• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
po svemu mi lici na original lombardini motor. dmb motori sto se radili u beogradu u rakovici su oznake 3LD450 od 14ks i on je kopija i istovetno skoro izgleda samo sto su crne boje i motor i rezervoar. i ima serija novijih koji su ubacivani u super specijala a oni imaju lim oko zamajca malo cetvrtastiji . njemu je oznaka 3DM 515 i ima 12,5 ks. ukucaj na google dmb dizel motori pa ces videti kako izgledaju. moguce i da je neko menjao motor pa ubacio lombardinijev ali to je jos bolje ako je tako.

3LD450 nema 14ks,ima 9.2kw,pa izracunaj,sigurno je slabiji od 14ks,a to 14 ks je po narodski receno,ali da sad opet ne pocinjemo raspravu,svejedno ima ks koliko mu je dovoljno.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
po svemu mi lici na original lombardini motor. dmb motori sto se radili u beogradu u rakovici su oznake 3LD450 od 14ks i on je kopija i istovetno skoro izgleda samo sto su crne boje i motor i rezervoar. i ima serija novijih koji su ubacivani u super specijala a oni imaju lim oko zamajca malo cetvrtastiji . njemu je oznaka 3DM 515 i ima 12,5 ks. ukucaj na google dmb dizel motori pa ces videti kako izgledaju. moguce i da je neko menjao motor pa ubacio lombardinijev ali to je jos bolje ako je tako.



Kako ja da provjerim i tacno ustanovim koji je to motor jel to pise negdje na njemu ili ?
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
cek malo dal se te tri brzine neodnose na donji kardan. [ remenicu] gornja remenica treba da ima smer kontra od sata posto je na direktnoj vezi sa motorom preko spojnicke. i mislim da ima samo 3000 mah broj obrtaja koliki su i brojevi obrtaja motora jer i on mah ide do 3000 . ovaj donji izlaz ide preko menjaca i ima sporu - brzu i sinhronizovanu za vucu na sva4 tocka. koliko se secam je tako[/QUOTE

Tako mi piše u tvorničkom priručniku, pa mislim da mora biti tako. Pa napisao sam da je obrnuto od kazaljke na satu. Na donjem ustvari imaš dvije brzine jel ne radi vratilo u rukvercu. Plus normalno sinhronizacija.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mora na onoj plocici sa desne strane motora pisati ako se nije izbrisalo. tip motora. u pravu si sumadinac , na brzinu sam pogledao a dve tablice sa snagom a nisam obratio paznju gde je po din normama. taj je 10ks 3LD 450
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moguce da se i pobrisalo .to je jedini nacin jer to je fabricki podatak o kom je tipu rec
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Majka mu ga stara morel se kako od oka skenirat da vam poslikam detaljnije pa da vi koji se bolje razumijete ocjenite ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
postavi slike sa strana da se vide . nisam siguran samo da nije stari tip dmb .prva serija. ali sve mi lici na lombardini. spor mi net i iskace pa mi je jako teko proveriti.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
junior mundial 8 ks

pozz ljudi!

da skratim priču... imam problem s radom ove mašine... pred sezonu očiščen rezervoar, fergazer, stavljeno nova svječica, ... kao i obično svih prijašnjih godina...stroj radi samo pod "čokom", kad stavim na pola zaletava se i trokira (baca oblačiće crnog dima uz lagano puckanje), bez čoka ne radi .... svječica je garava - znači da nekaj ne valja s smjesom iz fergazera... al dal je to samo to? nikad dosad nisam imal ovakav problem... hvala na bilo kakvim informacijama... ;-)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ima kakav filter od goriva pregledaj prvo to .a siguran sam da je trunka upala u glavnu diznu za gorivo i smanjila protok. skini lonce karburatora gde su plovak i iglica i videces dizne. mozda i spolja ima neka. uglavnom ocisti i produvaj dizne i karburator i bice u redu. hoce se od aditiva od goriva prilikom stajanja da stvori trunka pa zeza
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
... nema kaj nisam očistil... sve kaj se u sistemu paljenja da očistiti... fergazer sam rastavil i sve prodihtal nekoliko puta, plovak podesil, al ne pomaže... jučer sam frezal pod čokom jel drugačije nejde... al nije to to...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze biti i da ti provlaci fals vazduh negde izmedju karburatora i motora. moras dobro pregledati i izduvati sve kanale gde su dizne . desi se i u kanalu da zapekne trunka ili kamenac.cim radi samo sa pola sauha znaci da nema dovoljno goriva. pogledaj i zazor na platinama dal nije manji od 0,4mm kad su na bregu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ima kakvo sito u rezervaru da nije do pola zastopano od smeca jer ti ne dobiva dovoljno goriva,kad mu das cok smanjis mu kolicinu zraka i onda radi jer dobiva malo goriva.
Nekaj je sa plovovkom tu nekaj on steka.
Neznam kakav fergazer imas al vecina ima mrezicu na ulazu u njega i tu se zastopa.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
... nema kaj nisam očistil... sve kaj se u sistemu paljenja da očistiti... fergazer sam rastavil i sve prodihtal nekoliko puta, plovak podesil, al ne pomaže... jučer sam frezal pod čokom jel drugačije nejde... al nije to to...

skini filter od zraka i upali ga bez njega i vidi ima li razlike
 

tihomiy

Novi član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
22
lombardini diesel paljenje?

pozdrav..

pukla mi je naprijed remenica za paljenje na koju se mota strik, pa ako tko zna gdje bi se to moglo nabaviti ili ako od vas mozda netko ima za prodati. (I kako se to tocno zove)

Radi se o motoru Lombardini LA 520
 
Posljednje uređivanje:

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
moze biti i da ti provlaci fals vazduh negde izmedju karburatora i motora. moras dobro pregledati i izduvati sve kanale gde su dizne . desi se i u kanalu da zapekne trunka ili kamenac.cim radi samo sa pola sauha znaci da nema dovoljno goriva. pogledaj i zazor na platinama dal nije manji od 0,4mm kad su na bregu

... to s falš zrakom bi moglo bit, gledal sam gde bi ga vuklo... na svim spojevima su diftungi, dotegnuti... fali mu očito zraka kad pod čokom dela... a svečicu sam stavil novu iz dučana, zazor nisam meril...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Jel ima kakvo sito u rezervaru da nije do pola zastopano od smeca jer ti ne dobiva dovoljno goriva,kad mu das cok smanjis mu kolicinu zraka i onda radi jer dobiva malo goriva.
Nekaj je sa plovovkom tu nekaj on steka.
Neznam kakav fergazer imas al vecina ima mrezicu na ulazu u njega i tu se zastopa.

...rezervoar, filter, fergazer - sve kompl očišćeno... plovak podešen tak da zatvara...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neke bez filtera jos teze rade jer moraju imati odredjen otpor vazduha da bi karburator radio kako treba. dal ti slucajno nepukce na karburator ili filter . da povraca kompresiju kroz ventil. cuje se cudan zvuk , stavi ruku na karburator kod sauha ali ne da zatvoris i pokusaj da osetis dal te neudara cisto u ruku ponekad vazduh iz karburatora. ako samo uvlaci sto bi i trebalo normalno kad je daj joj gas malo veci i rukom nakratko zatvori skroz usis karburatora na 2-4 sek . dok se skoro neugasi i skloni ruku . drugom rukom probaj na karburatoru da rucno tada das pun gas da proguta to gorivo. pokusaj par puta tako jer cesto tako ga uspem procistiti kad se nevidi trunka. ako se i ugasi prilikom takvog postupka vrati sauh i pun gas i pali .hoce da presisa tad pa iz dva tri pokusaja ce prihvatiti.vidi onda hoce li raditi. ovim postupkom zaustavljas joj vazduh skroz pod vecim obrtajima i motor pravi veliki vakum koji tada hoce proterati nekad zapusenje iz kanala. znaci prvo veci gas rukom daj cisto turiras a u tom trenutku vece turaze zatvoris dlanom usis karburatora 2-4 sek i skloni dlan i pun gas da proguta i da se neugasi pa ponovi tako par puta
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
neke bez filtera jos teze rade jer moraju imati odredjen otpor vazduha da bi karburator radio kako treba. dal ti slucajno nepukce na karburator ili filter . da povraca kompresiju kroz ventil. cuje se cudan zvuk , stavi ruku na karburator kod sauha ali ne da zatvoris i pokusaj da osetis dal te neudara cisto u ruku ponekad vazduh iz karburatora. ako samo uvlaci sto bi i trebalo normalno kad je daj joj gas malo veci i rukom nakratko zatvori skroz usis karburatora na 2-4 sek . dok se skoro neugasi i skloni ruku . drugom rukom probaj na karburatoru da rucno tada das pun gas da proguta to gorivo. pokusaj par puta tako jer cesto tako ga uspem procistiti kad se nevidi trunka. ako se i ugasi prilikom takvog postupka vrati sauh i pun gas i pali .hoce da presisa tad pa iz dva tri pokusaja ce prihvatiti.vidi onda hoce li raditi. ovim postupkom zaustavljas joj vazduh skroz pod vecim obrtajima i motor pravi veliki vakum koji tada hoce proterati nekad zapusenje iz kanala. znaci prvo veci gas rukom daj cisto turiras a u tom trenutku vece turaze zatvoris dlanom usis karburatora 2-4 sek i skloni dlan i pun gas da proguta i da se neugasi pa ponovi tako par puta

...hm... probal bum to sutra...:(y)....
... na pola čoka radi na rubu gašenja ali si otvara fergić i tak se "održava" na životu i u taktovima (nepravilnim) baca crne oblačke dima...kad čok vratim skroz - krepa ...
..probal sam šarafiti po ler gasu i onoj iglici s federom kaj se koso se zabada u fergazer - ništ ni pomoglo...

...al svaki savjet dobro dođe pa bum probal ovo kaj veliš...
 

Najnoviji postovi

Na vrh