• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,586
Na taj čep, koji i ujedno ima na sebi šipku za kontrolu nivoa ulja.

c0u3muH.jpg


Ovo je onaj gornji (nije kompletan) može i tu ali ide polakše.

YnL2OXa.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prvi put čujem da se ulje na SSu naljeva kroz šipku za merenje nivoa,zašto je onda tvornički postavljen čep na poklopcu ventila ak ne za nalivanje ulja.Čep na poklopcu služi ako je ispravan i za oddušak.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,586
Ne naljeva se kroz šipku, nego se nju izvadi pa se tek onda može naliti kroz rupu gdje je bila šipka, pa se nakon toga stavi šipka i kontrolira se nivo ulja. A može se i na gornji čep, isti d....k, bitno je samo da ga ne fali. :icon_lol:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A zašto se mučit kroz tu malu rupicu kad ima origi predviđeno da se puni odzgora.Nisi valjda tak da i u auto doljevaš ulje kroz rupicu gde ide šipka za merenje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To misliš na visokobrzinsku obradu? Užarena špena. To je posljedica fenomena kad zbog visoke brzine rezanja(nadkritična) ne dolazi do plastičnog tečenja materijala i kontakt oštrice svrdla i obratka zapravo ima manje trenje. A zbog velike brzine toplina se generira u špeni, ne u kontaktu. Jer nebi taj kobaltni borer izdržal u tak visikoj temperaturi.:icon_pidu:
baš bi htjel vidjeti kak netko doma može isprovocirati takvo stanje :(giggle):

vidia borer za beton se uz malo pažnje može fino naoštriti za takvo bušenje :icon_pray:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
baš bi htjel vidjeti kak netko doma može isprovocirati takvo stanje :(giggle):

vidia borer za beton se uz malo pažnje može fino naoštriti za takvo bušenje :icon_pray:

Doma, nema sanse:(blush):. Obodne brzine su nevjerojatne, 2000-3000 m/min. A opterecenja stroja isto. Znam samo za jedan takav stroj u Hr.
 

anel 558

Novi član
Tu od
13 Sij 2011
Poruka
17
Jedno hitno pitanje.
Radi se o LP SS LUX, u zadnje vrijeme kad se vozi vuče nenormalno u desnu stranu. U svim pogonskim brzina jedno kad se isključe pa preko kardana da prikolica gura ne osjeti se nista ali strasno se cuju zupcanici.
Zvao me gazda da sutra dodem i skinem pklopac mjenjaca pa da potrazim kvar, ako se neko susreo sa sličnim problemom nek se javi pa da ne lutam puno. Hvala
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
Ne naljeva se kroz šipku, nego se nju izvadi pa se tek onda može naliti kroz rupu gdje je bila šipka, pa se nakon toga stavi šipka i kontrolira se nivo ulja. A može se i na gornji čep, isti d....k, bitno je samo da ga ne fali. :icon_lol:

Jel tako i na autu točiš ulje ili skineš čep na poklopcu ventila?
Pa čemu onda služi onaj čep nego za dolijevanje ulja,a koji je ujedno i odušak.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Sti ste ljudi usuli paljbu po Brgudu, nije covjek puno pogrijesio. Na Kipor motorima koji su ugrasjivani na labina ulje mozes samo sipati na otvor gdje je mjerac nivoa ulja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
Ali ovo nije kipor i ima čep na koji se toči ulje.
 

ivee

Novi član
Tu od
29 Ožu 2015
Poruka
6
Bok...imam jedno pitanje za vas. Imam labin progres la 300
I nesto mi steja nemogu ga usaltat u 1.brzinu.
Pa ako mi neko moze objasnit kako se to da nastelat da nemoram ic kod majstora...bio bbi mu jako zahvalan...pozz.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Anel 558 : Ja imam isti stroj i slican problem , hajd javi sta je kod tebe ako si otvorio mjenjac !
 

ivee

Novi član
Tu od
29 Ožu 2015
Poruka
6
A neznam bas da cu to ubrzo rastavljat dok se malo neraspitam kak se to stela....
Posto imam kardansku prikolicu s cetri brzine..pa tak da ove brzine na frezi slabo koristim...osim kad frezam...

I kod mene ti rikverc druga i treca rade normalno i lagano se salta a kad ocu u prvu samo krci i uopce nece uhvatit...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Iskoristiš neki mjenjač s diferencijalom (recimo od Fiće ili Peglice) na prikolici, a kardan koristiš za pogon istoga.
Naravno pogon je samo preko prikolice, a nije 4 x 4, za brzo kretanje po cesti.
 

ivee

Novi član
Tu od
29 Ožu 2015
Poruka
6
A neznam to sam ja tak kupio od nekog dede...stavio bi sliku al neznam kako malo sam si glumpast...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Mogao bi koristiti 4x4, ali u najvećoj brzini tog mjenjača jer onda vrti direktno
Tad pogotovo ne bi, jer je brzina u 4. prikolica jedno 4...5 put brza od najbrze brzine MTK.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nisu ni ulazne brzine iste, treba i to uzeti u obzir.
Motor od fiće recimo vrti do nekih 5000, a izlaz kardana sa mtk pri gasu do kraja ide od 600 do 900 (bar na onim koje sam ja viđao). Valjda bi tad i maksimalna brzina od nekih 80 km/h bila proporcionalno smanjena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh