• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Uključivanje pogona je izvedeno pomicanjem zupčanika. Lako se dogodi da pri uključivanju dođe zub na zub pa se ne da uključiti. Zato možeš uključiti pri laganom gibanju bez tereta.
Dakle, pritisni kuplung i prije nego MTK gotovo stane, lagano povleci ručicu.
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
65
To napravim i kad frezam, nekad jednostavno ne želi od prve uzubit.
Idiotski bi bilo potezati za ručicu ili udarati, što sam znao vidjet da neki rade, na youtube ima dosta takvih snimaka.
Samo popustim kvačilo na tren da se mtk tek toliko pomakne, i onda ušalta bez problema...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Brgud opet prducka najeo se graha, ja po cesti nikad ne koristim 4x4 nije ni zdravo jer nema srednji dif a širina osovina nije ista i desi se da kod skretanja zaglavi... a u najviše slučajeva ga pičim frezom i ništa nije crklo, a tko ne zna i nije za traktore i freze neka stoji doma i igra Farming Simulator
Toma daj slike da vidimo o čemu se radi zašto ti ručice ne odgovaraju uputama, raasprava je otišla u totalno drugom smjeru od pomaganja tebi sa pitanje
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
A koristi se svakako kako kom paše i kako je naviknut, ali u uputstvo a od Labin progresa piše da se uvik koristi sinkro kad je kardanska prikolica.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Svatko neka koristi kako želi , voli, kako misli da je bolje. A to što neki voze ovako ili onako, ili recimo neki likići samo na pogonu od freze (znači samo zadnji pogon), neka voze (njihova stvar).
Svatko ko ima malo malo više iskustva i malo više godina (od recimo nekih nadrkanih frajera), može sam zaključiti da se pod teretom vozi u sinkroniziranim. :geek:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,849
Svatko ko ima malo malo više iskustva i malo više godina (od recimo nekih nadrkanih frajera), može sam zaključiti da se pod teretom vozi u sinkroniziranim. :geek:
Da,samo na kojim podlogama 😉
I to dolazi s iskustvom
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
65
Ok, u uputstvima piše da se treba uvijek voziti sinkronizirano, ali isto tako piše i da se vozi bez proširivača.
U većini slučajeva, po pitanju uputstva, krši se i jedno i drugo.
Držim se iskustva s traktorom da prednju vuču uključujem samo kad je mekan teren i gdje je potreba za njom, ali sam postavio pitanje treba li stisnuti kvačilo prilikom šaltanja jer nemam baš iskustvo i rutinu s ovim mtk.
U uputstvima piše i da se blokada diferencijala vrši prvo kvačilo pa onda blokirati, što je u praksi zapravo nepotrebno...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Blokadu palim uvijek u hodu je često puta drugačije nece ni palit i palim je uvijek kad znam da bi mi moglo izbit volan iz ruku odnosno rukče i do sada se pokazalo dobrim,a kvačilo stisni kad palis 4x4 ali nemoj bzv derat po asfaltu i kad ne treba jer nema smisla
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Šperu možeš uključivati u hodu i bez kuplunga, samo ne u situacijama kad se jedan kotač već vrti brže. Isto ko i na traktoru.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Ok, u uputstvima piše da se treba uvijek voziti sinkronizirano, ali isto tako piše i da se vozi bez proširivača.
U većini slučajeva, po pitanju uputstva, krši se i jedno i drugo.
Držim se iskustva s traktorom da prednju vuču uključujem samo kad je mekan teren i gdje je potreba za njom, ali sam postavio pitanje treba li stisnuti kvačilo prilikom šaltanja jer nemam baš iskustvo i rutinu s ovim mtk.
U uputstvima piše i da se blokada diferencijala vrši prvo kvačilo pa onda blokirati, što je u praksi zapravo nepotrebno...

Mtk nije traktor i ne može se uspoređivati!
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
65
U pravu si, veća je šansa da na tvrdom terenu pod teretom prije uništiš i gume i prijenos na mtk nego na traktoru.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Pa koliko se sjecam negdje mora bit čep na njoj a kolikk stane nebih znao najbolja opcija je ako ti ne pušta mjeriš koliko je izašlo i toliko vratiš
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Koliko se sjećam Mondiala, čep je s gornje strane. Okreneš frezu naopačke i izcijediš ulje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh