• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda F 620 ----> remont

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Ako ti kažeš da 10 godina nije puno, onda je tome tako !:icon_scratch:
Treba skinuti glavu i vidjeti u kakvom je stanju stublina i ventili.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Krivo sam napisa. Mislim da je 10 godina jako puno.Hvala na odgovoru. Ja cu još pokušat od prijatelja stavit karburator pa vidit. Ako ne upali. Potražit cu meštra da vidi ventile. A to je jako teško. Ima samo ovlašteni, a to je ovdje preskupo.
Lp

Samo da još pitam. Dali je to komplicirano da sam pogledam. Tj.na što moram pazit.
Hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Gledanje nije komplicirano.:(giggle):

Ništa komplicirano, odspojiš crijevo od goriva na karburatoru, imaš tri vijka za otpustiti (koji drže rezervar goriva), i otpustiš vijke na glavi, otpustiš vijke koji drže zaštitni lim ventilatora ( zajedno sa starterom) i možeš skinuti glavu. I sve će ti biti vidljivo !:icon_confused:
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav. Unaprid se ispravam. Malo sam neiskusan u vezi ovoga. Izgleda da je ipak struja. Isa sam ponovno provjerit i zakljucio sam da sam falio. Nema struje. Sad sam skinio konop i masku. Ovo kolo na kojem je vida broj 19 nisam uspio odvidat jer sam razbio ruku. Htio sam doci do bobine. Što mi je za činit kad dodem

Hvala
Lp
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Nabavio sam ga. Ujutro skinem. Šta iza. Kako dalje?

Dali ima nesto što mogu očistit. Na što trebam pazit?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ziher je od stajanja zasmelcala platina.
Skini magnet dolje i ocisti dugmad platina.
Pazi ako ih budes morao vaditi van
da ih ocistis da dobro obiljezis kako su stajale.
Jer ti onda sigurno vise nece upalit.

Ako sam dobro razumio nisi uspio skinut maticu 19mm.
Jel mislis na maticu koja drzi magnet?
Provjeri prvo da nije lijevi navoj,
mozda zato ne mozes odvrnut.
Mislim da brgud ima najvise iskustva s ovim
motorima mozda on zna jel ovdje lijevi navoj.
 
Posljednje uređivanje:

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Hvala na odgovoru. Danas sam pokusao izvlakacom izvuc ovaj magnet. Ali ne ide. Zapeklo. Uzet cu sad pauzu do srijede. Izludilo me danas. Stavlja sam ovaj limeni dio koji drži ovaj plastični kolut i za njega stavlja izvlakac. Ali on se krivi i neide. Pokusat su napravit nesto tvrdo od zeljeza i onda pokusat.

Skinuo sam maticu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Navoj je desni, treba ti ovakav izvlakač, ako ideš sa velikim izvlakačem i uhvatiš magnet po obodu (može doći do oštećenja magneta).

IMG_20171230_205655_1.jpg
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Super. Nemam veliki izvlakač. Mislio sam nesto slično tom napravit i onda izvlakč na to stavit. Pokusao sam kao na slici ali nije islo.

Evo jos jedna slika. Pokusao sam i ovako.
 

Prilozi

  • IMG-20171230-WA0024.jpg
    IMG-20171230-WA0024.jpg
    45 KB · Pregleda: 92
  • IMG-20171230-WA0019.jpg
    IMG-20171230-WA0019.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 93
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Odlično ! Ovo si iskrivio, sad još možeš sa ovim istim izvlakačem po magnetu pa ćeš saznati koliko košta novi. :(n):
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Uh...
nekad čovjek stvarno treba sjesti i razmisliti što zna i može sam a što ne.
Na taj način se da dosta novaca ušparat.
i meni se desilo da sam šparo čaval - a izgubio potkovu, što je često govorio moj deda.
A da razmisliš dat nekome koju stoticu pa da ti to osposobi?
Jer ovako kako si krenuo moglo bi to puno skuplje izaći.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Ispravio sam ovaj limeni dio. Nisam mislio da je to toliko zapeklo. U srijedu cu napravit nesto slično kao što je brgud poslao na slici. Pa javim.
Lp
Sritna nova.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav ekipa. Evo da javim detalje. Skinuo sam magnet. Unutra je sve kao novo. Skinuo sam lim i malo ocistio između dvije klackalice i vrtio radilicu. Klackalica se otvara i zatvara. Vratio sam lim s brtvom. Muči me jedino kabel onaj tanki koji ide od paljena na bobinu. Na spoju s bobinim. Bibina je valjda ovaj crni dio,kabel je bio ostecen. Malo sam ga izolira i sve ponovno spojio. Opet nema iskre. Što mi je čini?
Hvala. Lp
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Gašenje inače funkcionira na taj način da kad prekidač okreneš
špula se spaja na masu.
Može biti i da ti je šalter za gašenje u kvaru ili je potrgan,
pa bez obzira što ti misliš da si ga dobro okrenuo, on je konstantno spojen na masu.
Treba provjeriti i šalter i kompletnu žicu koja vodi do njega,
možda je i ona negdje putem izglodana i prislanja se na masu.
Najbolje je za probu da ju kompletno odštekaš kad kontroliraš
da li ima iskre.

Ako to nije,
probaj tražiti nekog električara da ti provjeri špulu da nije izgorila.
 
Posljednje uređivanje:

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav. Ipak je bilo do tanke žice od paljenja. Davala je masu i zato nije bacao iskru. Stroj sam upalio i odmah ugasio. Upalio je na prvi potez. Jako je zadimio pa sam ga odmah ugasio. Osjetio sam miris paljevine. Kad sam ga upalio kao da je imao gas do kraja. Vrtio je jako brzo. E sad. Molim vase misljenje. Dali ga pustit da tako radi jer kao agregati sami dodaju gas ili nesto drugo. Takoder sam prilikom skidanja karburatora jer sam ga ocistio razvukao malo ovaj tanki feder koji ide od karburatora na gas vidi se na slici ispod.
Napomena tko nije citao agregat nije radio vuse od 10 godina. Molim misljenja.
Lp
 

Prilozi

  • 20180105_183030.jpg
    20180105_183030.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 69
Na vrh