• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ja sam na fergazeru snizil malo razinu goriva, jer je crno dimil pri dodavanju gasa.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
aj već kad ste počeli o la300 :biggrin:

sve šljaka kolega zj :(clap): nedavno zamijenio svjećicu na svom jer se već potrošila, stavio f70

počeo mi puštati rezervoar, dal da krpim ili uzmem drugi dobar? ako tko ima neka javi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Kolega Samko, uvijek me stegne pri srcu kad se javiš u jednoj od ovih tema.
No dragomi je da motor radi već više od dvije godine pri tebi. Vjerojatno je više sati napravil neg onih 10-tak godina pri meni.
 

Saitek

Novi član
Tu od
4 Kol 2017
Poruka
2
Pozdrav, problem s mojim super special luxom me doveo na forum. Pa da pocnem, nece li se naci neko dobar da mi da odgovor.
Danas pod blagim opterecenjem, ne vise od 400kg zajedno sa mnom, uz kardanski pogon isli smo on i ja uz brdo. Druga brza, 3/4 gasa kad osjetih da gubi snagu. Dao sam i ostatak gasa jer je malo falilo da se popnemo kad na filter zraka poce izbacivati ulje i dim. Odmah sam ga ugasio i zanima me sta dalje?

Je li se nekome desilo, sta bi moglo biti razlog te je li opasno?
Da li mogu sam odraditi nesto ili je servis potreban prije nego ga nastavim derati? Mozda novi motor? :icon_syda:
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Provjeri razinu ulja u motoru i ulja u filteru zraka. Ako je sve ok, pali i vozi. Okrenuo se smjer vrtnje motora. Na auspuh je vukao zrak a na filter dim. 90% šanse da je sve u redu. Sretno.
 

Saitek

Novi član
Tu od
4 Kol 2017
Poruka
2
Hvala drug na brzom odgovoru, dobio sam isti odgovor od jednog servisera labinaca. Ulje redovno provjeravam, a sinoc sam iako je ovo proslo "staro" tek 20tak radnih sati, ubacio novo za svaki slucajj. :D
Jutros upaljen labin, sve je kako i treba, izgleda druzit cemo se on i ja jos neko vrijeme. :icon_pidu:
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Hoče se to dogoditi i kod paljenja(starta). Nisi prvi. Ali malo panike ne škodi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,520
Ako se cima kod startanja, ili ne potegne dovoljno, to nije iznenađenje. Imam iskustva. Ali u vožnji ??? Kao da je krenul malo natrag u brzini za naprijed.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Samo ću ti reći nov mjenjač i freza, a motor je i dalje od tebe. Pali i radi bez greške.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Drago mi je. Nek samo ide.
A vele da LA300 ne valja!
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
112
Bok, decki kupil sam nosač filtera i filter za super specia( :14 ks:) , zanima me kako se montira da filter gleda gore ili dole :(giggle):
Filter ulja motora je u pitanju.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pozdrav.
Pisao sam vam dami ponekad se desi da moj GREEN 14 ks ponekad kao da povučeu desnoi za sekundu -dvije otpusti. E pa sada smo otvorili mijenjač i ima svega. Prvo na oba trkaća fali po jedan i po zub , desna poluosovina je dobila isto tako , pa moram reći i lijeva ali puno manje.Semering smo morali pokidat i to vam je to. Majstor gleda ali ne vidi uzrok.
Danas samu agro domu uzeo djelove i cijena za sve djelove i to : desna poluosovina, ljeva poluosovina , dva trkaća ,semering, poklopci poluosovina, set brtvi :UKUPNO: 1990 kn.UŽAS...

U ENTRADI 850 kuna skuplje.

Pita me ovaj prodavač da se to desi kada se eventualno učestalo pretovaruje kardanska prikolica, a ja mu odgovaram da tu prikolicu ni ne vozim jer koristim manju.

Pa me sad zanima dali netko naslučuje ili ima nekih iskustva s time što bi mogao biti uzrok, jer ipak motokultivator je star 3 godine i 99% služi za lakši prijevoz.

Unaprijed zahvaljujem.....

Ja imam isti motokultivator i kardansku prikolicu, onu manju nemam, iako piše u deklaraciji da je nosivost prikolice 1000 kg dobro pazim da je ne pretovarim preko 500 kg posebno ako je put jako uzbrdo onda računam da je 300 kg optimalni maksimum. Mislim da ti je to sve otišlo jer si vjerovatno bio pretovario prikolicu ( bez obzira što to nije kardanska ) jer motokultivatoru je još i veći napor vući običnu prikolicu posebno ako je uzbrdo. Da sam na tvom mjestu ja bih pogledao koliko piše u deklaraciji te prikolice koliko kg se može tovariti, pa bih ubuduće tovario cca. do pola te vrijednosti .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,817
Ja sam vozio paletu betonskih blokova pa nisam ništa polomio.
 

Necotv418

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
4
Labin mondial lda530

Pozdrav svima imam labin mondial motor lda530 intresuje me gde uklopiti bregastu osivinu na radilicu

Jer na bregastoj ima tackica a na radilici nema tackica pa me intresuje koliko zubaca od klina uklopiti bregastu znam da za tomu vinkovica kojeg imam uklapa se tacno na kajli

Molim za pomoc
e218c70ad02efee1b28a8988f6555502.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L21 uz pomoć Tapatoka
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Majstori, da li mi može netko reći zašto je na mojem labincu benzincu procurio benzin na filer zraka? Ostavil sam ga s nešto benzina u u rezervoaru u subotu i danas dođem na selu i vidim ispod je mlaka bezina i tražim sve gdje je procurilo kad vidim kaplje iz filtera, nutra filter do pola mokar od benzina. Zašto je došlo do toga prelijevanja iz fergazera u filtar?
 

Najnoviji postovi

Na vrh