• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@brgud sada mi nije hitno, to ću raditi na zimu.
Opet ti zahvaljujem na dosadašnjim savjetima kao i ostalima.
Trebati ću i ploču motora jer imam onu od mješalice. Pisao sam da kod nas nema opruga za učvršćivanje birača brzina - vilice. Ja ću napraviti spisak do zime (hebi ga zima je cijelu ovu godinu) pa ćeš mi nabaviti što trebam.
Hvala
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Promijenijo sam joj karike i ocistijo sam joj ventile i i po godine je lijepo vozila ali nije nikako palila od prve,ona je godište 1984.Proljetos sa njom radim toje frezanje ali ne puno samo za sebe onda vuce samo prikolicu vozim travu i nikakav tezi posao.Idali moze da bude mozda do goriva mozda ima vode u gorivu pa zato :icon_rolleyes:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ako si mijenjao karike, da li si probao staviti kariku u cilindar bez klipa, da vidiš kolika je zračnost karika ? I ako si čistio ventile, da li si štelovao ventile i da li si provjeravao zračnost ventila u vođicama ? I ako si tek sad zaključio, da bi možda bio uzrok problema bila voda u gorivu ? Prva i osnovna stvar da bilo koji motor pravilno radi je: da u rezervaru ima gorivo koje koristi (a ne vodu) i valjda da to gorivo na kvalitetan način dospije u prostor za sagorijevanje! Znači da je to i provjera ulja prva radnja koju bi bilo dobro napraviti prije svakog pokretanja motora. Ako to nisi radio da sada, onda nije ni malo čudno da motor nepravilno radi!:icon_hang:
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
Imam HONDU F-Y600 197cm. G200.(Na masini mi piše G200 000 1684 Šta to znaći´) i koliko on ima tocno konja
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ja u kope ti u špade !:icon_axe:
Nije to Honda, nego Mio Standard - Honda F600Y. Motor ko motor koji je gore G200 ima 3,7 KW.:icon_neutral:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
G200 je fabricka oznaka motora ili tip motora vec kako ko hoce. tacnu snagu nisam siguran jer sam na nekim nalazio da je 3,7 a negde 3,9 kw.ali to je i manje bitno jer snage vecinom ima dovoljno. iza oznake G200 ovi brojevi treba da budu broj motora. Y oznaka treba da bude novija verzija sa spoljasnjim magnetom i bezkontaktnom bobinom. bar ja sto sam sretao na nasem trzistu ali i tu ima svakakvih budzenja tako da nemogu bas sa sigurnom tacnoscu garantovati podatke
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Mozda po nekim starim standardima, al zapravo ima kak su decki vec rekli. Cca 5ks.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
G200 je tip motora, a oni brojevi su serijski brojevi. Sam motor ima 3,7 Kw (5,032 KS). Oznaka Mtk F600Y, mogla bi značiti da mtk sa tim motorom reproducira max snagu 6 KS. Ako bismo usporedili f420 bi po tome imao max snage 4,2 KS, dok sam motor G150 (144 cm 3) ima 3,65 KS. N motoru G150 samo piše kubikaža. Za G200 znamo da ima 5 KS i 197 cm3. Ako 5:197=0,025 dobili smo snagu po cm3 i sad to pomnožimo 0,025x144=3,65 to bi bila snaga motora G150, a mtk s tim motorom ima oznaku f420 ili f400. E sad da li je to točno? Isto tako je i sa modelom Mio 350 (što bi značilo da ima 3,5 ks), motor Tomos 60 cm3 max snage 2 KW (2,72 ks).:(bow):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
što ako na hondi 350 nije motor 60cc nego 80cc, ili točnije umo-08????
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Honda 350 ne postoji, nego je to model Mio 350 sa Tomosovim motorom umo 06 (60 cm3) max snage na 5800 okrt. 2 KW sa reduktorom. A Tomos umo 08 (80 cm3) max snage 1,5 kw na 3500okrt. je na modelu Mio 250 (ima jedna slika u temi "male motokopačice" u postu br. 5. Stvait ću još koju sliku ako nađem, ali ne u ovu temu.:icon_e_ugeek:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to su tipovi otprilike pisani po nekoj ajd da kazemo pribliznoj snazi . bar ja tako mislim jer i stare mere snage i sadasnje nisu iste. tipova ima dosta sto hondinih sto licencno radjenih preko mio standarda. ali sve se svodi fakticki na dva tri tipa menjaca na koje je ubacivano sve zivo od motora. najbitnije je da sve dosta dobro sluze svojoj svrsi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Koje su stare mjere a koje su nove mjere snage ?
Motokultivatori Honda su jedno a motokultivatori Mio Standard sa Hondinim motorima i ostalim motorima su drugo. Mtk Honda ima kod nas jako malo. Ja ne bi znao nabrojati niti jedan model, dok Mio Standardovih najmanje 15 različitih modela.:8):
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
ja imam Mio Standard sa hondinim motorom kad sam ga kupio covijek mi je rekao da on ima 6.5konja.sad koliko je to istina neznam
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Nekad snaga nije bila unificirana pa je gotovo svaka zemlja imala nekimsvoj standard. SAE, CV, BHP, DIN, koji je najslicniji danasnjem ISO-u, ili SAE j 1995(sae j 2723). Odstupanja su bila i do 20%. Pa zbog toga dolaze i rezmimoilazenja. posebno su Ameri imali vrlo optimisticno oznacavanu snagu, zato jer su snagu mjerili brutto, bez ikakvih gubitaka.

honda@
Evo original za Hondu
http://cdn.powerequipment.honda.com/engines/pdf/manuals/3188300.pdf
 
Posljednje uređivanje:

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
rađeno je po licenci pa je sve to isti k.. ko na malog imt-a kad kažu ferguson
 

Najnoviji postovi

Na vrh