• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
kako ti radi motor? vidim da je dmb pa neznam možda te zeza,jer ako te zeza nije isplativo popravljati neke veće kvarove.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Evo ja sam si kupil danas 5 Litri SAE30 ulja i 3 litre SAE90 za mjenjač.
Ovaj mtk sam kupil neki dan i veli prodavač da je stajal oko godinu dana.
20130305_131558.jpg

Ima tko kakve prijedloge za mjenjanje ulja u mjenjaču i mašini? Treba na nešto paziti da se ne zajebem?
Ovi gumeni držači za haubu su totalno sranje. Ima tko kakav domaći izum koji to bolje drži možda?
:icon_scratch:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
upali ga da radi barem pola sata sad po ovoh hladnoći.kad se ugrije ulje će lakše isteći.dok radi pripremi sebi posude u koju ćeš staro ulje istočiti.Imaš li one bakarne podloške što dođu na čepovima mjenjača ili motora kao dihtung.


to je to,nema tu zajeba.:icon_weed: osim ako nezamjeniš ulja prilikom sipanja,ili zaboraviš začepiti motor i mjenjač prije sipanja ulja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ovi gumeni držači za haubu su totalno sranje. Ima tko kakav domaći izum koji to bolje drži možda?
:icon_scratch:

da,sranje su,poslikam ti svoj home-made uradak....
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ja sam stavio komadić drveta i magnet od starog hard diska i mogu reći da je super :eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Htio sam provjeriti stanje ulja u mjenjaču. Pa ne mogu otvorit taj šaraf. Izgleda da nije željezni nego iz plastike i četverokutasti. Kada ga ključem otvoriti onda proklizava. Kak bi to čovjek sredil? :icon_scratch:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cekaj more kakav plasticni. to mora da je neko menjao. metalni sraf mora biti sa prednje strane menjaca ispred poluosovina .ako je plasticni kokusaj klestima jacim uhvatiti i otpusti i taj zameni.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
i kod mene je plastični,i kod novih su plastični,i čak su kraće šipke kod novih tako da nemožeš izmjeriti ulje po njima nikako.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
i kak ga izvadiš? jel ima navoj il se čupa? :confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
I kod mene je plasticni, ja ga odvrcem sa nastavkom za gedore, knap je ona cetvrtka na nastavku za taj plasticni cep. Onda kljuc 13 viljuskasti na drugi kraj nastavka i odvrci ili zavrci kako volis.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Poludjet ću :mur:
Nikako da ga otvorim a ne usudim se više jer je več obrušen do kraja. Jeb** onom tko je odlučio koristit gumene čepove! :mad::


Poslije budem pokušao staviti WD-a malo

20130307_135157-1.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tu ti vd. nece mnogo pomoci jel plastici je navoj vecinom u plusu a to nije odavno odvrtano. samo jako stisni do dna srafa papagajkama ili manjim rocanglama i na zez ga cimni pa popusti pa opet cimni.mora otpustiti. jeb.....ih konstruktor. kupi drugi posle jer moguce je da je i nakoso zavrnut pa zeza. to se ovlas stegne da se maltene rukom otpusti. ako nemoze uzmi srafciger i sa strane u taj deo plastike do dekla [sesir] udaraj da se odvrce pa nek se i cepa .mora krenuti. na par mesta probaj. na udarac nailakse popusti
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sad ga razčerupaj do kraja,na svaki način če morat doč drugi ili novi.Ovog je i boja zapekla,vjerovatno si prvi za kontrolu ulja.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
I kod mene je plasticni, ja ga odvrcem sa nastavkom za gedore, knap je ona cetvrtka na nastavku za taj plasticni cep. Onda kljuc 13 viljuskasti na drugi kraj nastavka i odvrci ili zavrci kako volis.

E ovako sam uspio. Ulje mi zgleda ok. Po čemu skužit ako treba mjenjat? :icon_scratch:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
E ovako sam uspio. Ulje mi zgleda ok. Po čemu skužit ako treba mjenjat? :icon_scratch:

nemoj tome vjerovati dali izgleda ok ili ne.mjenjaj,nekošta to puno,i daj taj čep prije sipanja ulja nekom tokaru da ti napravi jer ako se tako loše skida može se svremenom oštetiti i eto problema.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ispusti ga dole pa ces videti sta je sve na dnu. ionako godinama sve se skuplja u ulju i ide dole.kad se biksnuje birac i skine poklopac tek je strahota pogledati kako je u vecini slucajeva sve pordjalo kad se nemenja redovno.
 
Z

zeljo2

Guest
pozdrav forumasi iz osijeka sam imam problem sa frezom muta mislim gorenje 8 ks 3 brzine naprijed i rikverc ovako kada dugo stoji upalim je stisnem kvacilo i nemogu ubaciti u brzinu,skripi mjenja i neda se ubacit nakon toga sve je ok hvala unprijed
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pretpostavljam po svemu imaš konusno kvačilo uronjeno u ulje, jel? po svoj prilici je potršeno i ona jednostavno konus postane, ajmo to tako reč, blaži, i onda ucvikava kad se ohladi i odstoji....riješenje, je nova obloga na zvonu....:icon_scratch:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
kupi drugi posle jer moguce je da je i nakoso zavrnut pa zeza. to se ovlas stegne da se maltene rukom otpusti. ti

na žalost ima samo plastični novi koji je za.urac.......
nasuo 3.5 litre novega,ušerafim mjerač a on suh ko barut,bit će da je šipka prekratka....:icon_twisted:

Zagi82,ovo je za tebe,ako mail nije uspio....
http://speedy.sh/mN2uk/Freza-Labinprogres-specijal.pdf
http://speedy.sh/fkeQt/TPS-PP-1500-S-1.pdf
http://speedy.sh/7tXyP/LDA-75-80-450-451-510.pdf
http://speedy.sh/hPcB6/special.pdf
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pozdrav forumasi iz osijeka sam imam problem sa frezom muta mislim gorenje 8 ks 3 brzine naprijed i rikverc ovako kada dugo stoji upalim je stisnem kvacilo i nemogu ubaciti u brzinu,skripi mjenja i neda se ubacit nakon toga sve je ok hvala unprijed

procitaj postove o muti mkt.cini mi se da je jos neko pominjao taj problem sa kvacilom. moguce je cak od stajanja da slepi lamela.probaj pre paljenja tako kad duze odstoji da ubacis u brzinu i stisnes kvacilo pa da je povuces ili trznes malo napred nazad da odlepi ako je do toga.onda upali pa probaj. desavalo se to na nekim mkt isto kad duze odstoje da zalepi
 

Najnoviji postovi

Na vrh