• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nema veze koliko se vozi , vidiš da dio gdje su brzine nema korozije , tu zupčanici bacaju ulje , problem je iznad diferencijala jer on ne baca ništa ...
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ako neko zna za nekog ok električara koji zna reparirati alnaser(i koji može nabaviti dijelove za reparaciju) od Labinprogres motokultivatora zamolio bi da mi kaže?
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav
dali mi može netko reći,gdje bih najpovoljnije mogao nabavljat neke zubčanike za mjenjač za green 14 ks, ja sam iz Osijeka.
Majstor mi javio da je rastavio pa da će mi neke stvari trebati.

Unaprijed zahvaljujem....
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Probaj Masiva Bjelovar.
Agro dom Zagreb.
Entrada Sesvete
Masiva je povoljnija. Ako admin smatra reklamom molim obrisati post.
 

barraberson

Novi član
Tu od
18 Tra 2016
Poruka
8
Postovani, potrebna mi je vasa pomoc... Masinerija mi je daleko, a radi se o malom labinu - Goldoni Mondial by Labin progres sa motorom la300.

Tragam za zenskom spojnicom orudja koja ima 12 nutova pa mi je potrebna informacija u vezi sa dimenzijama - precnik nuta i kanala... Moze li neko premeriti i podeliti podatke? Tragah po forumu, ali je ova tema preobimna...

U prilogu saljem sliku izlaznog prikljucka kardanskog vratila moje masine.
Pozdrav i hvala unapred!
 

Prilozi

  • 3172016145118.jpg
    3172016145118.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 590

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Toga imaš za kupiti. Ozubljenje kardana je standardno (mislim 20x17, 12z).
 
Posljednje uređivanje:

barraberson

Novi član
Tu od
18 Tra 2016
Poruka
8
Da, trazim zenski deo jer bih pravio roto kosu. Zvao sam par prodavaca svi se cude kada spomenem 12 nutova...

Znaci; precnik je 20mm, duzina 17mm? 12z je..? (Izvinjavam se, nisam poznavalac)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
12z je 12 zubi.
Imam takvu ozubljenu čahuru. Kupljena je u Agro domu u Zagrebu.
Pitaj u tvornici MTK u Knjaževcu. Oni su izrađivali nekaj za Labinprogres.
Ili poduzeće Entrada. Oni su sad vlasnici Labinprogresa i zastupnici Lombardinija za exJugu. Vjerojatno imaju i koju trgovinu u Srbiji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Postovani, potrebna mi je vasa pomoc... Masinerija mi je daleko, a radi se o malom labinu - Goldoni Mondial by Labin progres sa motorom la300.

Tragam za zenskom spojnicom orudja koja ima 12 nutova pa mi je potrebna informacija u vezi sa dimenzijama - precnik nuta i kanala... Moze li neko premeriti i podeliti podatke? Tragah po forumu, ali je ova tema preobimna...

U prilogu saljem sliku izlaznog prikljucka kardanskog vratila moje masine.
Pozdrav i hvala unapred!
ako izbace oči treži taj dio kao rezervni dio od freze ..u svakoj frezi ga ima
 

barraberson

Novi član
Tu od
18 Tra 2016
Poruka
8
Nadjoh je danas putem telefoniranja! "Ozubljena caura" je code name u old school prodavnici :)

Plan se razvija polako. Ocrtao sam mere za nosac kose pa bih za svaki slucaj proverio sa vama da li neko vec ima skinute dimenzije ili treba nekih korekcija..?

U prilogu je slika dimenzija do kojih sam dosao.
 

Prilozi

  • 20160419_000047~2.jpg
    20160419_000047~2.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 128

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ljudi na kultivatoru su mi izlizane prve gume. Sad gledam, originalne kostaju skoro duplo nego Trayal gume po 300kn... Jel ima netko Trayal gume, to valja sta?
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Cijene za gume su dosta visoke. Ja sam kupoval 5.00-12 i bila je oko 340 kn savina 4 platna. Slijedeće će sigurno biti s barem 6 platna. Preko amazona iz njemačke su od 40 eur. Još nisam dobio odgovor da li 6.5/80-12 mogu na origin falge 5.00-12.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Imam ti ja Trayalke jedno 3-4 godine,za sada su se pokazale ok.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Cijene za gume su dosta visoke. Ja sam kupoval 5.00-12 i bila je oko 340 kn savina 4 platna. Slijedeće će sigurno biti s barem 6 platna. Preko amazona iz njemačke su od 40 eur. Još nisam dobio odgovor da li 6.5/80-12 mogu na origin falge 5.00-12.
može link za gume ?

ako trebaš imam sigurno jednu felgu od fiče , možda i dvije?:icon_pidu:
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Moj ima 5.00-12 a tastov 5.00-15. Razlika, veća guma brža i slabiji uz brijeg. Manja (meni draža) jači uz brijeg i stabilnija u nagibu. Možda je samo osječaj takav ali manji kotači mi lakše gutaju grabe i neravnine. Ne razbacuje ručke ko veči kotač.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Može biti, mene užasno muči kad se vozim po putu u kojem su tragovi od velikih traktora. Stalno mi ručke baca, poludiš... Ali veća guma bi trebala gutat bolje manje grabe nego mala, jer jednostavno prek nje prejde :confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh