• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Može li mi netko reći koji je ovo motokultivator? Izbacuje iz brzina, koliko vrijedi po vama? Motor odličan po prodavaču.

VxtYmb9


k1Ti9Hd


motor je lda 451
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Curi ulje iz desnog točka labin green pomoć?

Pozdrav

Posjedujem motokultivator green , te me zanima danas nakon par dana stajanja dođem i vidim da mi curilo ulje iz desnog točka tj. unutar felge iz onog poklopca ili već što je, pa me zanima dali je to semering ili ?.....
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Dali se taj poklopac može kako fiksirat ,zamnjenit, ili šta?... kada sam ga gledao vidim da stoji ukoso .
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ako je to taj sa slike (izgleda potpuno nov) i još ako je u garantnom roku, onda pravac servis.
Ako pak nije onda treba taj poklopac skinuti i vidjeti koji je uzrok puštanja ulja (prije toga naravno ispustiti ulje). Pošto si već ustanovio da stoji nakoso, treba utvrditi zašto ? Možda je taj poklopac samo otpušten ?
Probaj ga samo pritegnuti, pa vidjeti da li će i dalje puštati.:(happy):
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Tijekom frezanja i košenja prošle sezone mi se iskapčao pogon freze.
Danas sam konačno otvorio getribu:

Utori na osovini za ukapčanje vratila mi ne izgledaju loše.
Kuglica izgleda OK, možda je oslabila opruga.

Razmišljam da pod oprugu podmetnem vijak:

Ovo je prvi put otkad je kod mene da otvaram getribu i imam kaj vidjeti.
Otvorio sam je zbog jednog problema, a našao sam drugi.
Pužno kolo je prilično potrošeno.

Kaj mislite da mijenjam odmah pužno kolo ili da radim još ovu sezonu, pa na jesen generalka?
95 % radnih sati stroj tera strižnu ili rotacionu kosu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Opruga s vremenom oslabi pa bi je dobro bilo zamijeniti novom (ako je možeš naći), ako ne onda je možeš malo podložiti. Dobro bi bilo da odmah promijeniš i pužno kolo, dosta je potrošeno i već kad je otvoreno.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Pužno kolo 1200kn!!
Jel zna netko gdje ima jeftinije?

Kod vađenjapužnog kola jel se može izvuči pogonska osovina kotača u stranu ili se mora vaditi i osovina sa brzinama?
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav
Imam noviji labin SS 14ks(3 godine ) , pretežno ga upotrebljavam za transport ( manja prikolica) i možda dva tri frezanja u godini, te imam barem mislim da mi se možda dva tri puta u vožnji kao da mi povuče u desno ,teško je skrenuti nakon par sekundi opet sve normalno.
pisao sam prije cca mjesec dana da mi je curilo iz kotača tamo gdje je onaj poklopac to sam nabio i sad mislim da više ne curi što vimislite da bi možda curenje imalo veze s ovim što nekad kao povuče udesno.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Meni se to znalo desit, ali ne zato što je bila prenategnuta, nego je pukla nekakva plastična vodilica sajle.

Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
3ld450

Ajde trebam pomoć. Susjed ima motor DMB po licenci 3ld450. Bio je dosta trošio ulje, gurao kompresiju u karter. Kupili smo nove karike, promijenili šeširiće na ventilima i nadali se da će biti u redu. No motor i dalje jednako troši ulje, jednako na mjerač ulja baca ulje. Moja je pretpostavka da je cilindar vjerojatno loš i da bi trebalo napraviti generalku. Kupio bih taj motor od njega za pumpu za navodnjavanje, traži nekih 2000 kuna. Ima li gdje na relaciji Virovitica-Koprivnica-Bjelovar netko tko se kuži u te motore i da ih popravlja? Isplati li se raditi generalka?
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Stipe poprilicno sam siguran da ti je pukla osovinica satelita u diferencijalu , meni se slicno desavalo na labin progres super specijal , ja sam tako vozio skoro godinu dana ali onda sam potrosio dvije i pol tisuce kuna samo na djelove . Morao sam na kraju mjenjati poluosovinu semeringe segere letece i kandjasti prsten ! Mislim da bi ti bilo pametno cim prije otvoriti diferencijal i vidjeti jeli jos uvijek jeftin kvar !
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Malo servisa i usput sređenje brze-spore zablokirala poluga od hrđe.Sjebani su i navoji na nosaču koji drže konzolu balance,sajle isto sve u ku..u.Bolid bi bio dobar za kupit ali ga ne da ,hoče da freza sa njim.
190320161637.jpg
[/url] [/IMG]
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Baš ova kondenzacija je sjebala da brze spore nisu išle.Kuglica i feder toliko zarđalo da štangica nije mrdnula nikud.Ak bi ovaj kultič bio barem malo u transportu bi barem malo svake toliko bacilo malo ulja gore a tak niš suvo ko poper samo kondenz.Nalit ču litar ili više iznad max i još masti oko polužja.:icon_jook:
 

Najnoviji postovi

Na vrh