• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ma ovaj ima neke ručice dolje i gore za štelanje,,zato mislim da možda bolje radi.
a ovakvog običnog ima ja.



zakači za traktor jednobrazni plug i okreni s njim.....samo trebaš dobro ući u red i sve izvadi.....
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ma imam i 1.br. i stari konjski,a većinom vadim s zagrtačem.. Hmezad..koji je ujedno sadilica..ali sam mislio probat s frezom jer imam željezne kotače, a traktor će mi jako zgazit ovu kaljužu, u kojoj je manja količina krumpira, oko 50 čhv.
 

duke

Novi član
Tu od
15 Kol 2014
Poruka
9
odi u trgovinu boja i traži japansko crvenu i to ti je to ili ponesi neki dio sa orginal bojom pa da usporede:(angel):
:icon_twisted:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koja je razlika između mjenjača f-400 i f-420.
Imam f-400, a sada sam našao i kupio f-420 bez motora sa greškom mjenjača - zablokirala gornja vilica.
Mjenjač od f-400 sam rastavljao, a ovaj čeka slobodno vrijeme - hladno pokraj peći.
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Pozdrav svima imam HONDU G200 F-Y600.Imam problem kod paljenja Kad povucem štrik da upalim ona opali ko petarda i tako dva do tri puta a kad je poslije upalim radi onak dobro sa pola gasa a kad vozim i ocu brze ona se oce u gasiti pa moram smanjiti gas pa me zanima sta je to.I dali ona ima platinske dugmadi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Nema razlike u mjenjačima f400 i f420. A za f600y, kad si zadnji put radio servis i u kakvim poslovima je koristiš?:(inlove):
Da ima platine!
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Nedavno sam promijenijo servis ali nisam znao kako se skida zamajac odnosno magnet gdje bude ta struja
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Kako to misliš da si promijenio servis, pitao sam te kad si radio servis a ne da li si promijenio servis. Možeš teoretski mjenjat servis i servisera (samo što to ne daje nikakve rezultate). Platine su uvijek na istom mjestu, ispod zamajca, a za skinut zamajac treba izvlakač. Negdje sam stavio sliku pa si nađi.:icon_eyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj malo opisi kaj radiš s njom,i koliko.
Kaj si točno radio na njoj?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pozdrav svima imam HONDU G200 F-Y600.Imam problem kod paljenja Kad povucem štrik da upalim ona opali ko petarda i tako dva do tri puta a kad je poslije upalim radi onak dobro sa pola gasa a kad vozim i ocu brze ona se oce u gasiti pa moram smanjiti gas pa me zanima sta je to.I dali ona ima platinske dugmadi
Možda nema dost čorbe, zaštopan dovod?
Čim kreše ko petarda do svječice i paljenja mislim da nije
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nema razlike u mjenjačima f400 i f420. A za f600y, kad si zadnji put radio servis i u kakvim poslovima je koristiš?:(inlove):
Da ima platine!

Znači da su mjenjači potpuno isti. Na 400 sam uz tvoju pomoć i drugih kolega rastavljao mjenjač, ni za ovaj nema problema za to odraditi.
Donja poluga ubacuje naprijed i rikverc dok je gornja kao zavarena. Kada sam vidio oglas nisam mogao ne kupiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kolko si dal za mjenjač ako nije tajna, može i na pp.
Kompletan s kotačima, a samo bez motora ili?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Oglas je bio objavljen tako da nema tajne, cijena 400 kn, a plaćen 300 kn.
Na mjenjaču je dupla remenica, ručke, nosač motora i španer.
Treba motor sa remenicom, čep mjenjača, sajle, remen i to bi bilo to.
Imam motor Tomos umo 6 bez startera, od onoga što sam kupio prije par mjeseci imam dvoje kopačice 40 i 60 cm i kotače tako da ne bih trebalo biti puno ulaganja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Da, samo kaj je taj za 1400 bil najvjerojatnije ispravan, a ovog treba popravljati.
nema veze, složiš si to sam, nevjerujem da djelovi mogu dogurati do spominjanih 1400 kuna
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Lako ti je sada kad već imaš iskustva sa takvima, ako je dupla remenica na mjenjaču znači da je bio Tomos gore.:8):
Možda imam ja koji starter za Tomosa?
 

Najnoviji postovi

Na vrh