• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad skineš deklo , povučeš za vratilo , ležaj ostane na vratilu .
Samo pripazi , na kraju tog vratila je igličasti ležaj ..da ti ne ispadne u mjenjač pa bude sranja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
brtva je hrvatska riječ a dichtung je njemačka ..za istu stvar ..nalazi se ispod dekla
ovak nekak izgleda
IMG_0569.jpg

imgres
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
A jel se moze zameniti semering i skidati deklo sa uljem u menjacu? Ili treba da se ispusti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A da da. I ja pitam svasta, hvala na pojasnjenju [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Polen

Novi član
Tu od
6 Lip 2015
Poruka
2
Pozdrav svima,pocetnik sam sto se tice motokultivatora i imam problem pa ako moze neko da mi pomogne naime curi mi ulje u blizin i mjenjaca,dotegao sam vijke ali opet curi

rhqOTVn.jpg
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jel se moze zameniti semering i skidati deklo sa uljem u menjacu? Ili treba da se ispusti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A da da. I ja pitam svasta, hvala na pojasnjenju [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
treba ga ispustiti , naravno da treba :drink:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To je koliko vidim zanemarivo, a ako te baš nervira onda skinuti taj poklopac, promijeniti zaptivku ili nanijeti onaj crveni silikon što se stavlja na karter i slično.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Ako malo slini znači da ga ima (bolje nego da ga fali). Pošto je to gore ispod poklopca (tu dolazi samo ulje što ga zupčanici bacaju gore) i nije opasno kao da je to negdje dolje onda bi više puštalo. Jedino što je ružno za vidjeti i kvari opći dojam. Neka te to ne zabrinjava, samo redovna kontrola ulja u motoru i povremena u mjenjaču.:wink:
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Moze li se dosipati ulje drugog proizvodjaca u menjac? Primaklo se donjoj crticinpa da dodam malo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Pa zamijeni ga već jednom. Zaslužil je je i ispiranje, a ne samo zamjenu ulja.
Sad ti je prilika, kad ga je već ionak pol iscurilo.
Kupi kanticu od 3 litre, i imal budeš i za dolijevanje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moze li se dosipati ulje drugog proizvodjaca u menjac? Primaklo se donjoj crticinpa da dodam malo


Sent from my iPhone using Tapatalk
može , možš ga staviti i koji centimetar višlje od crtice , mislim da ga ja stavljam 4 litre
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
A skoro sam menjao komplet ulje u menjacu. Stavio mu neko po 6e. Ali posle 2meseca pocelo da mi curi na kardanu. Sad zamenio semering i dihtung. Necuri vise. Ali sad moram dodati. A imam tu neko sae 90. Nova je boca ali nije isto kao ono.
E hvala na savjetu. Stavicu mu malo vise. Nadam se da nece skoditi [emoji106][emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ga stavljam toliko da se moči poluga koja nosi vilicu brze/spore ..a to je malo niže od centra gornje izlazne osovine .. tako nekako
 

ivee

Novi član
Tu od
29 Ožu 2015
Poruka
6
Bok becari......imam novi problem jel mi moze neko rec otprilike kolko kostaju semeringi sto idu na osovine kotaca mislim da su 80 x 35 ili 30 x 10..
 

Najnoviji postovi

Na vrh