• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
MTD, u brijeg je manji problem, jer veći pogonski moment predaje prikolica, pa MTK lakše prokliže.
Veći je problem nizbrdo, no kad se mora, mora se.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ekipa, uskoro ću doći u posjed kardanske prikolice. Neko je vrime stajala vani pa je triba malo sredit, servisirati.
1. Ima li neki tutorial kako se minja ulje u prijenosu?
2. Moj SS ima gume 6.50/80x12 a na prikolici su gume 5.00x12, jel to neki problem za kardan?
3. Za vožnju se koristi freza 1,2 ili sinkronizirano?
Hvala unaprijed.

A sređivanje ti nije neki problem imas negdje slike kako sam ja to odradio...malo farbe nove gume napravio sam nove stranice i ko nova je...šta se tiče ulja izlijes i ulijes novo, gume...izmjeri opseg i vidi ako je isto ako ne kupis napred felge i gume 15 i miran si...a kod kardanske prikolice mozes birat...ako zelis 4x4 stavis u sinkro...kada imas praznu prikolicu po asfaltu ako nisu neke uzbrdice mozes vozit na “frezu” prva brzina ako je nagib a drugu picis po ravnome...ali tada moras na mtk i brzine i reduktor stavit u ler...ja vozim tako uvijek po cesti i imas solidnu brzinu...navozio sam se i svega proso sa mtk tako da...jako kednostavne mašine
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
133
Moze bilo koje od ta dva(zahtjeva API CF ili bolje), u motor (3ld450 i 3ld510) ide 1.75l ulja i ne zaboravi ulje u filteru cca 3dcl
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Eto ja opet radim oko freze, motor Ruggerini sa kojim je kupljena je lagano za generalku tako da sam se odlucio zamjenit ga, kupio sam ACME motor za 2600kn sa zvonom i kvačilom,kupio sam i masku pošto su mi ove ljepše od originala, stari motor sam skinuo i otvorio, cilindar i klip cak nisu ni losi ali je brtva glave otisla i tamo je probijala kompresija, u planu je zamjenit karike stavir brtvu jos malo ga uredit i imat pricuvni motor, po preporuci mehanicara stavit cu korpu koja je i bila posto mi je reko da gornja sa slike često krči i teža je za stisnut za odvojit od donje, a u nekoj teoriji Acme bi trebo bit i jači pošto ima 540ccm a ruggerini 450ccm, vidit cemo kakav ce se pokazat u radu kad ga složim
B818A8EC-947F-4960-9D27-02A08C40E8BC.jpeg 5933CCC2-BAE4-4EB3-BD5A-46217419470D.jpeg 60E1DF03-7F8F-4B15-BD11-E3D127575A55.jpeg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ima li dijelova za Rugerrinija?
Gdje ih nabavljaš?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Oprezno sa snažnijim motorima. Možda su ostale komponente dovoljno moćno dimenzionirane, a možda i nisu (npr. mjenjači kod Torpedo traktora).
Meni je za odluku o kupnji traktora (50 KS) bila pozitivna informacija da su traktori tog modela, osim motora, potpuno jednaki u snagama 70 i 80 KS.
 

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
13
Zdravo svima.
Imam jedno pitanje za iskusnije članove foruma ili majstore : Koliki je moment pritezanja glave na LDA 450 na starom super specialu....?(Goldoni 14 SS )
Motor je kupljen uradjen komplet generalno,na moju žalost nisu montirali bakarni zaptivač glave i produvao je između glave i cilindra pa zato sam ja sad prinuđen to da sredim ! Sve je urađeno,ostaje samo da se dotegne glava na fabrički moment pritezanja ,koji naravno ne znam !
Hvala unapred .
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ima li dijelova za Rugerrinija?
Gdje ih nabavljaš?
Nisam još ništa nabavio ali koliko sam gledo po netu to je sada Kohler grupacija...gledo sam da ima ali nista nisam kupio jer sam ga tek rastavio

Taj Acme 540 bi mogao imati 12 KS, dok ovaj Ruggerini 450 10 KS.

A ni to još ne znam, gledo sam po netu Goldoni 140 i Goldoni 144 imaju različite motore, 144 ima Ruggerini rf 901 a oni imaju isto 540ccm al piše 12 ks a Acme ima oznaku adn54w i on bi trebo imat 12,8 ks ali opet to zavisi o mjerenjima...vidit cemo kako ce se pokazat u radu, razlika u kompresiji je velika.

Iwanho mislim da nece bit tako znacajna razlika, mislim da nije moguce toliko opteretit ga da se podrobi nešto samo od sebe, obično su kućišta mjenjaca i mjenjac pucali kod okretanja traktora.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Zdravo svima.
Imam jedno pitanje za iskusnije članove foruma ili majstore : Koliki je moment pritezanja glave na LDA 450 na starom super specialu....?(Goldoni 14 SS )
Motor je kupljen uradjen komplet generalno,na moju žalost nisu montirali bakarni zaptivač glave i produvao je između glave i cilindra pa zato sam ja sad prinuđen to da sredim ! Sve je urađeno,ostaje samo da se dotegne glava na fabrički moment pritezanja ,koji naravno ne znam !
Hvala unapred .

Probaj se tu snaći ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Evo i mene u ovoj temi...
Ujak mi je dovezao motokultivator da ga osposobim da radi. Nije radio nekoliko godina.
S takvim strojem zbilja nemam iskustva i nemam pojma od kuda krenuti.
Za početak, može li netko preko slike reći koji je to točno model?
Ima li možda netko kakvo uputstvo za navedeni kultivator? Da malo pročitam pa će mi vjerojatno biti dosta stvari jasnije.
20200217_173516.jpg

Nego, prvih 10 minuta i odmah sam štetu napravio.
Uzeo kliješta da skinem crijevo sa slavine da vidim kad je gorivo otvoreno i nisam ni stisnuo kako treba i puče pipak na koji se crijevo nabije...
Gdje mogu kupiti takvu slavinu?
20200217_173157.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Pojma nemam, vidim da ima naljepnicu na sebi "Labinprogres TPS" pa sam postavio u ovu temu.
Dugo mi je čekati da to dođe odande, a i mislim da se trenutno sa tih stranica ne šalju paketi radi korone...
 
Na vrh