.
To je lezaj samo klizni!
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh