• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne zatvara ti plovak .

.ako motor dobro radi možda si ga samo ostavil u nagnutom položaju ..motor bi trebal stajati ravno kad ga ne koristiš , jedan trček riješi problem , xd

a i pipica nije bezveze na rezervaru
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kakva je procedura da se zamjeni kardanska osovina i treba li jos sta uz nju zamjeniti osim lezajeva kad se vec vadi vani?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Skineš 4vijka M6 na prirubnici..gubec u grabu da ne curi ulje. ...uključi brzu ili sporu frezu čitso preventivno...izvuci vratilo van...tu nastupaju segerice ležaj semering...ono kaj moraš paziti..na vrhu vratila je iglčasti ležaj..na vratilu je muški dio..znači ležaj je u rupi..ovog trena se ne mogu sjetiti dal ima kavez ili ne...mislim da ne..sex je ako ti ispadnu ..rolice
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Krivo sam napisal . Treba uljučiti sinhronizirani pogon prikolice a ne frezu.
Mogao bi ispasti zupčanik iz vilice..sve to ne bi bil neki problem jer bi to namjestio prije vračanja vratila..
 

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
Goldoni Labin progres LDA 450

Gdje naci najpovoljnije djelove za generalku?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Goldoni Labin progres LDA 450

ja sam nekad u VOGER-u ..

molim te ako istražiš povoljnije da javiš ovdje
hvala
 

nivano

Novi član
Tu od
1 Ruj 2014
Poruka
2
Imam Labinprogres 8ks dizel, neće da upali, iako je normalno radio prošli vikend. Znao mi je ostati bez goriva pa sam ga poslije palio bez problema..., pa rekoh mozda je sada u pitanju po prvi puta zrak??? Jel ima neko da mi zdravoseljacki pojasni kako se odzracuje (ako moze i fotka). Ima tih nekih crijeva koje idu dolje pa gore??!! ;)

Unaprijed hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,587
Jesi li ikad mijenjal filter goriva u rezervoaru i ispral rezervoar od taloga?

Kad prijatelj nije mogel zapaliti LDA450, odzračili smo ga otpuštanjem lajtunga na dizi, i vrtili radilicu dok nije počela špricati nafta. Nakon kaj smo zategnuli maticu, vužgal je bez brige.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam Labinprogres 8ks dizel, neće da upali, iako je normalno radio prošli vikend. Znao mi je ostati bez goriva pa sam ga poslije palio bez problema..., pa rekoh mozda je sada u pitanju po prvi puta zrak??? Jel ima neko da mi zdravoseljacki pojasni kako se odzracuje (ako moze i fotka). Ima tih nekih crijeva koje idu dolje pa gore??!! ;)

Unaprijed hvala
pa jel ovaj put ostao bez goriva?
 

TrazimSklopku

Novi član
Tu od
18 Srp 2018
Poruka
10
Gdje kupiti priključak / sklopku / spojku za kardansku prikolicu

Pozdrav forumu, imam Labin progres Super Lux (onaj od 14 konja), i prikolicu za njega koja je kućne izrade. Problem je što je priključak u katastrofalnom stanju, prikolica doslovno vijesi prema dolje, teško za upravljati, ručke zapinju za noge, a napravljeno tako glupo da se više tu ništa ne može zategnuti i dovesti u red.

Pa sam mislio kupiti original i to zavarati na ovu prikolicu. Međutim, nisam nigdje našao da se može kupiti samo taj priključak prikolice.

Znači ovo tražim:
https://i.imgur.com/dtmLjR1.png

Zna li itko gdje bih mogao kupiti tj. naručiti?

Unaprijed hvala!
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Re: Gdje kupiti priključak / sklopku / spojku za kardansku prikolicu

To se može vrlo lako sam napraviti.

Na ovom forumu mislim da postoji radionićki crtež sa svim dimenzijama.

Treba mi vreme da preturam po svojoj arhivi.
 
Posljednje uređivanje:

TrazimSklopku

Novi član
Tu od
18 Srp 2018
Poruka
10
Re: Gdje kupiti priključak / sklopku / spojku za kardansku prikolicu

To se može vrlo lako sam napraviti.

Na ovom forumu mislim da postoji radionićki crtež sa svim dimenzijama.

Treba mi vreme da preturam po svojoj arhivi.

Hvala velika za ovo!
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Pozdrav svima!

Posedujem LABIN PROGRES SUPER SPECIJAL i to još od 1984 godine prošlog veka.

Da li postoji rešenje za lakše okretanje upravljača levo ili desno (napred ili rikverc) kad se vozi sinhronizovano na sva 4 točka sa jedno-osovinskom prikolicom koji prenese pun teret od oko 1000 kg?
 

Najnoviji postovi

Na vrh