• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda F 620 ----> remont

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Da li taj agregat ima ručicu za dodavanje gasa ili ne ?
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Ima ručicu. Mogu ujutro slikat. Ta ručica nema granicnik da se moze zaustavit. Mogu jedino sam je regulirat. Prepostavljam da motor sam regulira gas ovisno o opterećenju. Što vi predlazete. Dali da spojim fleksu pa da ga upalim ili. Dali mi preporučujete da ga pustim da radim. Moze li se dogodit sto motoru?

https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/agregat-struju-oglas-20868656

Agregat je kao ovaj na njuskalu samo je malo jači 2.2 kW.
Ujutro posaljem sliku mehanizma gasa.
Lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Evo slika
 

Prilozi

  • 20180106_091135.jpg
    20180106_091135.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 82
  • 20180106_091118.jpg
    20180106_091118.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 80
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Malo pišeš gluposti ! Ako ti je ručica za dodavanje gasa u položaju min. a motor prima veći gas, znači da je petljano po tim oprugama i regulatoru gasa.

Treba to regulirat.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Nisam ja ništa radio. Mozda bivši vlasnik. Vidit cu danas malo kako to izgleda. I bez ljutnje. Iman volju za naucit.
Lp
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Ovako je stanje. Motor sam upalio s čokom do kraja. Kad smanjim čok on pojača gas do kraja. Motor više ne dimi i lipo radi. Postoji li moguć da nije do reguliranja gasa vec da je karburator poremećen tj. da je netko štela po onim vidama na karburatoru.
 

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Pozz ekipa novi sam u grupi imam problem sa starim hondinim g42 motorom imao je problem struganja i nekog drobljenja zakljicio sam da je otišao igličasti ležaj na spoju klipnjače i radilice,znači promjenio sam komplet drugu klipnjaču i radilicu sa novim ležajevima drobljenje je prestalo ali struganje se idalje čuje,pa ako može pomoć šta bi moglo strugat jeli ko upoznat bolje s tom starom makinjom
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ovako je stanje. Motor sam upalio s čokom do kraja. Kad smanjim čok on pojača gas do kraja. Motor više ne dimi i lipo radi. Postoji li moguć da nije do reguliranja gasa vec da je karburator poremećen tj. da je netko štela po onim vidama na karburatoru.

Normalno je da motor malo dimi u početku kad ga upališ sa čokom,
ali bi trebalo kasnije da se smanji taj dim kad se ugrije.
Imao sam jednog kojem se nije smanjivalo dimljenje i trošio je ulje,
tako da je bilo očito da je riječ o pohabanom motoru.

Što se tiče ovog G200 motorića, mislim da mu ne može biti ništa ako ga furiš
sa jakim gasom.
Bitno da ima ulja i da je onaj ventilator za hlađenje ispravan.
Ja ga imam na kultivatoru, godinama je doslovno uništavan i svašta je izdržao,
sad ga koristim uglavnom za košnju i isto ga nafurim s gasom
kad je trava velika i nisam primjetio da mu se išta loše dogodilo.

Kaj se tiče agregata možda bi bio relevantniji za odgovor netko ko ima takav agregat,
ali meni logički izgleda da mu isto ne možeš ništa loše napraviti ako je gas malo veći.
Pretpostavljam da on ima nekakav voltmetar na sebi koji ti pokazuje kolki napon imaš na izlazu,
a sasvim sigurno morao bi imati i nekakav regulator napona ugrađen u sebe.

Meni bi prvo što bih kontrolirao kod takvog uređaja je to da vidim koliki je napon na izlazu.
Ja ne bih bez veze išao priključiti bilo kakvo trošilo pa što bude-biće,
već bih prekontrolirao voltmetrom kakav je izlaz,
ako već sami agregat nema nikakav kontrolni instrument.

Ako daje previsoki napon valjda se onda može s tom ručicom gasa što si je poslikao
smanjiti gas na motoru.
A sam motor ima taj centrifugalni regulator i on će sam nastojati održati
zadani broj okretaja.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Gas treba biti na 3000 obrtaja u minuti ili što bliže toj vrijednosti (bar je tako kod većine agregata tog tipa koje sam imao prilike vidjeti i raditi sa njima). Nema kod agregata onog da radi na pola gasa pošto manje troši i malen je potrošač nakačen na izlaz generatora. Onda frekvencija naizmjeničnog napona neće biti 50 Hz već 35-40 ili koliko se već vrti, a to nikako nije zdravo za potrošače.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Hvala ekipa na odgovoru. Skuzio sam o cemu se radi. Motor je po meni odlican. Ne dimi vise. Pun je snage. Ma ja sam kriv. Ovaj regulator gasa /ručica koja je povezana s karburatorom sam ja odvidao. Nisam znao da je treba pomaknut u stranu do kraja i zavrtit ovaj dio što izlazi iz motora te stegnut vijak. Meni se dogodilo da je max gas na min.gasu. Sad to jos treban popravit. Moram jedino proucit malo postupak.
Lp
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Najprije treba naštelati motor da pravilno radi i da prima gas, a ne suprotno mjeriti voltažu na izlazu generatora. Zašto ? Zato jer generator ne pokreće motor nego obrnuto.

Na karburatoru imaš dva vijka, jedan manji za štelanja količinu smjese minimuma (to je onaj manji na obično kacavide). Drugi je onaj veći na križ (s njim se min. šteluje i to tako da djeluje direktno na polugu leptira gasa), znači sa njim se ograničava minimalna otvor leptira u difuzoru.

I treća stvar je regulator gasa (on je najbitniji) i ima cca 10 elemenata (da ih sad ne nabrajam).

Negdje sam detaljno opisao kako se šteluje
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Ma ja sam otpustio regulator gasa na mjestu di izlazi iz motora. Danas sam malo istraziva i vidio video kako se on namišta. Kao da triba ručicu pomaknut u suprotnu stranu od motora, tj.da se napne opruga koja vodi do karburatora. Na dnu regulatora otpusti se matica mislim br.10 te se u isto vrime drzi ručica regulatora pomaknuta do kraja a na mjestu gdje rucica ulazi u motor taj dio da se okrene u stranu i stegne navedena matica br.10. Ako se varam ispravite me
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Kak porihtat agregat da se vrti 3000o/min? Jednostavno, mjeris frekvenciju na prikljucnici....philby je dobro rekao.
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Moze pitanje imam mio standard f600 i sluzi mi za frezanje vocnjaka motor trosi ulje i dimi pa mislim da mu je kraj .e sad dali se isplati raditi motor ili uzeti neki zamjenski i koji. Unaprije hvala. Inace frezam kad izracunam oko 3000 kvadrata.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Za taj motor znaš što i koliko može. Treba vidjeti kolika je istrošenost i sve što treba raditi, pa na osnovu toga vidjeti koliko ti izađe popravak i dijelovi. Inače to je dosta velika površina koju obrađuješ sa njim.
Da li radiš sa noževima na pogonskoj osovini ili sa vučenom frezom?
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Radim sa nozevima na pogonskoj. Ne radim sve odjednom danas prodem par redova ,pa sutra drugi.zemlja je vec ufrezana tako da nije nista tvrdo i mislim da nije previse za frezu. Jedino sto planiram kupiti roto kosu za nju do proljeca .
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav ljudi. Samo da javim da sam nastela gas na agregat. Sad je sve u redu. Sad slijedi samo pranje. Prezadovoljan sam.
Imam samo pitanje vezano za vadilicu krumpira koja je kao na slici. Iman priliku je kupiti. Vaše iskustvo. Ova je u losijem stanju. Treba je obnovit.

Evo slika tipa vadilice. Inace iman hondu F606. Lp
 

Prilozi

  • Screenshot_20180111-175013.jpg
    Screenshot_20180111-175013.jpg
    19.5 KB · Pregleda: 75
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Nisam nikad radio sa njom, pretpostavljam da je nož fiksiran.
Gledao sam na youtubeu dosta snimaka gdje je nož spojen na ekscentar i vrh noža se giba gore-dolje i onda lakše ide kroz zemlju.
Kod vas je zemlja laganija, (većina zemlje), ali možda ima kamenja pa to može ometat prolazak vadilice, to je samo moje mišljenje.
Možda se javi neko ko je radio sa njom.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Gleda sam po youtubeu. Ali nema niti jedan video s ovakom vadilicom. Nadam se da ima netko na forumu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Sa ovom vadilicom bi mogao vaditi kikriki, nisi našao na Yotubu (možda zato jer ona to ne može) ili možda može da ih vadi nakon dva
sata sadnje (dok je još prhko!).:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh