• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda F 620 ----> remont

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za 2100kn sam radio generalke sa original djelovima iz mio standarda, sa zamjenskim djelovima ide oko 1500kn, ovisi što se sve mjenja........u cjenu je uračunat rad i djelovi te strojna obrada.......

razlike u djelovima i nije bilo, da se mene pita, ja bi sve uzeo zamjensko, osim klipa i karika.......i trajat će opet 20-30 godina

kvaliteta ovih novih kineza je upitna, nađu se za oko 1000kn, kopije gx 160 od honde.......i kada se g200 uradi, duže traje nego bilo koji novi kinez, stojim iza toga......

novi gx 160 je oko 3500-3800kn, ako se dobro sječam, on fino radi.......al kada bi se usporedio novi g200 i novi gx 160, oba imaju 5,5ks i g200 traje barem duplo duže od original gx 160.......pa onda računajte koliko traje kinez......

to nevrijedi za dizele, nemam prevelikog iskustva s tim kinezima, cjena od 3000kn je privlačna, i snaga od oko 8ks, al treba i napraviti određene preinake, kako je vica napravio.......

kod f600 i g200 motora je problem što je pogon na motoru sa bregaste i tome je prilagođen mjenjač, dok kod dizela i gx motora, pogon je na radilici.......i razlika u okretajima je duplo veća.......npr honda f630 je prilagođena za te GX motore.......
 
Posljednje uređivanje:

matija2345

Novi član
Tu od
18 Kol 2016
Poruka
8
lijep pozdrav.imam hondu f 600 i.javlja se neki problem u getribi,kada prikljucim prikolicu i krenem s njome ,kod veceg opterecenja il brijega jednostavno trza u desno i kod kretanja nekako lijevi kotac prije krene od desnog ,dal postoji razlika u napetosti lanaca koji se nalaze u nutra ili je stvar u nedobro podesenim rucica blokada,ako tko zna otprilike sta bi moglo biti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Za početak probaj popustiti desnu sajlu.
 

matija2345

Novi član
Tu od
18 Kol 2016
Poruka
8
lijep pozdrav imam jedno pitanje
sta napraviti sa ovom ostecenom osovinom od semeringa ,zanima me dal je pametno to sklopit bez da opet pusta ulje il je potrebno to nekako obradit il kupit druge osovine
 

Prilozi

  • IMG_20160917_163533.jpg
    IMG_20160917_163533.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 134

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Nemoj tak sastavljati, postoji šansa da nebu dobro mada nje oštečen dio po kojem vozi semering.
Daj tokaru da počisti i na vruče gore navuče čahuru po kojoj bu semering vozil.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Ovako na slici ne izgleda tako loše. Da li je do sada puštalo na toj poluosovini, da li ležaj ima lufta?
 

matija2345

Novi član
Tu od
18 Kol 2016
Poruka
8
lijep pozdrav. Zanimame dal kod getribe f620 lanac treba biti napet il labav malo kao sto je to na slici,zanima me dal ga treba mijenjat
 

Prilozi

  • received_1790742141142035.jpg
    received_1790742141142035.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 260

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Lanac je labav (pogotovo sad kad je odvojena druga polutka), malo bude zategnutiji kad je složeno. Ne treba ga mijenjati ako nema oštećenja (npr. oštećeni valjčići, ili da koji fali (polomljen)).
 

matija2345

Novi član
Tu od
18 Kol 2016
Poruka
8
osovina je pobrusena i kromirana ,lezaje sam ugradil nove al tvornicki imaju malo lufta u svojem kucistu tako da se kod ugradnje malo osjeti cimanjem luft osovine,ne sviđa mi se lanac koji je tolko labav,pa kad kotace vrtim u neutralnom polozaju cuju se zvukovi lanca kao daa struze po bloku ,mozda je sad i izrazenije kad nema ullja u mjenjacu za sad, gledao sam lanac i nije ostecen nigdje i zupcanici su ok
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Ova svjećica je bila na jednom G200, i radila je samo je je ventil malo tuckao.:icon_rofl:

50103089931877429491.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Šta će ti paljenje, ako nemaš iskre, najprije nađi iskru pa onda paljenje.
Malo si mogao opisati tijek događanja, kako je radio do sada (ako je bio u funkciji ?), da li si nešto radio na motoru itd...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Ja ću pokušati.
Ovo slovo P na magnetu kad je poklopito sa crticom na bloku u tom položaju iskra mora biti na svječici, ( na mojoj slici je F oznaka poklopita sa crticom na bloku, a to je položaj u kojem se podešavaju ventili).
Ciklus se odvija u dva okretaja radilice. U jednom okretu radilice je paljenje i podešavanje ventila, (ventili miruju, ne gibaju se), a u drugom okretu se ventili gibaju, (ispušni se otvori i zatvori, i odmah se poslje toga usisni ventil otvori i zatvori .
Cijeli ciklus počinje sa ovim položajem kad se usisni ventil zatvori.
freza_2015_kon._ventila_002.jpg

Počeo sam pisati poruku prije @brgudovog posta, slažem se sa brgudom, treba više podataka.
Evo i bolje slike, i pravih oznaka, crtica sa slovom F je oznaka za paljenje, a crtica sa slovom T je oznaka za podešavanje ventila.
DSC_0049_1.jpg

A evo i malo krupnije slike, sad mogu slikat kolko treba jer mi je motor u djelovima, hehe.
DSC_0050_1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Šta će ti paljenje, ako nemaš iskre, najprije nađi iskru pa onda paljenje.
Malo si mogao opisati tijek događanja, kako je radio do sada (ako je bio u funkciji ?), da li si nešto radio na motoru itd...

stajao je jako dugo oko 10g motor nismo dirali nista samo nez kak postelati paljenje
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Jeste li vi šta rastavili na motoru?
Jel se razumijete u neke osnove, kako funkcionira paljenje, kako se dobiva iskra na svječici?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Krenuo si od kraja ! Kako dobiti iskru ?
Da bi u slijedećem postu napisao da je motor van upotrebe 10 godina.
Valjda si odmah ukratko mogao napisati u par rečenica (detaljnije situaciju), a ne da se mora nagađati i sugerirati sve i svašta.

Nekako se stječe dojam da neki forumaši uopće ne malo prolete po temi o onome što ih zanima !

Ako je motor stajao 10 godina treba ga otvoriti i sve pretresti, ali ako netko misli da će ga osposobiti nakon toliko stajanja, ako nađe iskru (možeš mislit !).:(emo):
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav.
I meni muči ista stvar. Dobio sam agregat mio stand.sa g200 motorom. Rastavio sam sve od rezervoara do karburatora. Detaljno očistio karburator koji je bio jako nečist. Promijenio sam svjećicu. Provjerio sam iskru na način da sam odvida svijećicu i nabio je na tuljat, približio mjestu di se ona zavidaje i potegao konop od paljena. Cuo sam pucketanje. Također sam u motoru prominio ulje. Ali nece da pali. Kad odvidam svjećicu ima goriva na njoj. Kad povlačim konop od paljenja ima malo otpora što prepostavljam da ima kompresiju. Molim pomoć. Inače imam motikultuvator f606 s yanmarovim motorom. Nukad problema s njim.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Nije. Dugo. Možda i 10 godina.? Što mi je činiti?

Moram još reci da sam provjerio plovak. Tj.zatvorio sam gorivo i skinuo zračni filter,nagnui motor i nije iscurilo gorivo kroz spoj nosača od filtera i karburatora..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh